معامله‌گر فارکس و عادات روزانه

توسط دسته بندی نشده, مقالات تکنیکال که در 2020-12-22
حالت شب

معامله‌گر فارکس و عادات روزانه

 

 

از مهمترین سوالات در آموزش فارکس این است که همواره بپرسیم، معامله‌گر فارکس  بودن به چه معنی است؟ برای شخصی که در این حرفه مبتدی است و به تازگی شروع به فعالیت کرده چگونه است؟ منظور از اینکه شخصی یک معامله‌گر حرفه‌ای فارکس است و سال‌ها مشغول معامله کردن بوده و تا پایان عمر نیز معامله خواهد کرد چیست؟ پاسخ این سوالات به راحتی قابل دستیابی نیستند.

این‌ها مطالبی هستند که نمی‌توان با مطالعه یک کتاب یا جستجو در گوگل به آن‌ها پی برد. بلکه موضوعاتی هستند که تنها می‌توانیم از فردی که در این مسیر گام برداشته جویا شویم و یا اینکه شخصا تجربه کنیم. خوشبختانه در طول سالیان گذشته با معامله‌گران بسیاری در ارتباط بوده‌ایم و به همین خاطر این فرصت را داشتیم که معامله‌گر فارکس را از زوایای مختلفی مورد بررسی قرار دهیم.

عادات روزانه یک معامله‌گر فارکس

قطعا بین یک فرد مبتدی که برای او همه چیز تازگی و جذابیت دارد و شخصی که پانزده سال مشغول معامله‌گری بوده، تفاوت‌های زیادی وجود دارد. پس از پانزده سال معامله‌گری، شب‌های بی‌خوابی زیادی گذشته، اشتباهات احمقانه دیگر تکرار نمی‌شوند و شور و حرارت روزهای اول تا حد زیادی از بین رفته است. برای بعضی افراد، این حرفه به شغل قانونی و منبع اصلی درآمد آن‌ها تبدیل می‌شود و برای ۹۹ درصد مردم، تنها یک فعالیت و کنجکاوی موقت است. بین یک معامله‌گر مجرب و کاردان و فردی که مهارتی ندارد و بصورت تصادفی معامله می‌کند تا صرفا سود ناچیزی بدست آورد، تفاوت‌های زیادی وجود دارد. در این مقاله قصد داریم عمیق‌تر به این موضوع بپردازیم، چرا که فکر می‌کنیم قطعه بزرگی از پازل تبدیل شدن به یک معامله‌گر فارکس موفق است.

عادات روزانه یک معامله‌گر فارکس

پیش از هر چیز، اگر بخواهیم به هر کسب‌وکار و تجارت موفق و پررونقی وارد شویم، لازم است برنامه‌ای برای ساعات کاری خود داشته باشیم. همچنین بسیار مهم است به نحوی با آن کار مواجه شویم که همه چیز مشخص و نقش هر شخصی تعیین شده باشد. به عنوان قانون اولیه، لازم است با معامله‌گری فارکس مانند یک شغل برخورد کنیم. مشکل اینجاست که اکثر مردم معامله‌گری را به عنوان یک سرگرمی در نظر می‌گیرند و لذا نظم و ساماندهی در برنامه معاملاتی آن‌‌ها جایی ندارد و این می‌تواند بزرگترین اشتباه آن‌ها باشد.

برای مثال یک قمارباز حرفه‌ای را در نظر بگیرید که درآمد خود را از طریق قمار تامین می‌کند. اگر با یک پوکرباز حرفه‌ای مصاحبه کنیم، تمام روز خود را پشت میز پوکر، یعنی جایی که پول و درآمد خود را بدست می‌آورد، نمی‌گذراند. بلکه مثلا برای خود اینطور برنامه‌ریزی می‌کند: «من جمعه شب‌ها از ساعت ۹ شب تا ۲ صبح بازی می‌کنم، چون این زمانی است که توریست‌های مست در شهر گردش می‌کنند و احتمال بُرد و موفقیت من بیشتر است» یا اینکه «من فقط در این هشت مسابقه‌ای که در طول سال برگزار می‌شود، بازی می‌کنم، نه بیشتر نه کمتر».

در مقابل، یک قمارباز هم وجود دارد که از سر تفریح و سرگرمی بازی می‌کند و به محضی که میز پوکر را می‌بیند، با خود می‌گوید: «اوه، عالیه، من می‌توانم بازی کنم، امشب احساس خوش‌شانسی می‌کنم». از طرفی، آن قمارباز حرفه‌ای هم سر همان میز نشسته، اما با این تفاوت که این فرد، اهداف کامل مشخصی دارد. قمارباز حرفه‌ای با خود اینگونه عهد می‌بندد که «من برای ۴ ساعت یا حداکثر تا زمانی که ۲۰۰۰ دلار از دست بدهم بازی می‌کنم». در نهایت این شخص اگر این مقدار ضرر کند یا ۴ ساعت از زمان شروع بازی گذشته باشد، میز را ترک می‌کند. این افراد زمان‌بندی دارند و فعالیت خود را برنامه‌ریزی می‌کنند.

تمام این مثال‌ها را به این دلیل بیان می‌کنیم که میزان اهمیت داشتن برنامه برای فعالیت و حرفه خود را نشان دهیم. بازار سهام تنها به مدت هفت ساعت و نیم در هر روز باز است. اما یکی از بهترین و در عین حال بدترین ویژگی‌های بازار ارزها این است که همیشه باز است. به همین خاطر، همیشه و در هر ساعتی می‌توانیم وارد بازار شویم و فقط با یک کلیک ماوس، معاملات مخربی انجام دهیم.

عادات روزانه یک معامله‌گر فارکس

از روی تجربه می‌دانیم که بدون داشتن یک برنامه، ممکن است تمام روز را پشت صفحه مانیتور بنشینیم و معامله کنیم. این همان چیزی است که سعی داریم از آن پرهیز کنیم، چرا که در غیر این صورت ممکن است به راحتی گرفتار معاملات بیش از اندازه شویم. اکثر ما زمانی عادت داشتیم که وارد محل کار خود شویم، ساعات مشخصی را در آنجا فعالیت کنیم و در ازای آن پولی دریافت کنیم.

همه ما این دوران را گذرانده‌ایم. در حرفه معامله‌گری، احتمال دارد روزهایی را بدون انجام هیچ معامله‌ای سپری کنیم، بنابراین ممکن است این احساس به ما دست دهد که هیچ کاری نمی‌کنیم. چرا که وقتی واقعا کار می‌کنیم که مدام دکمه‌های مختلف را فشار ‌دهیم و در حال کسب درآمد باشیم.

این اوقات می‌تواند برای معامله‌گر فارکس بسیار آزاردهنده باشد، و اکثر افراد ممکن است از روی عدم ثبات قدم و صرفا به دلیل ارضای نیاز به حضور در بازار، وارد معامله شوند. بنابراین، یک معامله‌گر تمام‌وقت که می‌تواند ۲۴ ساعته در بازار فعالیت کند، شغل خاص و منحصربه‌فردی دارد و لازم است ساعات کاری خود را به خوبی برنامه‌ریزی کند.

اینکه دقیقا این برنامه را به چه نحوی تنظیم کنید به خود شما بستگی دارد، زیرا هر شخصی سبک زندگی متفاوتی دارد. ما بایستی به این درک برسیم که چگونه معامله‌گری را در زندگی خود بگنجانیم. بازار نباید روی زمان ما تسلطی داشته باشد، بلکه ما باید سعی کنیم که سرعت معاملات خود را تعیین کنیم.

اما چطور می‌توان این کار را انجام داد؟ می‌توان با مراجعه به تقویم‌های اقتصادی، از اخبار و گزارشات آینده مطلع شد و سپس زمان‌هایی را در طول هفته شناسایی کنیم که ممکن است حرکات بزرگی در بازار رخ دهد. به این ترتیب می‌توانیم به نحوی برنامه‌ریزی کنیم که در آن اوقات در مقابل سیستم حضور داشته باشیم و در باقی زمان‌ها، از سیستم دور باشیم. همیشه خوب است برای هفته پیش رو برنامه‌ داشته باشید و در زمان‌هایی که بازار نوسانات خنثی انجام می‌دهد و مسیر و جهت مشخصی ندارد و حجم معاملات پایین است، از ورود به بازار خودداری کنید.

“بازار یک موجود زنده است که تمایل به انجام کارهای متفاوتی  دارد که در برخی موارد ممکن است حتی انتظار آن را نداشته باشید”(امینو)

بنابراین، اگر قصد داریم در بازار موفق شویم، خوب است زندگی خود را به گونه‌ای ساماندهی کنیم که براساس تحقیقات و نظم و دیسیپلین فراوان، از عادات و روتین خود پیروی کنیم. عادات روزانه از اهمیت بسیار زیادی برخوردار هستند. به همین خاطر است که می‌خواهیم از بعضی از مناسک و عادات معامله‌گران موفق رونمایی کنیم. برای معامله‌گران تمام‌وقت، اولین کاری که اول صبح می‌توانند انجام دهند این است که بازارهای خارجی (اروپا، چین، نیکِی یا شاخص سهام ژاپن) و بازار آتی ایالات متحده را بررسی کنند.

البته ما نمی‌خواهیم به جزئیات این برنامه بپردازیم مانند اینکه چه زمانی مناسب است با دوستان و خانواده خود خوش بگذرانید و یا چه وقتی قرص‌های ویتامین خود را مصرف کنید، این جزئیات کاملا به خود شما بستگی دارند. در این مقاله صرفا روی بعضی روتین‌های معاملاتی تمرکز می‌کنیم که می‌توان در زندگی اجرا نمود.

می‌توانید از اخبار و گزارشات جدید در سایت‌ها و منابع بسیاری مانند forexfactory.com یا fxcm.com مطلع شوید. اینکه همیشه اطلاعات خود را به روز کنید و آگاهی خود را از بازار افزایش دهید، کار بسیار خوبی است. وظیفه ما این است که تا جای ممکن از جزئیات کار خود با خبر باشیم و مدام درباره تمام جنبه‌های بازار آموزش ببینیم. با در نظر گیری دامنه ریسک کار، باید به دنبال ضعف و قوت‌های نسبی بازار باشیم، اینکه کدام ارزها قوی هستند و کدام یک ضعیف هستند. باید این امور را همیشه بطور خودکار انجام دهیم.

ما می‌خواهیم زمانی معامله کنیم که یک فرصت مناسب فراهم شود و الگوی نموداری خوبی تشکیل شود. یکی دیگر از روتین‌ها این است که به دنبال موقعیت‌هایی باشیم که احتمال موفقیت بالایی دارند. بنابراین، اطلاع از اخبار جدید از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. بعلاوه، باید از اخبار اقتصادی هفته پیش رو نیز آگاهی داشته باشیم. برای مثال، توصیه می‌شود هر روز به مدت ۲۰ دقیقه اخبار اقتصادی CNBC را مطالعه یا تماشا کنید. دنبال کردن این رسانه خیلی مفید است، چرا که همیشه درباره ارزها صحبت می‌کنند.

عادات روزانه یک معامله‌گر فارکس

مورد بعدی که می‌خواهیم به آن اشاره کنیم، دانلود اپلیکیشن‌های معاملاتی مانند متاتریدر ۴ یا متاتریدر ۵ است. معامله‌گران حرفه‌ای اغلب می‌گویند ظهور این اپلیکیشن‌ها، بهترین اتفاقی است که برای آن‌ها افتاده است. به این دلیل که پیش از دوران معامله‌گری با موبایل، مجبور بودند از پای کامپیوتر خود تکان نخورند. پیش از بوجود آمدن این اپلیکیشن‌ها، خبری از دنیای بیرون نداشتند و اگر هم داشتند، نمی‌توانستند دخالتی در آن داشته باشند. امروزه با استفاده از تلفن‌های همراه می‌توانیم تمام روز بازار را دنبال کنیم. مجددا یادآوری می‌کنیم که تمام روز خیره شدن به صفحه گوشی یا مانیتور اصلا خوب نیست، اما دنبال کردن بازار و اطلاع از اوضاع و احوال آن بسیار خوب است.

ما می‌خواهیم بطور دوره‌ای قیمت‌ها را بررسی کنیم. یکی از کارهای خوبی که می‌توانیم انجام دهیم این است که با تنظیم زنگ‌های هشداردهنده، از زمان وقوع تغییراتی در قیمت مطلع شویم. ما نمی‌خواهیم تمام طول روز پشت صفحه مانیتور بنشینیم و حرکات بازار را تماشا کنیم. بنابراین، با تنظیم زنگ هشدار در اپلیکیشن‌های موبایل، می‌توانیم از اتلاف زمان باارزش خود جلوگیری کنیم.

 

یکی از سخت‌ترین مسائل یک معامله‌گر فارکس این است که چه زمانی معامله کند و چه زمانی معامله نکند. هر فردی در نهایت باید این فرایند را طی کند که زمانی به شدت معامله می‌کند، اما معامله گران بالاخره به این موضوع پی می‌برند که نباید بیش از اندازه معامله کنند. سپس از آن سوی بام می‌افتند و دلایل بسیاری پیدا می‌کنند که وارد معامله نشوند. این الگو یعنی تغییر نحوه کار از معاملات بسیار زیاد تا معاملات بسیار کم برای اکثر ما آشناست.

این همه بخشی از این فرایند است و نکته مهم آن این است که افراد در آخر ریسک معاملات را در نظر می‌گیرند. پیش از این، فقط به پول فکر می‌کردند و هرگز محتاط نبودند. بنابراین، یکی از کارهایی که باید در روتین روزانه خود انجام دهیم، این است که یک سرگرمی یا فعالیتی پیدا کنیم که زمان ما را اشغال کند.

ما نمی‌خواهیم مدام مشغول فشردن دکمه‌های کامپیوتر باشیم. ما نمی‌خواهیم در دام معاملاتی گرفتار شویم که از روی خستگی و بی‌حوصلگی انجام می‌شوند. یادگیری نحوه بررسی و تحلیل نمودار خیلی کار سختی نیست، ابزارهای زیادی وجود دارند که به ما نشان می‌دهند که چه کاری باید انجام دهیم. اما اطلاع از زمان خروج و چگونگی تخصیص زمان برای معاملات، سخت‌ترین بخش حرفه معامله‌گری است که باید آن را جدی بگیریم.

بنابراین آنچه همه ما باید انجام دهیم این است که یک استراتژی و روال کاری یا روتین برای خود طراحی کنیم و توسعه دهیم که برای هر شخصی منحصربه‌فرد است و کارکرد آن راحت و سودآور باشد. ما باید با معامله‌گری فارکس مانند یک شغل و حرفه برخورد کنیم و برای این منظور باید برنامه، نظم و دیسیپلین داشته باشیم.

اگر عادات و روتین مشخصی ایجاد کردیم، در این صورت ممکن است روی خود و احساسات خود تسلط پیدا کنیم و با هر حرکت بالا و پایین بازار تحت تاثیر قرار نگیریم. ما باید مطابق برنامه دقیقی برای ساعات فعالیت و قوانین معاملاتی شخصی فعالیت کنیم که می‌تواند پایه خوب و محکمی برای شروع و ادامه حرفه معامله‌گری ایجاد کند. اگر سعی داریم سیستم معاملاتی خود را بهبود بخشیم و روی آن تسلط پیدا کنیم، “استراتژی و روتین” دو واژه‌ای هستند که باید به یاد داشته باشیم. جدای از این، ما نیاز داریم زندگی متعادلی خارج از حرفه معامله‌گری نیز برای خود فراهم کنیم.

گرداوری و ترجمه : آکادمی ویو

منبع: forex.academy

اینستاگرام اکادمی ویو 

یوتیوب آکادمی ویو

4.9/5 - (143 امتیاز)
نظرات 41
 1. تشکر.نکات کاربردی و به شدت لازم به استفاده. باید به یاد داشته باشیم:تعیین هدف کلید دروازه ی موفقیت است
  و شما دقیقا همان قدر ارزش دارید که فکر می کنید
  اندیشه بدون عمل هیچ ارزشی ندارد.

  • سلام دراین مورد میشه چنتا کتاب معرفی کنید

  • محمد حسین 2020-12-22 در 22:07 پاسخ

   سلام
   یک سوال دارم
   ما باید سیستم داشته باشیم و بخواهیم که به هدف خاصی دست پیدا کنیم یا اول از همه هدف ما مشخص باشه تا سیستم مختص به خودش رو پیدا کنیم و با اون دوباره به هدف برسیم

   • سلام هردو حالت امکانپذیر هست
    ولی چه بهتره که اول یک هدفی داشته باشیم و علاقه شدید به اون هدف داشته باشیم
    و بعد بدنبال راهکارهایی برای رسیدن به اون هدف بگردیم
    امینو

  • سلام.قسمت اول مقاله با تجربیات من خیلی نزدیک است.اقای امینو همیشه عالی هستید.خوشحالم که از طریق اکادمی شما با فارکس اشنا شدم.خیلی مشتاقم که کلاسهای شما شرکت کنم.

 2. سلام
  جناب دهقان دیدگاه ها و توضیحات شما واقعا الهام بخش هستند. من الان مدتی هست توی یک اتاق اجاره ای اختصاصی مشغول آموزش و تمرین هستم و خدا رو شکر هر روز از جهات مختلف پیشرفت رو توی کارم می بینم، و به خودم اجازه نمی دم تا سه ماه آینده و بعد از رسیدن به یه آمار خوب معاملاتی وارد فارکس بشم. گاهی انرژی ام کم میشه و بدنم خیلی خسته میشه ولی مطمئنم به نتیجه ی خوبی می رسم. یکی از دوستام که در دوره ی شما شرکت می کنه خیلی تعریف می کنه ولی من فعلا شرایطش رو ندارم که تهیه کنم. فعلا به مقالات شما دلخوشم و خیلی استفاده می کنم. اینم برام جالبه که توی کتابهای انگلیسی استادانی که در مورد فارکس تدریس دارن همین حرف هایی که شمات می زنید رو بارها بهشون برخورد کردم. تقریبا یک اجماع در خصوص دیدگاهی که شما قصد دارید منتقل کنید بین بزرگان وجود داره. باعث دلگرمیه. بازم از شما سپاسگزارم
  کاش می شد فرصت هایی برای مشاوره هم به کسانی که دانش آموخته ی شما نبودن اختصاص می دادین تا سوالات تخصصی و خاص خودمون رو با شما در میون بذاریم.

  • سلام
   بسیار هم عالی
   توصیه میکنم بعضی وقتها که احساس کم انرژی بودن می کنید حتما از اتاق خارج بشید و فارغ از افکار،مدتی قدم بزنید تا بدن انرژی لازم رو دوباره بدست بیاره
   امینو

 3. با سلام و تشکر بابت مقالات آموزنده
  از استاد میخاستم خاهش کنم نرم افزاری برای موبایل که بتونیم به قیمت خاصی که رسید آلارم بزنه و مارامطلع کنه معرفی کنید ممنون میشم البته تریدینگ ویو هست ولی فقط یدونه آلارم برا ی قیمت خاص داره چون اشتراکش نخریدیم

  • سلام
   وقتتون بخیر
   ابزارهای زیادی برای این مورد هست
   در خود متاتریدر یک آلارم هست میتونید روی قیمت خاصی که میخوایید ست کنید
   امینو

 4. سلام وقت بخیر
  بسیار عالی و سپاسگزارم از اینکه تجربه های خودتون را در اختیار دانشجویان قرار می دید تا آنها مسیر موفقیت را در زمان کوتاه تری طی کنند همان طور که بارها استاد اشاره داشتند داشتن هدف بسیار مهم هست اگر قرار هست فارکس را به عنوان شغل اصلی داشته باشیم.
  ما اگر با ۱۰۰۰ دلار و همان روزی ۳ درصد شروع به کار کنیم ماه اول حساب تقریبا به ۲۰۰۰ دلار افزایش پیدا میکنه اگر ۴۰۰ دلار برداشت داشته باشیم حدود ۱۰ میلیون میشه و ماه بعد را با ۱۶۰۰ دلار شروع کنیم .اگر همین شیوه ادامه دار باشه هم یک زندگی خوب و عالی اداره میشه و هم سرمایه مدام افزایش پیدا می کنه کافی است طمع نداشته باشیم و هدف داشته باشیم.
  ممنون از شما

 5. شاه مارکت امینو

 6. علیرضا عابد 2020-12-22 در 21:55 پاسخ

  سلام فوق العاده عالی و ممنون از جناب دهقان که چراغ راهی شدند برای ما که تازه این راه را انتخاب کرده ایم . امیدوارم بتوانم از تمامی نکاتی که حاصل ۱۵ سال تجربه است استفاده عالی بکنم و در این زمینه به موفقیت برسم که مطمئن هستم با این مربی دلسوز به این امر دست پیدا میکنم . با تشکر از تمامی دوستانی که این مقالات را تهیه و در اختیار ما قرار میدهند . پیروز و تندرست باشید.

 7. اقا امین دوسداشتنی سلام.
  بقول خودتون این مقاله فوق العاده عالیه…
  من مدت زمان کمی هست اشنا شدم با بازار و یکی از خوش شانسی های من این بود با مقاله های شما آشنا شدم که واقعا مشخصه تجربیات یک آدم پخته رو داره بیان میکنه و این باعث میشه همه کسانی که این مقاله رو میخونن چندگام جلو بیفتن .
  صدای شما و حسن نیت شما در کمک کردن به افراد مبتدی و حتی با تجربه تر در این مقالات فوق العاده انرژی میده.
  ممنونم از شما و تیم آکادمی ویو.
  خداوند یارتان.

 8. یک سوال داشتم اگر بتونید پاسخ بدید ممنون میشم . من به دلیل کال شدن های زیاد از وارد شدن به متاتریدر ترس دارم همیشه اول به بازار افلاین وارد میشم بعد تکنیک هایی رو که بلدم در بازار افلاین تمرین میکنم بعد که استرسم ریخت اینترنت رو وصل میکنم لطفا راهنمایی میکنید در این مورد چه کار میشه کرد ؟. با تشکر از بابت همه زحمات بی انتها و خالصانه شما برای بچه های ایران .

  • سلام وقت بخیر
   برای مدتی نباید اصلا به سمت مارکت و پلتفرم برید
   باید فکر کنید که علت اصلی این اتفاق چی بوده؟
   قطعا احساس بدی که کال شدن به شما دست داده
   پس سیستم ناخوداگاه شما چون شمارو دوست داره هرزمان که می خواهید به سمت پلتفرم برید آلارم میده که نرو و این برات خطرناکه.
   این یکی از بزرگترین آسیبهای مارکت هست که افرادی که بدون تسلط و هیجانی پولهایی رو از دست دادن دچارش میشن و درمانش نیاز به دوری از مارکت داره
   امینو

  • سلام. به نظرم مدیریت سرمایه میتونه آرامش خوبی بهتون بده : به ازای هر ۱۰۰$ اندازه حجم ۰٫۰۱ معامله کنید. اینطوری احتمال کال شدنتون خیلی میاد پایین و با آرامش بیشتری میتونید تحلیل کنید.

 9. سلام جناب امینو

  مدیتیشن موردنظر شما چیه؟
  دقیقا به چه نوع مراقبه هایی اشاره دارید؟
  ممنون میشم این موضوع رو کمی تشریح کنید

  • سلام بهترین مدیتیشنی که من انجام میدم تنفس هست
   امینو

   • ممنون از پاسخ تون
    جناب امینو در مورد مدیتیشن مطالب پراکنده در سطح اینترنت زیاده
    ممنون میشم دراین مورد ( مخصوصا مدیتیشن تنفس ) منابع معتبر و منجسمی که از نظرتون قابل قبول تره رو معرفی کنید

    • سلام مجدد جناب امینو
     ممنون میشم پاسخ این سوال رو هم بفرمایید

     • سلام دوست عزیز
      استاد کتاب دعوت به تمرین ذن رو معرفی کردن
      نویسنده:آلبرت لو

 10. درود جناب دهقان عزیز. بسیار ممنون و متشکرم از اینکه تجربه های بسیار گران بهای خود در اختیار ما می گذارید آرزوی بهترین ها رو برای شما دارم. پیروز و موفق باشید

 11. بسیار بسیار عالی. شاید ۵۰ درصد راه معامله گری در همین مقاله بهش اشاره شد. از استاد عزیز جناب امینو تشکر میکنم که تجربیات ارزشمند خودشان را در اختیار دانشجو ها قرار میدهند. آرزوی بهترین ها برای شما.

 12. من با این استراتژی که اگر معامله من ۲۰۰ پیپ به ضرر برود فقط ۱۰ درصد سرمایه ام از دست برود با حجم پایین ترید میکنم مثلا با ۵۰۰ دلار حجم ۰/۱ که در این صورت برای گرفتن سود روزانه باید تعداد پوزیشن زیادی باز کنم و بیشتر وقت من پای چارت میگذرد.

 13. من چندماهی هست که با فارکس اشنا شدم دوماه اول اندیکاتور یاد گرفتم بعد با ال بروکس اشنا شدم وفیلمهاشون رو دیدم و دیدم اندیکاتور به درد نمیخوره و ایشون با پرایس اکشن کار میکنه یه دوره هم تهیه کردم پرایس اکشن بود/الان یه ماهی هست رفتار گذشته بازارو بررسی میکنم مطالب رو خوب یاد گرفتم ولی هنوز نتونستم براخودم استراتژی بنویسم نمیدونم یکم گیج میزنم فعلا /گذشته بازارو خوب میفهمم حرکاتشو ولی توی لایو میمونم/فعلا هم رو دمو هستم/توی تایم ۵ و۱۵ کارمیکنم و روندهارو از اچ وان و دیلی تشخیص میدم ولی این بچه روندهایی که توی ۵ و ۱۵ دیقه هستن خیلی رومخن منو به اشتباه میندازن///مقالتون هم خیلی خوب بود نکاتشو نوشتم تا عمل کنم ممنون

 14. سلام خدمت استاد عزیز من تقریبا یک ماهی میشه که آموزش در دوره پرایس اکشن فراکتالی رو شروع کردم و توصیه دارم دوستانی که مثل من تازه وارد هستند حتما در کنار تمرین و آموزش این مقالات ارزشمند نیز مطالعه کنند تا دید وسیع تری نسبت به بازار پیدا کنند وبتونن در آینده برنامه خیلی بهتری برای خودشون داشته باشن، ترسی که من همیشه از این بازار داشتم غیر از ضررهاش همین موضوع بود که احتمالش هست نسبت به معاملات اعتیاد پیدا کنم و نتونم از چارت و بازار فاصله بگیرم ولی با مطالعه این مقالات و توصیه های کارآمد شما خیلی راحت میشه یه پلن معاملاتی خیلی خوب بدست آورد.با تشکر/ محمد علی از بوشهر

 15. بسیار عال و مفید بود ممنونم.
  نظم، صبر ،ایجاد روتین،هدف گذاری و دقت اصل موفقیت تو این بازار میتونه باشه.

 16. سپاس فراوان بابت این مقاله فوق العادتون, عالی بود

 17. بسیار عاااالی استاد امینو عزیز سپاس از زحماتی که برای دانشجویان میکشید

 18. ممنون از زحماتتون

 19. با سلام
  مثل همیشه عالی بود استاد

 20. مثل همیشه عالی سلطان❤❤💯💯

 21. سلام استاد
  میگم عادت های مخرب هم میگید که ترک کنیم
  به عنوان ی فرد ۱۳ ساله خوبه از این سن شروع کنم

 22. سلام خدمت استاد گرامی آقای امینو عزیز
  ممنون از مقالات بسیار کاربردی و مهم
  یه سوال از خدمتون داشتم که چطور عادت‌های خودمون رو در زندگی و معامله گری تغییر بدیم ممنون میشم که اگه فایلی مد نظرتون هست اعلام کنید سپاس گذارم

 23. سلام و عرض ادب این اخباری که گفتید رو من رفتم چک کردم چند روز ولی کلا متوجه نشدم یکی میشه راهنمایی کنه

 24. سلام و عرض ادب این اخباری که گفتید رو من رفتم چک کردم چند روز ولی کلا متوجه نشدم یکی میشه راهنمایی کنه

 25. سلام و عرض ادب این اخباری که گفتید رو من رفتم چک کردم چند روز ولی کلا متوجه نشدم یکی میشه راهنمایی کنه

 26. هر روز به مدت ۲۰ دقیقه اخبار اقتصادی CNBC را مطالعه یا تماشا کنید. دنبال کردن این رسانه خیلی مفید است، چرا که همیشه درباره ارزها صحبت می‌کنند.

  ما نمی‌خواهیم مدام مشغول فشردن دکمه‌های کامپیوتر باشیم. ما نمی‌خواهیم در دام معاملاتی گرفتار شویم که از روی خستگی و بی‌حوصلگی انجام می‌شوند. یادگیری نحوه بررسی و تحلیل نمودار خیلی کار سختی نیست، ابزارهای زیادی وجود دارند که به ما نشان می‌دهند که چه کاری باید انجام دهیم. اما اطلاع از زمان خروج و چگونگی تخصیص زمان برای معاملات، سخت‌ترین بخش حرفه معامله‌گری است که باید آن را جدی بگیریم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  سبد خرید