• از روش مدیریت سهام عدالت تا فرآیند انتقال به وراث

  حسین فهیمی سخنگوی ستاد راهبری آزاد سازی سهام عدالت در گفتگو با پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، نحوه مدیریت سهام عدالت را تشریح کرد و به مهمترین پرسش سهامداران پاسخ داد.

 • فعالان بازار سرمایه در مورد بازار هدف چه می‌گویند

  فرابورس ایران پیش از راه‌اندازی بازار هدف به منظور طراحی، تدوین و اجرای بهتر دستورالعمل‌ها و مقررات این بازار به جمع‌آوری نظرات کارشناسان، خبرگان و اهالی بازار سرمایه اقدام کرد که گزارش نتایج این نظرسنجی هم‌اکنون از طریق سایت فرابورس ایران در دسترس تمامی مخاطبان قرار گرفته است.

 • ارزش معاملات ۷۸ هزار میلیارد ریالی در نخستین روز هفته/ خودروریی‌ها در صدر

  به این ترتیب، در پایان داد و ستدهای روز جاری بورس در یک میلیون و ۱۱۴ هزار نوبت معاملاتی، ۹ میلیارد و ۳۱۷ میلیارد برگه اوراق بهادار به ارزش ۷۷ هزار میلیارد و ۶۶۶ میلیون ریال در بورس معامله شد.

 • افزایش ۱۹ درصدی قیمت نفت طی هفته گذشته

  قیمت نفت در آخرین روز کاری بازارهای جهانی به ۴۲.۳۰ دلار در هر بشکه رسید و افزایش ۱۹.۲ درصد طی هفته گذشته را ثبت کرد.

 • خرید و فروش مصالح ساختمانی از طریق بورس

  معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی از تشکیل شرکت ارایه دهنده کارت مصالح ساختمانی بین بانک مسکن و بنیاد مسکن خبر داد و گفت: لایحه قانونمندکردن بازار مسکن و اجاره بها به منظور ساماندهی بازار مسکن در حال پیگیری برای تصویب است.

 • بازدهی صندوق‌های سرمایه‌گذاری ۲۰۰ درصد بیشتر از بازدهی شاخص کل

  صندوق‌های سرمایه‌گذاری سهام و مختلط این روزها در بحبوحه اقبال عمومی به بازار سرمایه به واسطه دارا بودن بازدهی معقول و مدیریت حرفه‌ای پرتفوی در کانون توجه مردم قرار دارند و به گفته مدیرعامل فرابورس ایران در ۶ سال گذشته ۲۰۰ درصد بیشتر از بازدهی شاخص کل، برای سرمایه‌گذاران خرد بازدهی به ارمغان آورده‌اند.

 • آموزش؛ شرط اصلی سرمایه گذاری در بازارسهام/سهام عدالتتان را نفروشید

  مجتبی افشاری: «در چند ماه اخیر با اقبالی که از سوی عموم مردم به بازار سرمایه شد، شاهد حضور اقشار مختلف جامعه در بازار سرمایه بودیم. این موضوع به ذات اتقاق مبارکی است زیراکه در اکثر کشورهای در حال توسعه نرخ مشارکت در بورس بین ۱۰ تا ۲۰ درصد است و ما با توجه به این اقبال عمومی باز هم با جوامع در حال توسعه فاصله داریم، اما در کنار این اقبال باید گفت که بسیاری از این افراد تازه وارد شناخت درستی از ظرفیت‌های بازار سرمایه ندارند و بدون توجه و شناخت از شاخص‌های ابتدایی سرمایه گذاری اقدام به این امر می کنند.

 • تقویت انگیزه های سرمایه گذاری در بازار سهام

  در حال حاضر با توجه به سیاست بانک مرکزی مبنی بر نزدیک کردن قیمت نیمایی ارز به قیمت بازار و نیز زمزمه مطرح شدن اخذ مالیات از عایدی مسکن در مجلس یازدهم و موضع‌گیری حمایتی مجلس یازدهم از بازار سهام، می توان انتظار داشت که فعالان بازار سهام چشم‌انداز بازار را مثبت تلقی کنند.

 • دستور ویژه سرپرست وزارت صمت برای تشکیل شورای تجارت خارجی

  سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت در حکمی حمید زادبوم «رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران» را به عنوان مسئول شورای تجارت خارجی سازمان‌ها و دستگاه‌های موثر در امر صادرات غیر نفتی در وزارت صمت منصوب کرد.

 • جهش تولید با بهره‌برداری از معادن مس در آلو و دره زار

  اردشیر سعدمحمدی در جلسه تولید مجتمع مس سرچشمه اولویت نخست شرکت مس را راه‌اندازی معادن مس درآلو و دره زار اعلام کرد و افزود: باید این دو پروژه که منجر به جهش تولید مس در کشور می‌شوند هر چه سریع‌تر به اتمام برسند.

 • "سیستم" ۱۲۶۵ ریال سود ساخت

  شرکت همکاران سیستم در دوره ۱۲ ماهه منتهی به ۲۹ اسفند ماه ۱۳۹۸، به ازای هر سهم یک هزار و ۲۶۵ ریال کنار گذاشت که نسبت به دوره مشابه در سال گذشته که سود هر سهم ۷۱۱ ریال اعلام شده بود، از افزایش ۷۸ درصدی برخوردار است. همچنین نسبت به گزارش حسابرسی نشده این شرکت، تغییری مشاهده نمی‌شود.

 • مروری بر عملکرد ۱۲ ماهه "بمپنا"

  شرکت تولید برق عسلویه مپنا در دوره ۱۲ ماهه منتهی به ۲۹ اسفند ماه ۱۳۹۸، به ازای هر سهم یک هزار و ۱۱۸ ریال کنار گذاشت که نسبت به دوره مشابه در سال گذشته که سود هر سهم ۸۴۳ ریال اعلام شده بود، از افزایش ۳۳ درصدی برخوردار است. همچنین نسبت به گزارش حسابرسی نشده این شرکت، تغییری مشاهده نمی‌شود.

 • "وتوصا" از واگذاری های خود به سود رسید

  گروه سرمایه‌گذاری توسعه صنعتی ایران در دوره یک ماهه منتهی به ۳۱ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹، فروشنده و خریدار سهام چند شرکت بورسی بود و از واگذاری‌های خود ۲۲۸ میلیارد و ۹۱۱ میلیون ریال سود کسب کرد.

 • مشمولان جدید سهام عدالت در طرح مجلس

  نماینده مردم کرمان و راور در مجلس یازدهم محورهای طرح مجلس برای واگذاری سهام عدالت به مشمولان جدید را تشریح کرد.

 • شمارش معکوس برای اجرای پیش فروش متری مسکن در بورس کالا

  مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی از عملیاتی شدن ابزار پیش فروش متری مسکن و فروش نسیه مصالح ساختمانی در بورس کالا خبر داد.

 • درج دو نماد در بازار توافقی فرابورس

  با درج نماد معاملاتی شرکت‌های سرمایه‌گذاری لقمان و اقتصادی نگین گردشگری ایرانیان، شمار نمادهای حاضر در تابلوی توافقی بازار سوم فرابورس به عدد ۳ رسید.

 • سود هر سهم "ثپردیس" تغییری نداشت

  شرکت سرمایه‌گذاری مسکن پردیس در دوره ۶ ماهه منتهی به ۲۹ اسفند ماه ۱۳۹۸، به ازای هر سهم خود ۸۷ ریال کنار گذاشت که نسبت به دوره مشابه در سال گذشته که سود هر سهم ۳۸ ریال اعلام شده بود، از افزایش ۱۲۹ درصدی برخوردار است. همچنین نسبت به گزارش حسابرسی نشده این شرکت، تغییری مشاهده نمی‌شود.

 • بورس انرژی میزبان عرضه انواع فرآورده هیدروکربوری می‌شود

  بورس انرژی ایران امروز میزبان عرضه انواع فرآروده هیدروکربوری است.

  سبد خرید