حالت شب

آیا واقعا لیاقت موفق شدن در حرفه معامله‌گری را دارید؟

توسط روانشناسی بورس و بازار فارکس که در 2022-03-15
حالت شب

آیا واقعا لیاقت موفق شدن در حرفه معامله‌گری را دارید؟

مقدمه:

این سوالی است که اکثر افراد در طی دوران آموزش فارکس یا آموزش هر حرفه دیگری باید از خود بپرسند.افراد موفق و ثروتمند در این دنیا، از تاجرها گرفته تا ورزشکاران حرفه‌ای و ستارگان سینما، همگی لیاقت ثروت و موفقیتی که در زندگی خود بدست آورده‌اند را دارند.

می‌توان گفت تقریبا در تمام موارد، آن‌ها سخت‌تر و هوشمندانه‌تر از باقی ۹۵ درصد جمعیت کار کرده‌اند. آن‌ها کارهایی انجام می‌دهند که ۹۵درصد مردم انجام نمی‌دهند، آن‌ها ریسک می‌کنند، زمان صرف می‌کنند، تلاش می‌کنند، سرمایه‌گذاری می‌کنند، مطالعه می‌کنند، تمرین می‌کنند و در حرفه و زمینه کاری خود به سمت کمال حرکت می‌کنند. به عبارتی دیگر، چه بطور مستقیم و چه غیر مستقیم، آن‌ها طوری در طول ساعات کاری خود فعالیت می‌کنند که به «بهترین» فرد در آن زمینه تبدیل شوند.

تقریبا همیشه بزرگترین تفاوت یک فرد موفق و یک فرد ناموفق، میزان وظیفه‌شناسی و اهمیتی که به کار خود می‌دهند و همچنین میزان آگاهی از اینکه چه کارهایی را باید در چه زمانی انجام دهند، بوده است. منظور اینکه افراد موفق همیشه خود را وقف یادگیری و کسب دانش و اطلاعات جدید می‌کنند. به بیان ساده‌تر، آن‌ها به سختی کار می‌کنند و زحمت می‌کشند تا به آن جایگاهی که می‌خواهند و آرزو دارند برسند. آن‌ها همواره به دنبال راه‌حل و پاسخ‌هایی برای مشکلات و چالش‌هایی که برخورد می‌کنند، هستند. افراد موفق و ثروتمند، کار خود را زندگی می‌کنند و نفس می‌کشند، آن‌ها در زمینه کاری خود بسیار پرشور هستند و معمولا حاضرند هر کاری که لازم است انجام دهند، از جمله اینکه تا جایی که لازم باشد ریسک می‌کنند تا به چیزی که می‌خواهند برسند.

بله دوستان، این هزینه‌ای است که برای آزادی و سبک زندگی موفق باید بپردازید. حالا می‌خواهد در زمینه معامله‌گری باشد یا تجارت، ورزش یا مدیریت یک شرکت. اکثر افرادی که به یک زندگی خوب دست پیدا می‌کنند، شایستگی آن زندگی خوب را دارند. نه به این دلیل که آن زندگی را به ارث برده‌اند، بلکه به این خاطر که با کار و تلاش خود از دیگران پیشی گرفتند.

با این اوصاف، فکر می‌کنید الان در زندگی خود کجا ایستاده‌اید؟ تا چه حد نسبت به خودتان آگاهی دارید؟ روراست باشید، اگر اضافه وزن دارید، آیا لیاقت داشتن اضافه وزن را دارید یا اینکه مرتب ورزش می‌کنید و تغذیه مناسبی دارید؟ آیا درباره سلامت بدن خود و همچنین در زمینه تغذیه سالم مطالعه می‌کنید؟ اگر نه، بنابراین احتمالا لیاقت شما این است که اضافه وزن داشته باشید. آیا بازار را تحلیل می‌کنید، آیا بطور مداوم درباره بازار مطالعه می‌کنید، آیا در دوره‌های آموزشی ثبت‌نام کرده‌اید یا تا به حال به دنبال یک استاد بوده‌اید؟

نمی‌خواهم هیچ فشاری وارد کنم، اما همین الان، بعد از اینکه تا اینجای مقاله را مطالعه کردید و مختصری درباره طرز کار و فکر کردن افراد موفق و ثروتمند دانستید، آیا فکر می‌کنید در این مرحله از زندگی، شایستگی رسیدن به موفقیت در زمینه معامله‌گری و در نتیجه سبک زندگی حاصل از آن را دارید؟ آیا واقعا هر کاری که برای موفق شدن لازم است را انجام می‌دهید؟

اگر هنوز ثروتمند نیستید، اگر هنوز به موفقیتی دست پیدا نکرده‌اید، اگر فقط ۱۰۰۰ دلار در حساب معاملاتی خود دارید، باید شروع کنید که مثل یک فرد ثروتمند و میلیونر عمل کنید. باید طوری رفتار کنید که گویی شما به موفقیت رسیده‌اید. برای این منظور در ادامه مقاله توضیحاتی را می‌دهم که امیدوارم به شما کمک کند تا به این خودباوری برسید که لیاقت تسلط بر معامله‌گری، سرمایه‌گذاری، تجارت یا هر زمینه دیگری را دارید.

آیا واقعا می‌دانید که چرا معامله می‌کنید و چه چیزی از آن می‌خواهید؟

جالب است که بسیاری از معامله‌گران، فراتر از اینکه «می‌خواهم پول دربیاورم»، نمی‌دانند چرا مشغول معامله‌گری هستند. و این یک مشکل است.

اگر نمی‌دانید به کدام سمت می‌روید و هدف شما چیست، چطور می‌خواهید برنامه‌ریزی کنید که به آن هدف برسید؟ شما باید دلیل (دلایل) اینکه در زمینه معامله‌گری فعالیت می‌کنید را بدانید. نگویید «حالا ببینیم چی میشه»، چون در این صورت شما معامله نمی‌کنید، قمار می‌کنید.

باید در این خصوص با جدیت فکر کنید. موضوع پول و سرمایه و زندگی شماست. این یک بازی سرگرم‌کننده نیست که ما در اینترنت انجام می‌دهیم. معامله‌گری یک شغل در بزرگترین جای دنیا یعنی بازارهای مالی است. اگر آمادگی لازم برای انجام درست این شغل را ندارید، مطمئن باشید که نابود می‌شوید.

منظور از «آمادگی» و «انجام صحیح شغل معامله‌گری» این است که شما می‌دانید چرا معامله می‌کنید و همچنین دقیقا می‌دانید که هدف نهایی شما چیست و این هدف نهایی نمی‌تواند «سریع پولدار شدن» باشد. چرا که صادقانه بگویم، شما در این حرفه سریع پولدار نمی‌شوید مگر اینکه خیلی خوش‌شانس باشید. و اگر روی شانس و اقبال خود تکیه می‌کنید، شما دیگر معامله نمی‌کنید بلکه قمار می‌کنید و در نتیجه بالاخره یک روز تمام حساب و سرمایه خود را از دست می‌دهید.

برای مثال، یک نفر ممکن است بگوید «من می‌خواهم یک منبع درآمد دیگر علاوه بر شغل فعلی خودم داشته باشم. بنابراین هدف اول من این است که درآمدی مازاد بر درآمد ماهیانه‌ام از طریق معامله‌گری بدست آورم». این یک هدف کاملا مشخص است که خیلی هم بلندپروازانه نیست. اغلب اوقات، معامله‌گران اهداف غیر واقع‌بینانه‌ای برای خود تعیین می‌کنند مانند «من می‌خواهم خیلی زود از شغلم استعفاء بدهم و روزی هزار دلار از معامله‌گری بدست آورم». این نوع از هدف‌ها خوب نیستند چون واقع‌بینانه نیستند.

عطش شما برای کسب دانش، نباید تمامی داشته باشد.

وارن بافت هنوز بیشتر زمان خود را به مطالعه اختصاص می‌دهد. او همچنان در سن ۹۰ سالگی و با اینکه یکی از ثروتمندترین افراد جهان است، باز هم سر کار خودش حاضر می‌شود و در زمینه فعالیت‌های خودش مطالعه می‌کند. اکثر مردم اگر پول و ثروت آقای بافِت را داشتند، ده‌ها سال پیش از کار و فعالیت کناره‌گیری کرده بودند. اما وارن بافت اینطور نیست و به همین دلیل در زمینه کاری خودش بهترین شده است.

یا مثلا تایگِر وودز هنوز بطور مرتب بازی گلف را تمرین می‌کند، اگرچه به تمام چیزهایی که یک بازیکن گلف ممکن است آرزو کند، رسیده است. اکثر مردم اگر جایگاه و موقعیت فعلی او را داشتند، دیگر ورزش و تمرین کردن را کنار می‌گذاشتند و باقی عمر خود را در تجملات و تفریحات سپری می‌کردند. یک محرک درونی، رقابت‌‌جویی و شور و اشتیاق است که باعث می‌شود آقای تایگر، آقای بافِت و بسیاری دیگر از افرادی که خود را وقف کار و حرفه خود کرده‌اند، همچنان به فعالیت خود ادامه دهند. آن‌ها هنوز هم همانقدر کار و تلاش می‌کنند که در ابتدای مسیر حرفه‌ای خود و قبل از رسیدن به موفقیت، فعالیت می‌کردند و این همان چیزی است که برای رسیدن به موفقیت در هر زمینه‌ای لازم است.

از خودتان سؤال کنید «آیا بطور مستمر سعی دارید دانش، مهارت و وظیفه‌شناسی معاملاتی خود را ارتقاء دهید؟». در حقیقت، شما اصلا نباید اینطور احساس کنید که این کاری است که شما مجبور به انجام آن هستید، بلکه شما باید واقعا بخواهید که آن را انجام دهید. اگر شما این میل درونی برای انجام این کار را ندارید، در این صورت شاید شایستگی رسیدن به موفقیت در زمینه معامله‌گری را ندارید و احتمالا باید زمان و انرژی خود را صرف کار دیگری کنید.

قمار یا کسب درآمد بلندمدت

آیا شما برای قمار کردن اینجا هستید یا اینکه می‌خواهید در بلندمدت سرمایه خود را رشد دهید و کسب درآمد کنید؟ شاید بگویید که می‌خواهید بصورت بلندمدت کار کنید، اما اینکه در هنگام برنامه‌ریزی و اجرای معاملات چه احساسی دارید، خیلی چیزها درباره شما می‌گوید.

اگر برنامه‌ای نداشته باشید، یعنی برای شکست خوردن برنامه‌ریزی می‌کنید. اگر مدام شک و تردید دارید و هیچ اطمینانی به تصمیمات خود ندارید، احتمالا هیچ استراتژی مفیدی را یاد نگرفته‌اید و هیچ برنامه معاملاتی برای خود ندارید.

معامله‌گران حرفه‌ای برای تفریح و هیجان کار نمی‌کنند، بلکه اهدافی را دنبال می‌کنند و برای رسیدن به آن اهداف برنامه مشخصی دارند. معامله‌گران حرفه‌ای قطعا از معامله کردن لذت می‌برند، اما معاملات آن‌ها باید حساب شده و با خونسردی و آرامش انجام بگیرد، نه بدون برنامه و احساسی.

آیا با معامله‌گری مثل یک شغل برخورد می‌کنید؟

شاید این سوال خیلی تکراری باشد، اما اهمیت زیادی دارد. شما باید برای معاملات خود برنامه داشته باشید. اگر برنامه‌ای ندارید، باید هرچه زودتر یک برنامه برای خودتان تهیه کنید.

هر کسب‌وکار و بیزینسی هدفی را دنبال می‌کند و برای رسیدن به آن از یک برنامه پیروی می‌کند. معامله‌گری هم از این قاعده مستثنی نیست. بسیاری از افراد بعضی چیزهای سطحی درباره معامله‌گری یاد می‌گیرند، چند مقاله در سایت‌های مختلف می‌خوانند و سپس پول و سرمایه خود را وارد کار می‌کنند و بدون برنامه معامله می‌کنند. به این خاطر است که آن‌ها سرمایه خود را از دست می‌دهند و لیاقت موفق شدن در زمینه معامله‌گری را ندارند.

آیا دیسیپلین دارید؟

برای اینکه شایستگی رسیدن به موفقیت را پیدا کنید، باید برای آن وقت و انرژی صرف کنید. شما باید به طرز سخت‌گیرانه‌ای منظم و با دیسیپلین باشید و به شدت روی کار و فعالیت خود تمرکز کنید.

همیشه وقتی درباره دیسیپلین و نظم می‌نویسم، یاد بروس‌ لی می‌افتم. موفقیت چیزی نیست که «یک دفعه برای شما اتفاق بیفتد» صرفا چون شما نسبت به دیگران بیشتر خواهان آن هستید. بگذارید واقعیتی را به شما بگویم: هیچ‌کس روی این کره زمین نیست که نخواهد از طریق معامله‌گری در بازار بطور مستمر سودآور باشد و کسب درآمد کند. بنابراین اینکه می‌گویید «من واقعا خیلی دلم می‌خواهد به سود مستمر برسم» یعنی هیچ.

من از کسی می‌ترسم که یک ضربه را ۱۰۰۰۰ بار تمرین کرده باشد، نه کسی که ۱۰۰۰۰ نوع ضربه را یکبار تمرین کرده باشد. چند دقیقه روی این جمله تأمل کنید.

در آخر

پس از مطالعه این مقاله از شما می‌خواهم سؤالات زیر را از خودتان بپرسید و صادقانه به آن‌ها پاسخ دهید:

 • برای اینکه آگاهی و وظیفه‌شناسی خود را در زمینه معامله‌گری ارتقاء دهید، چه کارهایی می‌خواهید انجام دهید؟
 • آیا به اندازه کافی کار می‌کنید یا اینکه هنوز انرژی زیادی دارید که بلااستفاده مانده است؟
 • آیا واقعا شایستگی رسیدن به موفقیت در زمینه معامله‌گری، کسب‌وکار یا زندگی شخصی خود را دارید؟ برای رسیدن به این موفقیت چه کارهایی انجام می‌دهید؟
 • آیا شما از جمله آن پنج درصد افرادی هستید که همه کارهایی که در این مقاله به آن‌ها اشاره کردیم را هر روز انجام می‌دهند؟

شاید الان فکر کنید که واقعا لازم است کارهای بیشتری انجام دهید و این هیچ ایرادی ندارد. فقط به یاد داشته باشید که این «شما» هستید که باید سخت کار کنید. من می‌توانم از طریق دوره‌های آموزشی به شما آموزش دهم، اما نمی‌توانم شما را مجبور به انجام کارهای لازم برای رسیدن به موفقیت در زمینه معامله‌گری کنم. شاید فکر کنید که شایستگی رسیدن به موفقیت در زمینه معامله‌گری را دارید، اما اگر هنوز انعکاس آن را در حساب معاملاتی خود نمی‌بینید، به شما قول می‌دهم که هنوز از تمام توان خود استفاده نکرده اید. بنابراین باید دوباره از نو شروع کنید و کارهای خود را برنامه‌ریزی کنید تا شایستگی موفقیتی که بسیار خواهان آن هستید را پیدا کنید.

 

گردآوری و ترجمه: آکادمی ویو(academywave)

منبع: learntotrade

دوره پرایس اکشن
دوره فراکتالی
آموزش فارکس
اینستاگرام آکادمی ویو
یوتیوب آکادمی ویو

4.8/5 - (266 امتیاز)
نظرات 37
 1. ممنون از امینو بزرگ
  کاش برای این مقاله هم وویس می گذاشتید تا بهتر بتونیم از راهنمایی های شما استفاده کنیم
  ممنون میشم راهکاری یا راهکارهایی برای جبران یا احیای افت انرژی خود داشته باشیم
  عشق سوزان هست! برخی مواقع خستگی و … باعث افت انرژی میشود

 2. به نظرم طرز فکر یه آدم موفق که داشته باشی، نه تنها در معامله گری، بلکه در کل زندگی میتونی لیاقت موفق شدن رو داشته باشی. اگر به حرف هاش هم عمل کنی.

  ممنون بابت مقاله بسیار خوبتون❤

 3. من با دیدگاه سخت تلاش کردن موافقم‌ولی این مقاله یه کسری داره اونم محاسبه نکردن عامل شانس در موفقیته . شانس به لحاظ علمی هم ثابت شده ولی چون شاید در اختیار ما نیست بیشتر روی تلاش تاکید میکنن

  • علی جی اچ 2022-04-21 در 17:43 پاسخ

   پیشنهاد میکنم کتاب اثر مرکب از دارن هاردی را مطالعه کنید

 4. درود بر شما استاد عزیز و اعضای محترم آکادمی

  مقاله فوق‌العاده بود

  یک عدد اشتباه نوشته شده
  لطفا تصحیح بفرمایید
  خداوند به شما برکت بده

 5. ممنون استاد عالی بود

 6. استاد واقعا اون دیدگاهی که شما به ادم میدید چه توزندگی چه توی معامله گری افراد محدودی این دیگاه را بطور چه رایگان و چه به صورت دوره خودشناسی وروانشناسی در اخیار عموم میزارن خیلی ممنون از لطف شما 🌹🌹🙏

 7. بسیار عالی بود. ممنون از زحماتتون

 8. بسیار عالی، واقعا اگر آدم به گفته های توی این مقاله پایبند باشه، به پیشرفت روزانه مستمر میرسه
  سپاس فراوان از این مقاله بسیار خوب و کاربردی

 9. سلام استاد ممنون برای مقاله خوبتون
  میشه خواهش کنم در مورد نحوه معامله کردن بانکها با اون حجم های نجومی هم مقاله ای تهیه ببینید برامون

  سلامت باشین

 10. هادی سیدی 2022-03-15 در 21:37 پاسخ

  این مقاله مثل پوتک به سرم فرود اومد استاد…
  ممنونم ازتون بابت اینکه هنوز هم با وجود بی نیازی مالی بیشتر از همه ی ما تلاش میکنید.

 11. سلام وعرض ادب طبق معمول عالی بود استاد استفاده کردیم اما یه اشکال کوچک در قسمت مقدمه هست گمونم در این جمله گمونم منظور۹۵درصد باشد

  (آن‌ها کارهایی انجام می‌دهند که ۵۹ درصد مردم انجام نمیدهند)

 12. فرشاد شهری 2022-03-15 در 23:29 پاسخ

  استاد بینظیر با دانشجویان بی رغیب😉😎😎😎

 13. فرشاد شهری 2022-03-15 در 23:31 پاسخ

  استاد بینظیر با دانشجویان بی رغیب 😎😎😉

 14. استاد ممنون

 15. سلام وقت بخیر
  به نظر من تمامی دوستان در آکادمی لیاقت موفقیت و ثروتمند شدن را دارند چون در مسیر درست آموزش قرار گرفته اند. فقط باید به کسب درآمد در بلندمدت فکر کنیم و نظم داشته باشیم.
  ممنون از مقاله فوق العاده تاثیرگذار و عالی بود

 16. سلام خدمت استاد بزرگوار
  از دانشجویان جدید شما هستم و امیدوارم یک روز با نتایج عالی که در ترید کردن بدست می آورم بتوانم باشما صحبت کنم و جوابی باشم بر زحماتی که شما برای دانشجویان می‌کشید
  امیدوارم همیشه سلامت و سعادتمند باشید

 17. مثل همیشه عالی سلطان❤💯💯

 18. سلام
  دیگه چی می خوایم از یک آکادمی…؟

  بهترییییییینی استاد ❤🙌

 19. سلام استاد وقت بخیر
  مقاله بسیار ارزشمندی بود.داشتم نکات مهم رو یادداشت میکردم که تقریبا تمام آن نوشته شد
  اما نکته که برایم بسیار مهم بود .این مطلب بود
  شما باید به طرز سخت گیرانه ای منظم و با دیسیپلین باشید و به شدت روی کار و فعالیت خود تمرکز کنید.
  باید دوباره از نو شروع کنید و کارهای خود را برنامه ریزی کنید تا “شایستگی موفقیتی که بسیار خواهان آن هستید را پیدا کنید ”
  سپاس از شما و ادمین های عزیز و همه دوستانی که در جهت ارتقا خود و دوستان تلاش میکنند

 20. سلام و خسته نباشید خدمت استاد عزیز و تشکر بابت مقاله بسیار آموزنده

 21. سلام سال نو مبارک
  بهترین مقاله در بهترین زمان ممکن منتشر شده ممنون

 22. مثل همیشه عالی و کاربردی … ممنون از استاد بزرگ معامله گری و موفقیت فردی امینوی عزیز و دوست داشتنی…

 23. بسیار عالی و آموزنده بود ممنون از شما استاد بزرگوار

 24. واقعا عالی بود استاد عزیز

 25. عرض ادب و احترام

  فقط میشه تشکر کرد،عمر با عزت داشته باشید

 26. ممنون از استاد امینو عزیز این مقاله ها عالی باعث میشه اگه توی مسبر معامله گری به مشکل بخوریم یا قطعا کم کاری که از سمت خودمون هست در این مسیر این مقالعات ما رو به مسیر درست برگردنه یعنی همون اصلاح مسیر بازم ممنون استاد عزیز

 27. با سلام خدمت امینو بزرگ و مجموعه آکادمی ویو در مسیر موفقیت اولین چیز مشخص کردن هدف و زمان رسیدن به اون هدف هست دوم انگیزه و اراده سوم عمل برای رسیدن به هدف و پشتکار چهارم سخت کوشیدن پنچم سخت کوشیدن و تا آخر سخت کوشیدن و سخت تلاش کردن : موفقیت هزینه بسیار بالایی داره و اون سخت تمرین کردن و سخت کوشیدن هست به نظر من مثل روش تمرینی استاد فقط باید بخش به بخش مستمر و سخت تلاش کنیم و در انتها در زمانی که به هدف نزدیک شدیم آموزه هارو کنار هم پچینیم و به هدف برسیم ممنون از مقاله بسیار خوبتون

 28. سلام و درود استاد ممنون از بابت این مقاله عالی
  استاد ما وقتی هدف رو مشخص کردیم و قصد برنامه ریزی داریم میبینیم که نیاز به یادگیری یکسری از مهارت ها و یک الگو داریم ، خودم رو مثال میزنم متاسفانه از نزدیک تریدر حرفه ای رو نمیشناسم ، شما هستید که از نزدیک با شما در ارتباط نیستیم تا بتونیم از شما الگو برداری کنم ببینیم سبک زندگی شما به چه صورت هست چه ویژگی هایی دارید چه مهارت هایی دارید چطور رفتار میکنید چطور فکر میکنید ، چطور برنامه ریزی میکنید ، اگر امکانش هست در مورد سبک زندگی یک تریدر و ویژگی رفتاری یا مهارت هایی که یک تریدر حرفه ای باید یاد بگیره صحبت کنید. مثلا مشخص کردیم هدف تبدیل شدن به یک تریدر حرفه ای هست با توجه به تجربه ای که شما دارید چه مهارت هایی رو که هم جهت هست با تبدیل شدن به یک تریدر حرفه ای رو شروع به یادگیری کنیم که واقعا کارامد باشند و بتونیم در عمل ازشون استفاده کنیم ، برای مهارت فقط چند مورد رو میدونم مثل تغذیه صحیح ،ورزش،روانشناسی فردی ،مدیتیشن ،تکنیکال
  مثلا مهارت مدیریت زمان GTD (که خیلی عالی هست پیشنهاد میکنم به دوستان که خیلی برای منظم شدن کارها کمک میکنه و ذهن رو خالی از مرور اطلاعات تکراری ) که کسی که این مهارت رو داره چقدر منظم تر کارها رو پیش میبره استاد اگر امکانش بود یکم در مورد این موارد صحبت کنید
  سپاس فراوان بابت زمان وانرژی که میزارید

 29. مثل همیشه عااااااااااااالی و بسیار لذت بخش و کاربردی سپاس از استاد امینوی عزیز بهترین استادی که تا به الان جهان به خودش دیده

 30. ارسلان حاتمی 2022-05-25 در 21:23 پاسخ

  سلام وعرض ادب واقعا عالی

 31. سلام وقت بخیر
  ممنون از این مقاله پر محتوا بسیار متشکرم از اینکه در این مقاله تجربه خودتون رو با ما به اشتراک گذاشتین سپاسگزارم
  من خودم رو واقعا واقعا وخیلی خیلی زیاد شایسته و لیاقت داشتن حرفه معامله گری میدانم این یک حس درونی است که در آن واحد عرض کردم و باز هم ممنون از شما

 32. سلام به استاد عزیزممم و دوستانم در آکادمی، این مقاله بسیار بسیار انگیزشی و چالشی بود، اینکه خودمان را در جایگاهی قرار دهیم و از خودمان بپرسیم که آیا واقعا لیاقت موفقیت را داریم؟؟؟ این مقاله صداقت ما را با خودمان به چالش میکشد که با خودمان روراست باشیم….
  ممنون از استاد عزیزممم و دوستانم در آکادمی.انشاالله سلامت باشید

 33. یکی دیگر از بهتربن مقالات آکادمی. تشکر

 34. تقریبا همیشه بزرگترین تفاوت یک فرد موفق و یک فرد ناموفق، میزان وظیفه‌شناسی و اهمیتی که به کار خود می‌دهند و همچنین میزان آگاهی از اینکه چه کارهایی را باید در چه زمانی انجام دهند، بوده است

  وارن بافت هنوز بیشتر زمان خود را به مطالعه اختصاص می‌دهد. او همچنان در سن ۹۰ سالگی و با اینکه یکی از ثروتمندترین افراد جهان است، باز هم سر کار خودش حاضر می‌شود و در زمینه فعالیت‌های خودش مطالعه می‌کند
  معامله گران موفق مثل آقای بافت هنوز هم همانقدر کار و تلاش می‌کنند که در ابتدای مسیر حرفه‌ای خود و قبل از رسیدن به موفقیت، فعالیت می‌کردند و این همان چیزی است که برای رسیدن به موفقیت در هر زمینه‌ای لازم است.

 35. شما باید به طرز سخت گیرانه ای منظم و با دیسیپلین باشید و به شدت روی کار و فعالیت خود تمرکز کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  سبد خرید