معامله‌گران فارکس چطور صحبت می‌کنند

توسط مقالات عمومی بورس که در 2020-07-19
حالت شب

معامله‌گران حرفه‌ای فارکس چطور صحبت می‌کنند

 

یادگیری زبان ترید میتواند یکی از جذاب ترین بخشهای آموزش فارکس باشد.اغلب اوقات معامله‌گران و سرمایه‌گذاران فارکس وقتی می‌خواهند در مورد جفت‌ارزها صحبت کنند، از نام مستعار آن‌ها استفاده می‌کنند. اصطلاحاتی که بیشتر در فارکس مورد استفاده قرار می‌گیرند، اکثرا در مورد جفت‌ارزهای اصلی هستند.

Euro USD Forex

این زبان و طریقه صحبت کردن، نه تنها در انجمن‌ها و شبکه‌های اجتماعی، بلکه در روابط و رویدادهای رسمی و اخبار نیز استفاده می‌شود.

اگر معامله‌گر فارکس هستید، بایستی با فیبر (Fiber) آشنایی داشته باشید. بیشترین حجم معاملات فارکس روی این جفت‌ارز انجام می‌شود، یعنی EUR/USD. نام فیبر دو معنی دارد: از طرفی، یورو ارز جدیدتری است و این نام تفاوت آن را با جفت‌ارز GBP/USD موسوم به کابل (Cable) نشان می‌دهد. از طرف دیگر، این نام نشان می‌داد که اروپا سریع‌ترین شبکه فیبر نوری را در سراسر جهان دارد.

currency

معامله روی GBP در برابر USD باید دلالت داشته باشد بر اینکه معامله‌گر می‌داند منظور از کابل چیست. این نام شناخته‌شده‌ترین لقب در بازار فارکس از زمان آغاز آن است. این نام برگرفته از کابل‌های فولادی زیر اقیانوس اطلس است که در سال ۱۸۵۸ میلادی به منظور برقراری ارتباط بین دو اقتصاد بزرگ جهان (در آن زمان)، یعنی امریکا و انگلستان کشیده شدند. از این کابل‌ها جهت ارسال پیام‌های تلگرافی درباره قیمت ارزها بین بورس‌های نیویورک و لندن استفاده می‌شد.

وقتی روی جفت‌ارز AUD/USD معامله‌ می‌کنید، در واقع دلار استرالیا را در برابر دلار ایالات متحده تبادل می‌کنید یا برعکس. این جفت‌ارز تحت عنوان آزی (Aussie) یا اوزی (Ozzie) شناخته می‌شود، اگرچه بیشتر از آزی استفاده می‌شود. نام دوم صرفا از اختلاف تلفظ بین لهجه امریکایی و انگلیسی ناشی می‌شود.

جفت‌ارز NZD/USD کیوی (Kiwi) نامیده می‌شود. یادآوری این نام خیلی سخت نیست، چرا که نیوزلند در روابط رسمی هم کیوی نامیده می‌شود.

معامله‌گران حرفه‌ای فارکس چطور صحبت می‌کنند

خیلی اوقات درباره لونی (Loonie) مطلبی می‌خوانید یا می‌شنوید، به ویژه در ساعات بازار امریکا. لونی که از اسم یک پرنده در کانادا گرفته شده، لقب جفت‌ارز USD/CAD است.

معامله‌گران حرفه‌ای فارکس چطور صحبت می‌کنند

معامله‌گران برای جفت‌ارز دلار امریکا و ارز سوئیس، از نام سوئیسی (Swissy) استفاده می‌کنند. پس از این به بعد وقتی با این واژه روبرو شدید، بدانید که منظور از آن جفت‌ارز USD/CHF است. سوئیسی در اوایل سال ۲۰۱۵ خیلی متداول بود، یعنی زمانی که فرانک سوئیس در برابر دلار امریکا به اندازه تقریبا ۲۵۰۰ پیپ در عرض یک ساعت صعود کرد. این مقدار معادل ۲۶ برابر میزان نوسانات میانگین یک روز سوئیسی محسوب می‌شود.

EUR/GBP جفت‌ارزی است که از ارز اروپایی (Euro-EUR) و ارز بریتانیای کبیر (پوند استرلینگ بریتانیا – GBP) تشکیل می‌شود. اصطلاحی که برای این ارز استفاده می‌شود، چانِل (Chunnel) است. دلیل استفاده از این واژه، وجود تونلی تحت عنوان (Channel Tunnel) است که دو کشور فرانسه و انگلستان، یعنی حوزه یورو و پوند را به یکدیگر متصل می‌کند.

اگر در ساعات آسیایی معامله می‌کنید، باید با یِن (Yen) یا نینجا (Ninja) آشنا باشید. واضح است که از این نام برای جفت‌ارز USD/JPY استفاده می‌شود. توضیح نام یِن خیلی پیچیده نیست و در واقع نام مختصر این جفت‌ارز است. اما در خصوص نینجا می‌توان گفت دلیل این نام‌گذاری به خاطر ظهور جنگجوهای نینجا در فرهنگ و سنت ژاپن است.

معامله‌گری فارکس ربطی به اسامی و عناوین ندارد، اما در دنیای معامله‌گری اصطلاحات و واژگان زیادی وجود دارد. اگر می‌خواهید مطالب مربوط به معامله‌گری که در اینترنت پیدا می‌کنید را متوجه شوید، بایستی زبان افراد حرفه‌ای این حوزه را بیاموزید.

گرداوری و ترجمه : آکادمی ویو

منبع: orbex

اینستاگرام آکادمی ویو 

یوتیوب آکادمی ویو

4.9/5 - (67 امتیاز)
نظرات 11
 1. عالی بود خیلی از اصطلاحات رو نمیدونستم

 2. تشکرلر

 3. عالی.

 4. جالب بود. ممنون

 5. ممنونم ازتون جالب و آموزنده بود

 6. ممنون از مطالب خوبتون

 7. مثل همیشه عالی و آموزنده

 8. تشکر از مجموعه آکادمی ،منم این اصطلاحات رو نمیدونستم.خداوند را شاکرم

 9. سلام.اطلاعات مفید و جالب بودن که نمی دونستم.ممنون

 10. خیلی باحال بود!! دلیل نامگذاری که معلوم می شه به یاد سپردنش خیلی ساده تره.

 11. EUR/USD : فیبر GBP/USD : کابل AUD/USD : آزی (Aussie) NZD/USD : کیوی (Kiwi) USD/CAD : لونی (Loonie) USD/CHF : سوئیسی (Swissy) EUR/GBP: چانل (Chunnel) USD/JPY : نینجا(Ninja)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  سبد خرید