بررسی برنامه هدف جناب امینو

توسط در مقالات امینو 2019-07-03

بررسی برنامه هدف جناب امینو

بازار همچون موجود زنده دارای ابعاد مختلفی می باشد برای موفقیت باید بازار را به شکل یک پازل دید که اجزا مختلفی یک کل را تشکیل میدهند در حالت کلی بازار از سه بخش هدف ،روانشناسی و سیستم معاملاتی تشکیل میشود که هر یک ارکان خود را دارند .

اما در این میان هدف به تنهایی نیمی از موفقیت است در واقع جمله به کجا میخواهم بروم قبل از چگونه میخواهم بروم پرسیده میشود.

احتمالا موقع انجام این تمرین اکثر ما با مقاومت ذهنی رو به رو شدیم که با توجه به انجام این کار ،مقاومت تبدیل به حمایت ذهنی شد .

داشتن هدف باعث داشتن چشم انداز میشود که سینرژی و تمرکز را به همراه دارد .

ایجاد روحیه تلاش و پشتکار .

انسان به شکل یک کوه یخ است که همه آن چیزی که ما میبینیم قسمت کوچکی از یک کل بزرگ است که آن کل بزرگ که ناخودآگاه نیز گفته میشود به تکرار بسیار حساس و تفاوت چندانی بین انجام برنامه روی کاغذ و واقعیت قائل نیست و حتی اگر روی کاغذ انجام دهیم که دقیقا مثل ترید کردن با ترکیب مغز و دست انجام میگیرد ،ذهن این فعل را به عنوان یک تجربه موفق در دستیابی به هدف ثبت می کند .

برنامه هدف تلویحا به ما میگوید که تکرار در جهت درست معجزه می کند .

برنامه هدف به ما می آموزد به طور درصدی به پیشرفت هدف نگاه کنیم همانند تشکیل یک گلوله برفی که حرکت میکند و با هر بار گردش درصدی بزرگ تر میشود که این سود مرکب را نیز به ما می آموزد ثبت می کند .

متخصصان علم تمرین میگویند بهترین و منطقی ترین حالت پیشرفت این است که در هر گام ۳ درصد از گام قبلی بهتر باشیم .در حالت حسابی اگر ما ۳۴ گام از خودمان بهتر شویم انسان جدیدی خلق خواهد شد.

 

مفهوم ایچیموکو (اهمیت نام در فرهنگ ژاپنی)
مطالعه این مطلب

با مشاهده نمودار برنامه هدف متوجه خواهیم شد این برنامه تا چه حد قدرتمند و کامل است

200 300x151 - بررسی برنامه هدف جناب امینو

با توجه به شیب و تغییرات نمودار مشخص است که همیشه سخت ترین گام ها اولین گام ها هستند و اما نمودار پایین نمودار تغییر سود است

200 300x169 - بررسی برنامه هدف جناب امینو

 

برای رسیدن به سود روزانه ۱۰۰ دلار

۱۲۰ گام

برای رسیدن به ۲۰۰ دلار

۲۴ گام

برای رسیدن به ۳۰۰ دلار

۱۳ گام

برای رسیدن به ۴۰۰ دلار

۱۰ گام

برای رسیدن به ۵۰۰ دلار

۸ گام

برای رسیدن به ۶۰۰ دلار

۶ گام

برای رسیدن به ۷۰۰ دلار

۵ گام

برای رسیدن به ۸۰۰  ۹۰۰   ۱۰۰۰ دلار

۴ گام لازم است

 

با مشاهده این مراحل به این نتیجه میرسیم که همیشه سخت ترین گام ها گام های اول هستند. در واقع قدم های کوچک اما پشت سر هم و منظم انسان ساز است. قرار نیست همیشه بمب انگیزه باشیم فقط باید منظم باشیم و لذت اصلی ،لذت پایبند بودن به استراتژی است . به نظر میرسد با این نگاه به هدف به خودی خود مدیریت سرمایه هم رعایت میشود.

این برنامه میگوید اگر روند داشته باشی و اگر در جهت درست هر گام فقط ۳ درصد پیشرفت کنی بهترین خواهی شد.این برنامه بسیار شبیه برنامه پرواز است یک هواپیما وقتی روی زمین است تا سرعت ۳۰۰ کیلومتر قادر به پرواز نیست اما وقتی سرعت از ۳۰۰ به ۳۰۱ تغییر کرد تیک آف و پرواز می کند.

اگر ما این تمرین را به عمل در بیاوریم چه بخواهیم و چه نخواهیم سود آور خواهیم شد.گام اول که سخت ترین گام است به ما می آموزد که اگر بتوانیم ۱۲۰ ضربه درست . صحیح وارد کنیم هر مبارزی را شکست خواهیم داد.

شباهت نمودار برنامه هدف جناب اقای امینو و فیبو ناچی

300x180 - بررسی برنامه هدف جناب امینو

همانطور که میدانیم دنباله فیبوناچی از مجموع هر عدد به علاوه عدد قبلی حاصل می شود که هر جز در حال ساختن یک کل واحد  است که در طبیعت نیز دیده میشود و به عدد ۱۴۴ که میرسد نسبت طلایی شکل میگیرد .از این رو برنامه هدف اقای امینو با فیبوناچی مقایسه شده که تمام طبیعت به نوعی از این نسبت پیروی میکنند. با توجه به این که نمودار برنامه هدف و فیبوناچی مشابهت های زیادی دارند میتوان نتیجه گرفت برنامه هدف نیز طبق اصول طبیعت شکل گرفته و اگر ما به نسبت طلایی برسیم قطعا چه بخواهیم چه نخواهیم سودآور خواهیم بود.به نظر میاد جهش ما هر بار بزرگ تر خواهد شد مثلا پرش های ما به این صورت است.

از ۱ به ۲

۲ به ۳

۳ به ۵

۵ به ۸

۸ به ۱۳

۱۳ به ۲۱

۲۱ به ۳۴

الی آخر

البته مثل مسابقات ورزشی ممکن است مثلا بار اول نتوانیم از ۲۱ به ۳۴ بپریم و چند بار تلاش لازم باشد.در نهایت اگر ماهدف و گام های مشخص داشته باشیم بعد از انجام هر گام به  سایر ابعاد زندگی خویش میپردازیم . تمام ابعاد زندگی ما اجزایی هستند که در راستای تشکیل یک کل واحد هستند که  همه باید باهم هماهنگ و پیشرفت کنند مثلا اگر گام نداشته باشیم و پیوسته ترید کنیم قطعا از بقیه اجزا غافل خواهیم شد .

12333 300x213 - بررسی برنامه هدف جناب امینو

پژوهش،بررسی و تدوین
جناب اقای حمیدرضا محمدی 

ذات ایچی موکو(برگرفته از تاپیک ذات ایچی"امینو")
مطالعه این مطلب

 

4 دیدگاه
  1. بسیار انگیزشی است.
    بسیار متشکرم از این همه انرژی مثبت

  2. چقدر جالب و ساده انرژی خوبی رو انتقال دادید.سپاس

  3. سلام ، خیلی مطلب زیبایی بود و شما با این مطلب راه رسیدن به معجزه را به ما می آموزید، واقعا اول هرکاری سخت و طاقت فرساست ولی بعد شیرین و دلچسب، همیشه با تلاش منظم میتوان به معجزه رسید در زندگی

  4. عالی بود جناب امینو خیلی پیگیر شما بودم و اینکه با شما دراین مسیر همراه شدم واقعا خوشحال هستم از مطالب خوب و ساده و روان شما سپاسگزارم

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    سبد خرید