حالت شب
حالت شب

آموزش  نحوه واریز و برداشت وب‌مانی

توسط آموزش صفر تا صد فارکس که در 2021-12-28
حالت شب

آموزش  نحوه واریز و برداشت وب‌مانی(Webmoney)

مقدمه:


 

در مقاله قبلی درباره وب‌مانی، انواع کیف پول‌ها و پاسپورت‌های آن توضیح دادیم. در این مقاله به این می‌پردازیم که چگونه دلار وب‌مانی بخرید و بفروشید و چگونه دلار وب‌مانی به حساب معاملاتی خود واریز و از آن برداشت کنید. لازم به ذکر است که اساساً تفاوتی بین نحوه واریز و برداشت دلار وب‌مانی (WMZ) با یورو وب‌مانی (WME) یا دیگر ارزهای وب‌مانی وجود ندارد، اما در این مقاله بطور اختصاصی به دلار وب‌مانی می‌پردازیم.

۱- خرید دلار وب‌مانی از صرافی

دلار وب‌مانی را بایستی از یکی از صرافی‌های آنلاین خرید کنید. کافی است عبارت «خرید دلار وب‌مانی» را جستجو کنید و تعداد زیادی از این صرافی‌ها را ببینید. در کل، خرید دلار وب‌مانی به هیچ‌وجه کار پیچیده و مشکلی نیست و به راحتی می‌توانید این کار را انجام دهید. اگر تاکنون لباس، مواد غذایی یا یک ساعت را بصورت آنلاین خرید کرده باشید، همان مراحل را باید برای خرید دلار وب‌مانی هم طی کنید، فقط با این تفاوت که به جای آدرس و کد پستی، باید اطلاعات حساب وب‌مانی خود را در سایت فروشنده (صرافی آنلاین) وارد کنید.

توجه داشته باشید که برای خرید دلار وب‌مانی، حتماً باید ابتدا در سایت صرافی مورد نظر ثبت‌نام کرده و سپس مراحل احراز هویت را طی کنید. نحوه ثبت‌نام و مدارک لازم برای احراز هویت در سایت هر صرافی بطور کاملاً شفاف و واضح توضیح داده شده است. مراحل احراز هویت برای صرافی‌های مختلف ممکن است متفاوت باشد. مثلاً ممکن است یک صرافی از شما بخواهد که تصویری از کارت ملی خود برای آن‌ها ارسال کنید، و صرافی دیگری از شما بخواهد که یک فایل ویدیویی از خودتان به همراه کارت ملی یا سایر مدارک، برای آن‌ها تهیه کنید. بنابراین برای اطلاع از نحوه احراز هویت، به توضیحات سایت صرافی انتخابی خود مراجعه کنید یا اینکه از پشتیبانی آنلاین آن‌ها سؤال کنید.

ممکن است بعضی از صرافی‌ها تنها در صورتی دلار وب‌مانی به شما بفروشند یا از شما بخرند که پاسپورت حساب وب‌مانی شما از نوع فرمال باشد. در این صورت بایستی ابتدا مطابق مراحل گفته شده در مقاله قبلی، پاسپورت حساب وب‌مانی خود را از الیاس به فرمال ارتقاء دهید و سپس برای خرید یا فروش دلار وب‌مانی اقدام کنید.

پس از طی کردن همه مراحل ثبت‌نام و احراز هویت صرافی و در صورت نیاز، ارتقاء پاسپورت حساب وب‌مانی به فرمال، برای خرید دلار وب‌مانی باید به ترتیب زیر عمل کنید:

۱) از بین ارز‌های موجود برای خرید و فروش، دلار وب‌مانی را انتخاب کنید:

۲) در این مرحله باید اطلاعات حساب وب‌مانی خود از جمله آدرس کیف پول و شناسه کیف پول (WMID) را وارد کنید.(دقت کند در هر صرافی با توجه به طراحی سایت یا اپلیکیشن آنها ممکن است ظاهر فرم خرید یا فروش کمی متفاوت باشد) در قسمت نوع سفارش، گزینه «خرید از سایت» را انتخاب کنید و نوع ارز را «وبمانی» قرار دهید.

برای وارد کردن آدرس کیف پول و شناسه کیف‌ پول، به حساب وب‌مانی خود مراجعه کرده، آن‌ها را کپی کنید و هر کدام را در قسمت‌های مربوطه وارد نمایید. آدرس کیف پول دلاری وب‌مانی به این فرمت است: Z123456789123

در ادامه نام و نام خانوادگی صاحب حساب وب‌مانی را با حروف انگلیسی وارد کنید.

سپس در قسمت مبلغ ارزی، وارد کنید که چند دلار وب‌مانی می‌خواهید بخرید. با وارد کردن این عدد، مبلغی که شما باید به ریال به صرافی پرداخت کنید، با توجه به نرخ روز محاسبه شده و نمایش داده می‌شود.

در نهایت با کلیک روی دکه ثبت، به یکی از درگاه‌های پرداخت اینترنتی متصل می‌شوید و در آنجا با وارد کردن شماره کارت بانکی و رمز دوم و CVV2، معادل ریالیِ دلار وب‌مانی درخواستی خود را به صرافی پرداخت می‌کنید. معمولا دلار وب‌مانی بلافاصله یا با چند دقیقه تأخیر به حساب شما واریز می‌شود. در صورت بروز هرگونه مشکل، می‌توانید از پشتیبانی آنلاین صرافی کمک بگیرید.

۲) فروش دلار وب‌مانی به صرافی

برای فروش دلار وب‌مانی خود، در قسمت نوع سفارش، گزینه «فروش به سایت» را انتخاب کنید و نوع ارز را «وبمانی» قرار دهید.

برای فروش دلار وب‌مانی هم باید اطلاعات حساب خود شامل شناسه کیف پول (WMID) و نام و نام خانوادگی صاحب حساب به انگلیسی را وارد کنید. برای اطلاع از شناسه کیف پول، همانطور که در بالا توضیح داده شد، بایستی به حساب وب‌مانی خود مراجعه کنید.

در ادامه مبلغی که قصد فروش دارید را وارد نمایید. با وارد کردن این عدد، مبلغ ریالی که باید توسط صرافی به شما پرداخت شود، مطابق نرخ روز محاسبه شده و نمایش داده می‌شود.

سپس با کلیک روی دکمه ثبت، به درگاه وب‌مانی منتقل می‌شوید. در این قسمت برای ورود به حساب وب‌مانی خود، باید شماره تلفن، ایمیل یا WMID حساب خود را وارد کنید.

در مرحله بعدی باید یک کد که به شماره تماس شما ارسال می‌شود را وارد نمایید. یا اینکه می‌توانید از وب‌مانی بخواهید که این کد را از طریق اپلیکیشن E-NUM برای شما ارسال کند. ارسال پیامکی کد شامل هزینه است که از حساب شما کسر می‌شود.

در نهایت در صورتی که موجودی حساب شما به اندازه کافی باشد، مبلغ درخواستی شما از حساب وب‌مانی شما کسر و به حساب صرافی منتقل می‌شود.

توجه داشته باشید که وب‌مانی در ازای انتقال وجه درخواستی شما به یک حساب دیگر، از شما مبلغی به عنوان کارمزد دریافت می‌کند. بنابراین بایستی به هنگام انتقال یا فروش دلار وب‌مانی خود، این مقدار کارمزد را هم در نظر داشته باشید. مثلاً اگر موجودی حساب شما ۱۰۰۰ دلار باشد، نمی‌توانید همه این مقدار را انتقال دهید، چرا که بخشی از آن به عنوان کارمزد وب‌مانی از حساب شما کسر می‌شود.

در مرحله آخر به صفحه صرافی برمی‌گردید و باید اطلاعات حساب بانکی خود مانند شماره شبا یا شماره حساب ریالی خود را وارد کنید تا ظرف ۲۴ ساعت، معادل ریالی مبلغ ارزی فروخته شده به صرافی، به حساب شما واریز شود. در صورت بروز هرگونه مشکلی، با پشتیبانی آنلاین صرافی ارتباط بگیرید.

توجه داشته باشید که ممکن است ترتیب این مراحل در صرافی‌های مختلف کمی متفاوت باشد. مثلاً ممکن است بعضی صرافی‌ها ابتدا شماره شبا را بگیرند و سپس شما را به درگاه وب‌مانی منتقل کنند.

۳) واریز دلار وب‌مانی به حساب معاملاتی

برای واریز دلار وب‌مانی به حساب معاملاتی، باید ابتدا وارد سایت بروکر خود شوید. در سایت تمامی بروکرها می‌توانید به قسمت «Deposit Funds» مراجعه کرده و مراحل زیر را طی کنید. البته توجه داشته باشید که برای این منظور باید حتما از قبل یک حساب معاملاتی واقعی (real account) برای خود ایجاد کرده باشید.

با کلیک بر روی Deposit Funds به صفحه دیگری مشابه تصویر زیر وارد می‌شوید:

در این قسمت باید:

 1. شماره حساب معاملاتی که قصد دارید به آن دلار وب‌مانی واریز کنید را وارد نمایید.
 2. برای نوع ارز و درگاه پرداختی، گزینه webmoney را انتخاب کنید.
 3. مبلغ ارزی مورد نظر را وارد کنید. توجه داشته باشید که برای واریز دلار وب‌مانی، گزینه WMZ را انتخاب کنید.

در آخر روی دکمه Deposit Funds کلیک کنید تا به درگاه وب‌مانی متصل شوید.

پس از انتقال به درگاه وب‌مانی، دقیقاً باید همانند فروش دلار وب‌مانی به صرافی که بالاتر توضیح داده شد عمل کنید. یعنی با وارد کردن شماره تماس یا ایمیل و رمز عبور به حساب وب‌مانی خود وارد می‌شوید و اگر موجودی حساب شما به اندازه کافی باشد، از شما می‌خواهد کد تائیدی که به شماره تماس شما فرستاده را وارد کنید و سپس فرایند پرداخت انجام می‌شود.

۴) برداشت دلار وب‌مانی از حساب معاملاتی

برای برداشت دلار وب‌مانی از حساب معاملاتی، باید ابتدا وارد سایت بروکر خود شوید. در سایت تمامی بروکرها می‌توانید به قسمت «Withdrawal» مراجعه کرده و مراحل زیر را طی کنید.

با کلیک بر روی Withdrawal به صفحه دیگری مشابه تصویر زیر وارد می‌شوید:

در این قسمت باید همانند تصویر بالا، برای نوع ارز و درگاه پرداختی، گزینه webmoney را انتخاب کنید.

در این مرحله باید:

 1. رمز عبور حساب معاملاتی خود را وارد کنید. دقت کنید که رمز عبور حساب معاملاتی را با رمز عبور مربوط به ورود به حساب کاربری بروکر اشتباه نگیرید.
 2. مبلغ ارزی که قصد برداشت دارید را وارد کنید.
 3. آدرس کیف پول وب‌مانی خود را وارد کنید (به فرمت Z123456789123). برای اطلاع از آدرس کیف پول به حساب وب‌مانی خود مراجعه کنید.
 4. روی دکمه Withdraw Funds کلیک کنید.

توجه کنید که معمولا بروکرها درصد کوچکی از مبلغی که برداشت می‌کنید را به عنوان کمیسیون از حساب شما کسر می‌کنند. بنابراین، مبلغی که به حساب وب‌مانی شما واریز می‌شود کمی کمتر از مبلغی است که وارد کرده‌اید.

در این مرحله بروکر از شما می‌خواهد کد تائیدی که به ایمیل شما ارسال شده است را وارد کنید. دقت کنید منظور ایمیلی است که با آن در بروکر ثبت‌نام کرده‌اید.

پس از وارد کردن کد تائید، مبلغ درخواستی شما بلافاصله یا ظرف حداکثر یک یا دو روز کاری به حساب شما واریز می‌شود. در صورت بروز هرگونه مشکلی، با پشتیبانی آنلاین بروکر خود تماس بگیرید.

امیدواریم این مقاله جامع، برای شما مفید بوده باشد برای اطلاع از نحوه باز کردن حساب وبمانی مقاله”آموزش افتتاح حساب وب‌مانی“را مطالعه نمایید

 

گردآوری : آکادمی ویو

اینستاگرام آکادمی ویو

یوتیوب آکادمی ویو

 

4.8/5 - (145 امتیاز)
نظرات 27
 1. سلام بسیار عالی و شفاف توضیح داده بودین ممنونم

 2. با سلام بسیار عالی مثل همیشه
  سلطان ترید فقط امین دهقان

 3. محمد گودرزی 2021-12-28 در 20:21 پاسخ

  کدوم صرافی ایرانیه؟

 4. سلام اسم این صرافی که اسکرین شاتش رو قرار دادید رو میشه بگید؟

 5. سلام به ادمین عزیز و استاد گرامی

  خیلی وقت بود منتظر این مقاله بودم

  خیلی ممنونم ازتون

 6. عالی بود استاد مثل همیشه کامل

 7. سلام ، عرض ادب و خسته نباشید ، فوق العاده و جامع و کامل 👌🏼🙏🏼🌹

 8. ممنون از لطفتون

 9. سلام استاد چرا از تتر استفاده نکنیم ؟

 10. سلام استاد
  وقت بخیر
  بسیار کامل ، جامع و عالی بود
  سپاس از تیم آکادمی ویو

 11. فوق العاده عالی تشکر

  این نوع مقالات مربوط خیلی بدرد ما میخوره و ازش استفاده میکنیم ممنون

 12. مثل همیشه عالی سلطان❤💯💯

 13. بسیار جامع و واضح
  ممنون از آکادمی ویو

 14. سلام استاد
  بسیار کامل ،جامع و عالی بود
  سپاس فراوان

 15. مهسا محمدی 2021-12-29 در 16:08 پاسخ

  با سلام
  استاد مقاله های شما هزاران دلار ارزش داره.
  صمیمانه از اینکه اطلاعاتتون رو اینقدر واضح و شفاف در اختیار ما قرار میدید سپاسگزارم
  از خداوند بزرگ برایتان برکت و سلامت آرزو دارم.

 16. فوق العاده عالی و واجب و بینظیر بود.
  دم شما گرم.

 17. سلام می تونید استفاده کنید

 18. سلام خدمت استاد عزیز و گرامی من به تازگی با سایت شما اشنا شدم بسیار ممنونم به خاطر مطالب ارزشمندی که در اختیار ما قرار میدهید و کمک میکنید تا ما بتوانیم با بازارهای جهانی اشنا شویم امیدوارم هر جا هستید سلامت شاد و ثروتمند و پایدار باشید دوستدار شما با عشق

 19. ممنون از توضیحاتتون.خیلی کامل و کاربردی بود

 20. سلام استاد
  سپاسگذارم که به تقاضای کاربران در مورد ارائه اطلاعات بها میدید . امیدوارم خداوند هزاران برابر به شما برگردونه. راهتون پر فروغ

 21. بسیار جامع مفید و کاربردی
  ممنون از شما و تیمتون

 22. سلام تو فایل صوتی میگین زمانی که در ایران بودم . الان ایران نیستین؟

 23. مقاله فوق العاده مفیدی بود

 24. ممنون از کل مجموعه علی الخصوص استاد گرامی و گرانقدرمون که انقدر وقت ارزشمدشون رو برای ما صرف میکنن

 25. سلام استاد من مدتی است که تحقیق کردم برای یک سایت معتبر برای خرید و فروش وبمانی ولی به نتیجه ای نرسیدم . ممنون میشم اگر مرحمت بفرمایید به ایمیل بنده اسم یک سایت را معرفی کنید. بازهم از شما بینهایت ممنونم

 26. متشکر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  سبد خرید