پرایس اکشن و ساختار

توسط مقالات تکنیکال که در 2022-03-08
حالت شب

 پرایس اکشن و ساختار

مقدمه:


 

اگر فکر می‌کنید این مقاله درباره آموزش یک ستاپ پرایس اکشن است، سخت در اشتباه هستید. این مقاله درباره مطلبی بسیار مهم‌تر است که در آموزش فارکس (اموزش فارکس)به آن درک ساختار می گویند. اگر هنوز بطور مداوم سودآور نیستید، به خاطر آینده، فرایند آموزشی و طرز تفکرتان، به مطالعه این مقاله ادامه دهید.

در بین تمام مقالات ، محبوب‌ترین آن‌ها که نظرات خوانندگان بیشتری در زیر آن‌ها نوشته شده، به سیستم‌ها یا ستاپ‌های معاملاتی مربوط می‌شوند.

اما چرا؟

به این دلیل که تقریبا همه شما مدام به دنبال یک سیستم بودید که از آن پس با در اختیار داشتن آن، معاملات شما متحول شوند. سیستمی که هر روز و هر هفته بدون هیچ تلاش و کوششی برای شما پول چاپ کند. احتمالا تا کنون چندین و چند سیستم و الگوی معاملاتی را جمع‌آوری کرده‌اید، اما هنوز خبری از پول نیست.

آشنا به نظر می‌رسد؟

اگر پاسخ شما مثبت است، نگران نباشید. ۱۰ سال پیش من هم همینطور بودم.(امینو)

تمام تمرکز و انرژی شما متوجه کشف یک “سیستم” یا “ستاپ پرایس اکشن” برای کسب درآمد است. چیزی که با یک علامت دینگ بگوید بخر و با یک دانگ بگوید بفروش…

البته که هرکسی آرزوی داشتن یک دستگاه خودپرداز را دارد، چه کسی نمی‌خواهد؟ اما آنچه در ذهن شما می‌گذرد این است که شما می‌خواهید معامله‌ کردن برای شما بدون زحمت و ساده باشد، به این معنی که فکر می‌کنید سه ستاپ ساده تمام مشکلات معاملاتی شما را به یکباره حل می‌کند و به شما در فهم و درک بازار کمک می‌کند.

علت اصلی این موضوع دو مساله است که شما را در معاملات دچار مشکل می‌کند:

۱) این اشتباه رایج که اگر مدیریت سرمایه به خوبی رعایت شود، با داشتن سه ستاپ ساده پرایس اکشن می‌توان بطور مداوم سودآور بود.

۲) ناراحت بودن از این مساله که چرا بازار مدام در حال تغییر است و خیلی مرتب در ستاپ معاملاتی شما حرکت نمی کند.

در این مقاله به مورد اول می‌پردازیم.

سه ستاپ ساده؟ واقعا؟

این تفکر کاملا اشتباه است که اگر در مورد پین‌ بارها و کندل‌های داخلی و سیستم حرکات جعلی مطالبی یاد بگیرید و مدیریت سرمایه را رعایت کنید، قطعا به درآمد می‌رسید.این اشتباه است که فکر کنید براحتی چهار پترن پرایس اکشن را متوجه می‌شوید و می‌توانید با آن معامله کنید.

چطور ممکن است در بازاری که معامله‌گران بسیاری را با گرفتن سرمایه آن‌ها به زانو درآورده و به گریه و زاری واداشته، بتوان با سه ستاپ ساده و مدیریت سرمایه مناسب به درآمد مستمر رسید.

اگر اینطور است، چرا همه مردم دنیا همین کار را انجام نمی‌دهند؟

اگر چنین راه‌حل‌های ساده‌ای در دسترس هستند، چرا بانک‌ها هزاران دلار پول و ماه‌ها و  سال‌ها زمان برای آموزش و تربیت معامله‌گران سرمایه‌گذاری می‌کنند؟

برنامه‌نویس تیم ما اخیرا در یک کنفرانس الگوریتم شرکت کرده بود که در آنجا چند نفر از سرمایه‌گذاران صندوق‌های پوشش ریسک حضور داشتند. او گفت آن‌ها صدها هزار دلار هزینه می‌کنند تا الگوریتم‌های خود را هر ۱۲-۲۴ ماه یکبار مجددا برنامه‌نویسی کنند تا به این طریق بتوانند در بازار رقابت کنند.

چرا باید این کار را انجام دهند وقتی می‌توانند تنها با اطلاع از پین بارها و کندل‌های داخلی و سیستم حرکات جعلی موفق شوند؟ آیا همین راه حل موجود راحت‌تر نیست؟

معامله‌گران مبتدی دوست دارند بشنوند که بازار را می‌توان تا حد سه ستاپ پرایس اکشن ساده‌سازی کرد و اینکه تنها لازم است در جهت روند معامله کنید و مدیریت سرمایه را رعایت کنید. این همه فقط باعث می‌شود همچنان در رویا و آرزو باقی بمانید، اما واقعیت هیچ وقت به این شکل نیست.

به این خاطر است که همیشه تاکید داشتم که باید یاد بگیرید که رفتار قیمت (پرایس اکشن) را در لحظه بخوانید، و اینکه نمی‌توان به یک سیستم به تنهایی تکیه کرد. بله، کندل پین بار می‌تواند روش بسیار خوبی در موقعیت‌های مختلفی از پرایس اکشن باشد. اما همواره باید از آن در “ساختار” استفاده کرد.

بازار را بصورت پترن پترن و تکه تکه مشاهده نکنید.بلکه باید ساختار حرکتی آنرا درک کرده و از اصول پیروی کنید.

دو سناریو

برای اینکه این مطلب را خوب روشن کنم، دو سناریوی زیر را در نظر بگیرید:

۱) یک پین بار صعودی پس از یک روند طولانی  شکل می‌گیرد. در پایان این روند یک کندل کامل ایجاد می‌شود و در ادامه در یک سطح حمایتی کلیدی و مهم، الگوی کف W شکل را تشکیل می‌دهد. این پین بار که به صورت صعودی بسته شده و در کف دوم این الگو شکل گرفته، به اندازه ۳ پیپ به داخل این دو کف نیز نفوذ کرده است. آیا اگر یک حرکت اصلاحی به سمت کف دو قلو ایجاد شود، من وارد معامله خرید می‌شوم؟

قطعا!

موقعیت را می‌بینم و وارد معامله خرید می‌شوم. پین بار یک ستاپ خیلی خوب و نشانه مناسبی از پرایس اکشن برای من بود. اما به یاد داشته باشید که پین بارها می‌توانند علت و معلول جریان سفارشات باشند.

حال سناریوی دیگری از پین بار داریم …

۲) از دید پرایس اکشنی، نمودار قیمت در طول دو روز گذشته به اندازه ۱۰۰۰ پیپ نزول کرده است. سپس در وسط بازار توکیو یک پین بار کوچک در تایم فریم ۴ ساعته شکل می‌گیرد مانند همان پین باری که در مثال قبل با آن وارد خرید می شدیم و به صورت صعودی بسته می‌شود. حال آیا من در این نقطه به انتظار برگشت و تغییر جهت قیمت وارد معامله خرید می‌شوم؟ خیر!

چرا؟؟؟؟

ساختار!

شما باید به این درک برسید که مشکل از پین بار نیست. این کندل در عین حال که می‌تواند سیگنال بسیار قدرتمندی باشد، ممکن است منجر به ضرر و زیان نیز بشود.

اما تفاوت این دو در چیست؟

این مطلب ربطی به مدیریت سرمایه، معامله در جهت روند یا روانشناسی شما ندارد.

بلکه به ساختاری مربوط است که این کندل در آن شکل می‌گیرد. اما به منظور درک این اختلافات، باید یاد بگیرید رفتار قیمت را در لحظه بخوانید و اینکه در گذشته در نزدیکی این سطوح چه واکنش‌هایی داشته است. این ساختاری است که شما باید نحوه خواندن و فهمیدن آن را بیاموزید.

مهمترین مساله این است که شما باید یاد بگیرید اصالت منطقه پرایس اکشنی که در آن هستید را بدرستی درک کنید.این موضوع بسیار مهمی است که در دوره پرایس اکشن به شما یاد می دهم (امینو)

یادگیری غیرفعال در برابر یادگیری فعال

منفعلانه نشستن و روزها را به انتظار ظهور سه ستاپ ساده پرایس اکشن سپری کردن، معامله کردنی غیر فعال و کسل کننده است. و این کسالت در روند یادگیری شما اختلال ایجاد می‌کند.

اگر در طول هفته تنها می‌توانید یک ستاپ معاملاتی پیدا کنید، در این صورت به خوبی جستجو نمی‌کنید، چرا که ستاپ‌های خیلی بیشتری وجود دارند.

شما به صورت پویا و فعال یاد نمی‌گیرید، در حالیکه شما نیاز به یادگیری فعال دارید. در شرایط یادگیری فعال، شما با منابع آموزشی و سطح دانش فعلی خود درگیر می‌شوید و آن را اجرا می‌کنید. در حالت یادگیری غیر فعال، شما با آموخته‌های خود درگیر نمی‌شوید و نمی‌بینید در لحظه به چه صورت عمل می‌کنند. باید از بازار که مانند چرخه بازخورد عمل می‌کند یاد بگیرید.

اگر در گوشه‌ای به انتظار سه ستاپ ساده خود می‌نشینید، وقت خود را تلف می‌کنید. شما می‌توانید تلاش کنید، مطالعه کنید و در بازار شرکت کنید و به این طریق است که فرایند یادگیری تسهیل می‌شود.

من تنها به یادگیری کندل‌ها و سپس معامله کردن با آن‌ها نپرداختم. بلکه ده‌ها ساعت برای مطالعه انواع کندل‌ها وقت صرف کردم تا اختلافات بین آن‌ها را متوجه شوم و ببینم قیمت پس از هر یک از آن‌ها به چه صورت رفتار کرده است.

اینکه چطور هر یک از آن‌ها تشکیل می‌شوند، اندازه آن‌ها در مقایسه با کندل قبلی چقدر است، نسبت به کندل قبلی، در طول روند، نزدیک میانگین متحرک نمایی (EMA) با دوره ۲۰، نسبت به رفتار قیمت در آن محدوده، سطوح حمایت و مقاومت وغیره، در چه موقعیتی شکل گرفته است.

من مثل یک ربات به محض مشاهده پین بارها وارد معامله نمی‌شوم. بلکه با آن‌ها داخل یک ساختار معامله می‌کنم و همین باعث موفقیت من می‌شود. اینکه بتوانم رفتار قیمت را در لحظه بخوانم و ببینم بازار در گذشته به سطوح فعلی چگونه واکنش نشان داده است.

پرایس اکشن و ساختار

یکی از شاگردان

چند وقت پیش یکی از شاگردان من مطلبی در این زمینه برای من نوشت:

اکنون به مرحله‌ای رسیده‌ام که می‌دانم می‌خواهم معامله‌گری تمام‌وقت شوم. کاملا معتقدم که استراتژی‌ها، مدل‌ها و روش‌هایی که در طول این دوره آموزشی به ما آموزش داده شد، می‌توانند باعث سودآوری ما شوند. چرا که من هر روز از آن‌ها استفاده می‌کنم و سبب معاملات سودآور و موفقی می‌شوند.

در حال حاضر دیگر فقط به محض دیدن یک پین بار یا بعضی سیگنال‌های دیگر وارد معامله نمی‌شوم، چرا که دیگر همانطور که استاد در دوره‌های خود در این مورد صحبت می‌کند، رفتار قیمت را درک می‌کنم. دقیقا مانند آنچه او در زمان شکست سطوح، تحلیل پرایس اکشن چارتها و تریدهای لایو و غیره انجام می‌داد.

باور دارم که می‌توانیم از این استراتژی‌ها استفاده کنیم و درآمد داشته باشیم. اما در صورتیکه شروع به خوانش و درک رفتار قیمت حول این ستاپ‌های معاملاتی متفاوت نکنیم، هیچگاه معامله‌گر نخواهیم شد.

وقتی این نوشته را خواندم، فقط لبخند زدم. این شخص کاملا متوجه مطالبی که سعی در آموزش و انتقال آن‌ها داشتم شده است. او متوجه شده است که پترنها، کندل‌های داخلی و سایر روش‌های دیگر همگی هدفی دارند. اما هیچکدام مسیر و وسیله رسیدن به معاملات سودآور نیستند.

اگرچه هر یک از این پترنها و تکنیکها اطلاعات زیادی درباره جریان سفارشات پرایس اکشن در اختیار قرار می‌دهند، اما او پی برده است که هر دو مورد علت و معلول یکدیگر هستند. به این معنی که متوجه است گاهی اوقات آن‌ها علت ایجاد جریان سفارشات، و بعضی اوقات معلول و نتیجه جریان سفارشات هستند. نمی‌توان به سادگی گفت این دو مستقل از یکدیگر هستند.

این نوشته همچنین نشان می‌دهد که او زمان خود را صرف خواندن رفتار قیمت در لحظه می‌کند تا به این طریق متوجه شود چه نوع از جریان سفارشات می‌توانند منجر به چنین رفتاری از قیمت شوند. او بطور منفعلانه در انتظار ستاپ‌ها نمی‌ماند که بعد مانند یک سیستم خودکار به معامله ورود کند. او به این درک و فهم رسیده است که این ستاپ‌ها باید در ساختار حرکت قیمت مورد بررسی قرار گیرند.

خلاصه

روزهای خود را به انتظار شکل‌گیری ستاپ‌ها تلف نکنید. متوجه باشید که یک ستاپ ساده نمی‌تواند برای شما سودآور باشد و همچنین باعث درک شما از پرایس اکشن نمی‌شود. اگر اینطور بود، همه مردم وارد این حرفه می‌شدند و تمام بانک‌ها و صندوق‌های مالی صرفا به آموزش همین مطالب مختصر می‌پرداختند.

بدانید که معامله کردن با پرایس اکشن به معنای یادگیری خوانش رفتار قیمت در لحظه است. یعنی باید بطور فعال و مصمم یاد بگیرید.

بدانید که ستاپ‌های پرایس اکشن، ابزار بسیار ارزشمندی هستند، اما باید در داخل ساختار مورد بررسی قرار گیرند. بایستی یاد بگیرید که هر نوع از جریان سفارشات، منجر به چه رفتار قیمتی می‌شود و اینکه چطور با آن جریان سفارشات معامله کنید.

امیدوارم این مقاله که تا حدود زیادی بیانگر نوع آموزش در دوره پرایس اکشن امینو است برای شما مفید بوده باشد و در دیدگاه شما نسبت به درک پرایس اکشن و فرایند یادگیری شما تغییراتی ایجاد کند.

لطفا نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

تدوین و ترجمه : آکادمی ویو

منبع: امینو – کریس کاپره

اینستاگرام اکادمی ویو 

یوتیوب آکادمی ویو

4.7/5 - (267 امتیاز)
نظرات 74
 1. از دیروز که در وبینار وعده این مقاله را دادید منتظرش بودم. مثل سایر مطالب ارائه شده توسط شما عالی بود.

  • خدا رو شکر میکنم ، با اکادمی ویو آشنا شدم ، بعد از یک سال تو دوره پرایس بودن به این دیدگاه رسیدم و خیلی راضیم
   از استاد عزیرم تشکر میکنم

 2. عالی بود استاد

  • من مدت کوتاهیه با امینو اشنا شدم توی سایتا دنبال مطالب میگشتم که متوجه شدم یه سایت با بقیه سایتا خیلی فرق میکنه و کاملا نویسنده از ریشه مطالبی که مینویسه مطلع هست و مثل یه دانشمند محقق رفتار میکنه اونایی که به موضوعات علمی در هر زمینه ای علاقه دارن متوجه منظورم میشن من اگر بخوام کسی رو انتخاب کنم که ازش اموزش ببینم واقعا کسیه که مطالب این سایتو تهیه میکنه

 3. من که قبل شرکت در دوره های امینو عزیز که واقعا مانند یک دوست برای همه هست دنبال استراتژی بودم بعد اروم اروم متوجه شدم استراتژی لازمه ولی شاید ۲ ماه ۱ سال و… بهت سود بده ولی اگه بدونی قیمت داره چیکار میکنه اون موقع شاید استراتژیت بهت سیگنال بده ولی تو صبر کنی و استراتژیتو آپدیت کنی .
  با تشکر از استاد عزیز امینو

 4. ممنون از مقالات عالی و تجربه های ارزنده ای که در اختیار کاربران قرار میدین.مثل همیشه عالی..موفق و پیروز باشین..

 5. بسیار عالی

 6. سلام استاد عزیز ازاین که شمارو دارم خدارو شاکرم
  این مقاله نقشه راه هست ممنون

 7. بسيار عالي بود.
  ممنونم از لطفتون
  من دقيقا اين موضوع و در حد خودم متوجه شدم. در اول ورودم به آكادمي فقط با دوره سيستم فراكتالي شروع كردم و دائم منتظر بودم تا براساس نشانه ها و مطالب اوليه كه ياد گرفته بودم تريد كنم. اما نتيجه دلخواه من نبود و خارج از نتيجه مورد انتظار بود.
  پس تصميم گرفتم روي بازار آشنايي بيشتري پيدا كنم و وارد دوره پرايس اكشن شدم و الان كاملا متوجه اين شدم، كه وقتي بازار و با ساختار ببينيم قابل درك و تحليل هست. به قول استاد آقاي امينو : “بازار، اين موجود زنده” !
  اين مقاله و موضوع حكايت همون داستان فيل و اتاق تاريك آقاي مولاناست.

  ممنونم از لطفتون

 8. درود خداقوت
  ممنون به خاطر مقاله ارزشمندی که قرار دادید .
  واقعیتش چون ظرف ذهنم قبل از ورود به دوره پرایس اکشن کاملا خالی بود و خیلی کم اونم در دمو ترید زدم همچین تجربه ای نداشتم و امیدوارم با آموزش اصولی همچین مشکلاتی برام بوجود نیاد .
  سعی میکنم از وجود این مقاله و سایر مقالات ارزشمند دیگه نهایت استفاده رو ببرم و مرکتب این اشتباهات نشم.
  با تشکر

 9. سلام وقت بخیر
  بسیار عالی و مفید بود بخصوص برای دوستانی که با ذهن خالی به آکادمی ویو می پیوندند، اصل فارکس پرایس اکشن و درک اون هست و پرایس اکشنی که جناب دهقان آموزش می دهند کاملترین مجموعه ای است که من تابحال دیدم و دانشجویان با گذروندن و کارکردن روی مطالب می توانند براحتی ترید موفق داشته باشند و با دوره فراکتالی این مناطق را با اطمینان ۱۰۰ درصدی ترید کنند.
  ممنون از جناب دهقان و تیم آکادمی ویو

 10. این مقاله عالیه.در نقد روشهای مزخرف و چرند و در پیتی فردی بنام ……..( ساکن استرالیا هست ..اساتید دیگه هم ازش خوششون نمیومد ..میگفت زیادی داره مارکت رو ساده نشون میده و بیشتر شبیه حقه بازی هست ……) هست که من خیلی روی سبکش وقت گذاشتم حدودا ۷ ۸ سال قبل نزدیک به ۵ ماه و بیش از ۵۰۰ ترید و حتی با عکس و توی سر رسید تک تک معاملاتم رو در تایم فریم دیلی و ویکلی طبق ۳ ستاپ ایشون مینوشتم.میدونم کریس کاپرا هم زیاد از نایل فولر خوشش نمیاد…..یادمه تو یه برهه زمانی فک کنم بینشون بحث تو فضای نت شد یا کریس کاپرا سعی کرد اونو لو بده بخاطر اون اکونتی که تو مسابقه شرکت کرده بود …من خیلی دقیق تو ریزش بودم …..من خیلی روش وقت گذاشتم جدی میگم.باور کن امین جان حاضرم هر وقت خواستی در هر لحظه تک تک سه ستاپشو شفاف با جزییات و ……بگم …کامل و به ریز

  با شرکت در دوره های آکادمی هم اولش با همون دیدگاه بودم دنبال ستاپ بودم

  کم کم متوجه این موضوع درک ساختار شدم و …

  • محمد زمانی 2022-03-14 در 10:00 پاسخ

   البته که نایل فولر هم تاکید به دیدن الگوهای کندلی در ساختار و به ویژه انتهای پولبک های روند و پولبک روی سطوح حمایت و مقاومت داره و بسیار تاکید داره ک الگوهای کندلی خلاف جهت را نگیرید.. کاپره بخاطر دراداون بالای اون حساب مسابقه به فولر ایراد گرفت.
   البته ک همه دوره آموزشی این دو بزرگوار در مقابل استاد امین دهقان قطره ه نیست. اینو با قاطعیت تمام میگم.

 11. ضمن تشکر از وقت و انرژی که صرف کردید
  برداشت من: در تمام مقاله فقط چند جمله خاص رو تکرار کردید و اصلا بحث رو باز نکردید که مثلا ساختار چیه و فقط به تکرار این جمله که باید ساختار رو درک کنید اکتفا کردید در حالی که این مقاله در چندین صفحه نوشته شده با حذف تکرار و ضایعات قطعا در یک صفحه قابل کوتاه سازی میبود.

  • البته که شناخت و درک ساختار قیمت و بازار در قالب چند صفحه مقاله امکان نداره و مستلزم ماهها آموزش و تمرین هست

  • سلام
   اگر به متن نوشته شده خودتون با دقت نگاه کنید متوجه نکته ظریفی می شوید
   دنبال ساده سازی، راه میانبر و زود به مقصد رسیدن نباشید
   در این بازار فقط باید صبوری، تکرار و تکرار و تکرار را تمرین کنیم
   آموزشات در قالب های مختلف موجود هست فقط با صبوری تمرین و تکرار کنیم و انحراف از مسیر را به حدااقل برسونیم
   ممنون از امینو بزرگ

 12. چو دانا نماید به کاری درنگ/به پیروزی آرد جهانی به چنگ
  همه کارها در فرو بستگی/گشاید ولیکن به آهستگی

  واقعا مقاله ای مفید بود که جرعه ای از آن دریای دلتون شامل حال ما شد. سربلند و شاد باشید

 13. meysam shahsanaei 2020-12-06 در 21:51 پاسخ

  سلام دقیقا با هر سیستم جدیدی که اشنا شدم گفتم دیگه تمومه و از این به بعد به سود میرسم.ولی نشد.مشکل دقیقا همین درک ساختاره..عالی بود.تشکررر

 14. بسیار عالی بود.متشکرم

 15. درود تشکر از مقاله بسیار ارزشمند شما،
  خوشحالم از اینکه در این آکادمی بصورت کاملا علمی و قدم به قدم در راه رسیدن به اهداف و کسب درآمد حضور دارم.
  و مانند گذشته دیگر یکسری مطالب آموزشی هرچند علمی و درست را هر روز فقط مطالعه و مشاهده نمیکنم، بلکه در مسیر دانشجویی خود وارد مرحله جدید و عملی شده ام که همان تمرین درست و قدم به قدم است.

 16. سلام
  ممنونم از مقاله خیلی خیلی خوبی که ارائه دادید.
  این موضوعاتی که شما میفرمایید واقعا درست هست اما هیچ مبتدی و تازه کاری درک نمیکنه، نظر شخصی بنده این هست که دیدن رفتارهای مختلف ، تجربیات مختلف با روش های مختلف که اکثرا هم گول زننده است بلاخره این حقیقت رو روشن میکنه که شما فرمودید باید ذات بازار رو بشناسی ، اون لحظه که داری میبینی رو متوجه بشی. ” بازار یک موجود زنده است ” فقط همین رو باید متوجه شد.

 17. اول مقاله که بانکها رو مثال زدید برام جای تامل داشت.. تا حالا به این دید نگاه نکرده بودم. که اگر انقدر ساده است چرا پولهای درشت مثل بانکها نمیکنن این کار رو. لذا سخته. خیلی سخت. نوری که از دور سوسو میزنه چراغیه در دست فردی که رفته مسیرو و جهت نماییه برای حرکت ما

 18. سلام، من یک هفته است با آقای دهقان آشنا شدم، استاد خیلی خوب اینجا توضیح دادن، من تقریبا دو ماه بود که انواع ستاپ های از بریکوت و فیکوت و پین بار پا دراز گرفته تا دابل تاپ و … رو کار کردم و از هر کدام ده ها نمونه داشتم و هر روز پشت بازار منتظر تشکیل شان بودم … تا اینکه خستگی زیاد پشت چارت نشستن برای ۵ یا ۶ ساعت متوالی در نهایت من رو وارد پوزیشن های نامناسبی می کرد و فقط ضرر کردم اون هم با پول واقعی ولی با درک حرکات قیمت شما باید بتونید با Line chart هم ترید بزنید که دیگه اونجا تجزیه و تجلیل high و Low و الگو های ضعف قیمت و تشخیص حرکات اصلی از اصلاحی و کشیدن انواع خطوط قطعا باعث میشه با چک کردن دو سه بار بازار فرصت های خوبی برای ورود باشه و دیگه از نشستن های نصف روز پشت چارت که بسیار خسته کننده هست و باعث دلزدگی تریدر از بازار ها میشه جلوگیری میشه … نهایتا درک رفتار های قیمت و روانشناسی پشت تک تک حرکات بازار و سپس سوار کردن یک سیستم تخصصی رو پایه های قوی پرایس اکشن اطمینان بالایی رو برای هر پوزیشن برای تریدر به وجود میاره …

 19. افشین براتی 2020-12-07 در 00:10 پاسخ

  خیلی عالی‌ بود استاد،
  واقعا لذت بردم از بیان ساده و پر از مفهوم شما

 20. امیرجعفری 2020-12-07 در 09:04 پاسخ

  واقعا درسته میگن روانشناسی خیلی مهمه ولی تا ساختار و درک نکنی نمیتونی بمونی تو بازار
  و اینکه من همیشه دنبال یه سیستم معاملاتی بودم تا اینکه با این جمله آقای امینو برخورد کردم
  همه اندیکاتورها از قیمت اطلاعات میگرند و بدون درک صحیح از حرکات قیمت سینگال گیری از اندیکاتورها نتیجه ای جز ضرر نخواهد داشت

 21. ایچیموکو کارها، میگن بازار فقط به جمله ست همون رو درک کنی تمومه، “ببین تعادل کجاست و کجا جابجا شده” ولی هیچ کس هیچ کس تعریف دقیقی از تعادل نداره!
  موجود زنده بودنِ بازار هم تقریباً همون ه، تعریف ش مهم ه.
  .
  من فکر می کنم این مقاله بر خلاف داشتن چک لیست هست، وقتی چک لیست داریم تقریباً داریم مثل روبات معامله می‌کنیم، یه ربات که مدام خودش رو تصحیح می کنه.
  .
  مقاله خوبی بود ممنون از تیم آکادمی ویو.

 22. حسین لکی (hosseinlaki) 2020-12-07 در 18:44 پاسخ

  سلام مقاله جالبی بود و منو به فکر واداشت
  کلمات ساختار و اصلت و عبارت جریان سفارشات سوالات و ابهاماتی برایم ایجاد کرد امیدوارم در جریان آموزش ها رفع بشن
  ممنون از اینکه برای دانشجوهاتون وقت میگذارین

 23. سلام استاد خسته نباشین
  این مقاله بسیار عالی و شفاف بود برای اونایکه تو مسیر هستن و از قانون جذب استفاده میکنن و بهش ایمان دارن
  اونهایی که واقعا دنبال یک موضوع فراتر از تحلیل و استراتژی و غیره هستن با این مقاله شما روشنتر شدن
  انشالله با کمک شما بتونیم این ساختار رو قانونمند و عالی یاد بگیریم
  پيل اندر خانهٌ يي تاريک بود /عرضه را آورده بودندش هنود
  از براي ديدنش مردم بسي/ اندر آن ظلمت همي شد هر کسي
  ديدنش با چشم چون ممکن نبود/ اندر آن تاریکی اش کف می بسود
  در کف هر کس اگر شمعي بدي/ اختلاف از گفتشان بيرون شدي
  چشم حس همچون کف دست است و بس/ نيست کف را بر همة او دسترس
  چشم دریا دیگر است و کف دگر/ کف بهل وز دیده در دریا نگر
  جنبش کف ها ز دریا روز و شب/ کف هم بینی و دریا نی عجب
  ما چو کشتی ها به هم برمی زنیم/ تیره چشمیم و در آب روشنیم
  ای تو در کشتی تن رفته به خواب/ آّب را دیدی نگر در آب ،آب
  آب را آبی ست کو می راندش/ روح را روحیست کو می خواندش
  خدارو هزاران بار شاکر هستم که در این آکادمی و در کنار شما و دوستان عزیز هستم

 24. امینوی بزرگ
  محبوب قلبهاااا
  استاد تماممممم

 25. سلام خدمت استاد عزیز، با تشکر از مقاله ارزشمندتون.
  حقیقتش در این مقاله مفاهیم سه ستاپ و پین بار برای من نا آشنا بود و تنها چیزی که متوجه شدم این بود که اون چیزی که بعنوان تحلیل کلاسیک یادگرفتم، همون پرایس اکشن هست.
  خوشحالم از اینکه آموزش های شما برای موفقیت کافیه😊

 26. سلام خدمت استاد .
  واقعا اینکه بخوایم با یک ستاپ ساده یا تعریف شده و ثابت به صورت مکانیکی و نه تحلیلی ترید بکنیم در نهایت محکوم به شکسته چون بازار به قول خودتون مثل یک موجود زنده هستش و مدام داره تغیر میکنه ، و هیچ دو تریدی دقیق مثل هم نیستن چون تک تک های و لو های گذشته بازار ، فاصله آنها از هم چه از لحاظ تعداد و چه از لحاظ مقدار حرکتی روی لحظه حال تاثیر داره و به قول خودتون یک جا جواب میده ۱۵۰۰ جا جواب نمیده 🙄 ، و بازم به قول خودتون باید ساختار بازار رو درک کنیم و بصورت تحلیلی و نه مکانیکی لحظه بازار رو ترید کنیم .
  ممنونم برای مقاله های بسیار خوبتون .🌷

 27. اين مقاله ديدگاه تريدر رو هدف ميده و به فكر كردن وادار ميكنه تا حفظ كردن ربات گونه مطالب بي هدف ، كاري كه همه ما در دوران آموزش مدرسه و دانشگاه به آن عادت كرديم را تغيير ميدهد ، نظر بعضي از دوستان راجع يه تريدرهاي خارجي و ديدن آموزش هاي آنها كه بسيار منفي و بي نتيجه هست همانند شخصي در آخرين وبينار پرايس اكشن از بي نتيجه بودن كورس هاي خارجي صحبت ميكردن ولي به نظر بنده به دليل عدم ارتباط درست و فهم دقيق دانشجو از آن آموزشها و اينكه كلمات و اصول دقيقي كه توسط آن استاد انگليسي زبان بيان ميشود آيا درك درستي توسط دانشجو صورت ميگيرد جاي بحث دارد

 28. با سلام به استاد بزگوار و شاگردانش
  این نوشته ها توضیح مختصری از سیمای ظاهری نمودار زنده تغییرات قیمت (همان ساختار) است که فلسفه و معادلات زیادی در انسوی نمودار (به عنوان روح) در جریان است. هر کسی انرا به گونه ای می بیند، تفسیر می کند و نتیجه ان الگوریتمی (برای ورود و خروج) می شود که خود سازنده آن را درک می کند. ما با تشکیل هر کندلی بر سر دو راهی قرار می گیریم (بالا یا پایین). مغز جستجو گر ما روشی برای موفقیت می سازد و شکست برای آن معنی ندارد. در صورتی که داده های به آن داده شود خروجی موفقیت است حال اگر داده ها ناقص باشد ممکن است خروجی برای ما ناخوشایند باشد و شاید خوشایند. تربیت مغز با اطلاعات صحیح شاید می تواند منجر به موفقیت در یک موضوع (ترید) شود. اینکه یک الگوریتم منجر به موفقیت (خوشایند) شود نیاز به داده درست و انالیز صحیح دارد. من در چندین ماه و دیدن آموزش هایی از اساتید مختلف، بی شک روش استاد یکی از بی نظیر و صادقانه ترین متدها است و می توان تا حدودی به عمق ساختار بازار پی برد. کف و سقف ها نقاط تعادلی هستند که موجب انعکاس قیمت در جهت مخالف و معکوس می شود. به امید پیشرفت و موفقیت روز افزون برای استاد و شاگردانش.

 29. سلام به نظرم فوق العاده بود

  به نظر حقیر هر معامله مثل یک اثر انگشت میماند
  دوم اینکه معامله گران امروز با دیروز فرق دارند و رفتار مشابه با یکدیگر ندارند شاید در یک شاخص به عنوان مثال در انس معامله گران سازمانی به دنبال کشف قیمت های جدید هستند و به محض رسیدن به آن قیمت دیگر امکان دارد از بازار خارج شوند و مجدد عده ای قیمت را از همانجا به نقطه دیگر منتقل کنند این را مثال زدم که این جمله کلیدی و فوق العاده مهم را بگویم که سطوحی برای ما در چارت مهم است :

  که قیمت رفتاری معنا دار داشته باشد و به آنجا میتوانیم بگویم سطوح بقول استاد عزیز سطوح با اصالت

  ممنون از بذل توجه تان

 30. مهدی موذن 2020-12-17 در 11:56 پاسخ

  یک مطلب مهم دیگر اگر لطف کنید این مطلب را نشر دهید ممنون میشوم.

  سوال من از استاد محترم این است البته اگر منت بر سر حقیر بگذارند و پاسخ دهند خیلی خیلی ممنون میشوم .

  سوالم این است که چطور میشود وقتی ما خود قیمت را بدون هیچ واسطه ای میبینیم و باز متوسل به اندیکاتورها و اسیلاتورها میشویم ؟!!!!

  آیا شما تا به حال دیده اید که دو دوست صمیمی که حضوری در حال گپ و گفت باهم هستند بیان چشم در چشم هم با تلفن همرا مکالمه مشغول گپ و گفت باهم شوند؟!!!!!

  به نظرم ما تریدرها البته خودم را عرض میکنم تمام ایراد و ضعف ما در این است که اصلا به قیمت نگاه نمی‌کنیم و این بزرگترین ضعف ما تریدرهاست خود قیمت گویای همه مسائل هست.

  شک نکنید و این رو هم قطعا استاد محترم به این موضوع واقف هستند که هیچ وقت معامله گران بزرگ بر اساس اندیکاتورها و کراس های موینگ ها وارد معاملات خود نمی‌شوند.

  فقط و فقط اهداف قیمتی خود را دارند که به آن قیمتی که میخواهند برسند.

  و احتمالا میدهم بنده حقیر شاید نقاط تعادلی که در ایچیموکو از آن یاد میشود همان نقاطی هستند که معامله گران بزرگ با پول های بزرگ باعث حرکت معنا دار قیمت شده اند چون آن منطقه قیمتی فوق العاده مهم است.

  ممنون از بذل توجهتان

  • سلام وقت بخیر
   امیدوارم حالتون خوب باشه
   دقیقا برای همین میگیم پرایس اکشن زیربنای هر سیستمی هست
   نکته دوم در مورد اندیکاتورها اینه که نباید مفید بودنشون رو زیر سوال ببریم
   شاید من یک دوستی داشته باشم که به زبان دیگری صحبت کنه اونزمان برای درک زبانش میتونم از ابزار مترجم استفاده کنم
   اندیکاتورها نقش مترجم رو دارن
   امینو

 31. سلام . با تشکر مقاله عالی شما در توضیح پرایس اکشن . اما ی سوالی هست که خیلی فکر من رو درگیر میکنه که خواستم جوابش رو از شما بپرسم . سوال من اینه که اقای امینو من چند سالی هست که دارم این بازار رو دنبال میکنم و خیلی ها اموزش میدن و اکثرشون هم واسه اموزش پول میخوان که تا حالا هیچ کدومشون به درد نخوردن . لااقل برای من . البته تو این بازار شما معروف هستین و قبلا هم که هیچ جوره ادم نمیتونست پیداتون کنه با این حال الان که سایت پربار خودتون رو زدین میخوام از شما بپرسم شما که به این سطح از دانش معامله گری رسیدید و مشکلی بابتش ندارید چرا میخواید به بقیه اموزش بدید ؟؟ و این همه وقتتون رو صرف اموزش میکنین ؟؟ و اینکه اگر هدفتون کمک به بقیه هستش که بقیه نیز در این بازار سود کنند چرا پولی هستش اموزشاتون ؟ ایا واقعا با این ترید های شما باز به پول فروش اموزشاتون احتیاج دارید ؟ و سوال دیگه اینه که شما اگه اموزشاتون هم پولی کردید چرا انقد گرون ؟؟؟ تقریبا من به جرات میتونم بگم از هر صد نفر شاید چند نفر که به اندازه ی انگشتای ی دست هم نرسن بتونن و توان خرید اموزشاتون رو داشته باشن . با تشکر از شما اقای امینو ممنون میشم جواب قانع کننده ای به من بدین

  • سلام دوست گرامی
   در مورد سوالاتی که از اقای دهقان فرمودید جسارت میکنم و خودمو میزارم جای ایشون و با تصور این که روزی روزگاری من هم به سطح اقای دهقان برسم جواب سوالاتونو میدم
   علت اموزش به بقیه میتونه اشباح از درامد باشه و سهیم شدن حس خوب پولداری و موفقیت با اموزش به دیگران و همچنین بهترین راه درک عمیقتر مطلبی اموزش اون به دیگران
   در مورد پولی بودن اموزشات اگر اموزشها رایگان باشه تجربه ثابت کرده انسانها قدر چیزهای ارزون رایگان نمیدونن و براش زیاد اهمیت ارزش قایل نمیشن و دوم باعث میشد هزاران نفر شرکت کنن و خود باعث عدم رسیدگی پاسخگویی به سوالات و ایراداتشون میشد و سوم چون رایگان میبود خیلیا شرکت میکردن و وسط دوره میرفتن و میشد که کلاس کاملا بی در و پیکر بدون هیچ خروجی مثبتی
   در مورد گرونی دوره نیز انگار شما از قیمت دیگر مدرسان خبر ندارید که چیزهای کلیشه ای ارایه میدن بدون هیچ سایت و مکان مجزا و متمرکزی
   و وقتی کسی حاظره مبلغ زیادی برای اموزش بده نشان از عزم راسخ و قوی که برای موفقیت داره و مدرس هم با دلسوزی بیشتر با علم به این که دانشجوهاای که اومدن و پول پرداخت کردن و به قول شما دوره گرون خریدن پس واقعا به دنبال موفقیت هستند گرچه بسیاری نیمه رها میکنند اما درصد دانشجویان موفق با این روشها زیادتر میشه

 32. جالب بود

 33. سلام استراتژی فرقی نمیکند ساده باشد یا پیشرفته . آنچه که به استراتژی ما اعتبار میبخشد میزان پایبندی ما به آنست. بعنوان یک تریدر پیشنهاد میکنم ساده شروع کنید ولی پایبند ب سادگی باشید. با آرزوی شادی و آزادی برای همه

 34. علیرضا جهانی 2021-09-08 در 00:19 پاسخ

  عالی بود
  سعی میکنم بیشتر پیگیر ساختار پرایس اکشن بشم چون خودتون هم خیلی در فایلها بهش اشاره میکنین
  ممنون

 35. مقاله بسیار بسیار خوبی بود
  واقعا توصیه می کنم اگر در بازار های مالی سردرگم هستید حتما دوره پرایس اکشن استاد رو تهیه کنید و طبق نقشه راه جلو برید شک نکنید موفق میشید

 36. سلام استاد عجب مقاله خفنی بود که فقط این صحبتا رو شما تو دوره کردین.
  ممنون ازتون

 37. ممنون بابت مقاله ولی من کمی گیج شدم ، “روزهای خود را به انتظار شکل‌گیری ستاپ‌ها تلف نکنید” ، آیا ما در پرایس اکشن دقیقا همین کار رو نمی کنیم؟ ما با توجه به دید و استراتژی یا چک لیست معاملاتی دقیقا منتظر تشکیل ستاپ منطبق بر چک لیست می مونیم!

 38. خیلی خوش شانسیم ما همچین استادی داریم
  خداروشکر ،خدا همیشه کمکم کرده اینجام دستمو گرفت🙏🙏🌹🌹

 39. سلام و عرض ادب و احترام به استاد عزیز و اعضای آکادمی مطالب این مقاله من رو یاد مطالب کتاب نیروی حال انداخت درک حال بازار بدون دخالت ذهن کمک بزرگی به فهم بازار میکنه ممنون بابت مقاله خوبتون

 40. بسیار عالی بود.تشکر

 41. با سلام و خدا قوت خدمت استاد عزیز
  تشکر از مقاله پربار و لذت بخشی که در اختیار گذاشتید. 👌🌹🙏

 42. مثل همیشه عالی سلطان❤💯💯

 43. حسین فرامرزی 2022-03-09 در 08:56 پاسخ

  با سلام. عالی بود استاد. در مورد خودم اینطور شد که پرایس اکشن امینو منو از خاک بلند کرد. با اینکه دوره فراکتالی رو هم تا آخر گذروندم اما برا تمرین و فهم بیشتر بازم تمرینات پرایس اکشن رو ادامه میدم و ساختار بازار برام خیلی بهتر قابل درک میشه. همونطور که استاد تو دوره از جانب آقای گن گفتن هر چقدر رو های و لو ها وقت بزارین ضرر نمیکنین. من که واقعا به این حرف رسیدم. ممنون از شما استاد دلسوز.

 44. سلام و خسته نباشید خدمت استاد امینو و همه دوستان

  این موضع رو من زمانی از استاد یادگرفتم و درک کردم که متوجه شدم همه قوانینی که بهم اموزش داده در تمامی تایم فریم ها حتی تیک چارت جواب میده و یمدت تویی سی تریدر بازار رو t5تایم فریم میدیم و واقعا شگفتزده شدم از حرکت مارکت که چطور با یک اصول ثابت بسیار زیبا داره حرکت میکنه

 45. بسیار عاااالی استاد امینو عزیز

 46. سلام استاد
  امیدوارم حالتون خوب باشه
  اینکه میگین تمام روز رو در انتظار ی ستاپ ساده نباشید که کار اشتباهی هست و وقت تلف نکنید، خب چطور خودتون در طول دوره توصیه میکردین تا وقتی که ستاپ مورد نظر تشکیل نشده وارد نشید و صبر کنیم تا شرایط مناسب فراهم شود چون موقعیت همیشه هست ولی این سرمایه هست که همیشه نیست.
  با تشکر از وقت گذاشتن شما

 47. عرض ادب و احترام
  اول که تشکر،دوم هم تشکر،سوم هم تشکر.
  حرف دیگه ای مونده مگه استاد.عمر با عزت برای شما خواستاریم.

 48. مرتضی رضایی 2022-03-10 در 17:08 پاسخ

  سلام خدمت جناب امینوی عزیز و سایر دوستان کاری که من خودم انجام دادم اینه با شناخت ساختار بازار پلن های ورود به بازار رو به همراه تصویر داخل پلن معاملاتیم قرار دادم بعد برای ورود در تایم پایین هم ۴سناریو با حدسود و ضرر برای خودم مشخص کردم ممنون راستی سال نو مبارک

 49. مرتضی رضایی 2022-03-10 در 17:10 پاسخ

  # POSSITIVE EFT

  *** باوجود اینکه تریدها و تصمیمات هیجانی و خارج از برنامه هدف معاملاتی داشتم و به اونها پایبند نبودم خودم را همینطور که هستم عمیقا و کاملا میپذیرم وخودم را دوست دارم *** عبارت تنظیمی **

  احتمال بالای موفقیت معاملاتم **باعث میشود در بلند مدت **نتایج مثبتی داشته باشم

  ممکن است درکوتاه مدت **متحمل قدری ضرر و زیان بشوم** که میتواند در ابتدای مسیر** امری کاملا عادی باشد ** اما مطمعن هستم که** بتدریج** معاملاتم **نتایج مثبتی خواهند داشت

  بنابراین بجای تغییر سیستم** تغییراتی سازنده** در سیستم معاملاتی **و چک خود ایجاد میکنم

  **من به عنوان یک معامله گر ** فقط باید از قوانین ** و اصول خود پیروی کنم **و معاملاتم را** بدون نقص اجرا کنم

  **اینکه نتیجه یک معامله چگونه رقم میخورد ** در حیطه کنترل احساسات من نیست** بلکه به قواعد** و چک لیست من مربوط می شود

  **بصورت احساسی و بیش از حد **روی معاملات منفی تمرکز نمیکنم ** و خیلی هم بابت معاملات مثبت **خوشحال و سرخوش نمی شوم

 50. مرتضی رضایی 2022-03-10 در 17:11 پاسخ

  اینم ابتدای پلن معاملاتیم قرار دارم و روزم رو با این ضربه زدنی مثبت آغاز میکنم موفق و پرسود باشین

 51. سلام و درود
  دوستان این مقاله خیلی ساده گفته شده تا جایی که میتونید بارها و بارها گوش کنید تا توی ناخوداگاهتون ثبت بشه بالای چهار سال احساس ، زمان و هزینه صرف کردم تا به این شیش دقیقه و پنجاه ثانیه برسم و درک کنم

 52. Davoudi ۲۳۲۳ 2022-03-11 در 11:40 پاسخ

  بزرگترین مطلبی که از استاد عزیز یاد گرفتم این هست که بازار منظم است پس وقتی کسی به این خوبی سود میکند پس این نظم را یافته و ایشان با حسن نیت تمام دارند این را به ما آموزش میدهند این یعنی بخشندگی قطعا وقطعا به خاطر این فزونی در زندگی شاگردان خداوند گشایشی در تمام امورشان زندگیشان خواهد داد تا این واگرایی پر شود .انشالله

 53. دوستی داشتم (دقت کنید میگم داشتم ) که چهار سال پیش میگفت من فارکس رو توی نیم ساعت یادگرفتم و توی ریل دارم سود میگیرم حرفشو قبول نکردم و به حال خودش گذاشتم و اومدم سراغ مطالب و یادگیری اصولی و بعد از یک سال دموی سود آور و مستمر وارد ریل شدم حالا من بینیاز مالی و اون تاجایی که میدونم هنوز داره پول قرض میکنه تا بده به بازار ، امیدوارم ببینه این متن رو و به خودش بیاد و هرکسی که مثل این دوستمونه و تشکر از استاد امین دهقان

 54. تشکر میکنم از این مقاله فوق سنگین و پر محتوا واقعا همه چیز تو کندل ها و حرکتش نهفته اما درکش نیاز به تکامل میخواد

 55. بسیار عالی بود،سپاس از استاد امینو عزیز.
  برای درک ساختار و رفتار شناسی این موجود زنده واقعا نیاز به تلاش زیاد و صرف زمان هست،(البته در مسیر درست و با اطلاعات درست و راهنمای درست)بنظر من حجم اطلاعات برای درک ساختار بازار زیاد هست و چاره ای جز قبول این مسئله نداریم،بنابراین برای تسلط نیاز به تکرار داریم و برای تکرار نیاز به زمان،اما این حجم زیاد از دیتا ممکنه ایجاد پیچیدگی و آشفتگی کنه(مثل علم پزشکی که با وجود پیشرفت های زیاد باز هم شاهد مرگ و میر انسانها به علت خطاهای انسانی یا بی کفایتی هستیم) و بنظر بنده اینجاست که نقش کلیدی چک لیست معاملاتی خیلی به چشم میاد و میتونه خیلی از پیچیدگی هارو برطرف کنه.
  حرکات بازار محصول احساسات انسانهاست و ما اگر اول از خودمون و شناخت احساسات خودمون شروع کنیم میتونیم رفتار مارکت رو هم درک کنیم.بنظر من یکی از راه های رسیدن به این شناخت میتونه بررسی ژورنال معاملاتی روزانه(حالات روحی و جسمی و احساسات) و گراف استیتمنت یک حساب باشه(که بصورت یک لاین چارت قابل تحلیل هست).
  عرائض بنده صرفا برداشت من از آموزش های استاد امینوی بزرگ است و بسیار مشتاقم که با کمک استاد و دوستان به درک بیشتر و صحیح تری برسیم.

 56. سلام
  لینک نقشه راه پرایس اکشن رو لطفا میدید

 57. ممنون از شما

 58. چقدر خفن بود این مقاله

 59. سلام خدمت استاد عزیزممم.برای دوستان و هم مسیران آینده مینویسم تا انگیزه ای بشه برای ادامه ی مسیر….اونجا که استاد میگن تریدری مثل تکامل میمونه و به مرور اتفاق میوفته…یعنی حال و روز الان من! الان که در این مرحله این مقاله رو خوندم میفهمم که استادم به چه میزان صادقانه همه ی اطلاعاتشون رو به مانند چشمه ی آبی که میجوشه در اختیار ما قرار داده…. تک تک جملات استاد در دوره پرایس اکشن پازل هزار تیکه ی این موجود ناشناخته به اسم بازار رو برای ما کامل میکنه…. دوره ی پرایس استاد امینو دقیقاااا آموزش ساختار و روش خوانش پرایس اکشن است و تماااام. شکر سلامتی و حضور استاد عزیزممم.ارادتمند creative mind

 60. سلام استاد عزیز
  فقط میتونم بگم ممنون که هستید.

 61. با سلام و احترام
  بگذارید یه تجربه ارزشمند و باهاتون به اشتراک بگذارم، بنده آدم بسیار موفقی در کار خودم بودم و تا سطوح بالای مدیریتی در طراحی پالایشگاه و سایتهای صنعتی بالا رفتم و تقریبا هر آنچه در طراحی و نظارت عالیه و آنچه یک مهندس سازه آرزوی انجام آنرا در صنایع پیچیده دارد را انجام دادم و خودم را با غرور فردی موفق و باهوش میدانستم و یک روز تصمیم گرفتم با بازار فارکس وارد شوم. ۵ سال پیش
  جالب است بدانید بعد از آموزش مختصر با غرور وارد این بازار شدم و بازار با بیرحمی خدمتم رسید، همش به این فکر میکردم حتما یه راهی هست که من از اون بی اطلاع هستم و کلی هزینه کردم و روشهای خشک و ستاپ ها و حتی ایچیموکو رو یاد گرفتم. (البته فک کردم که یاد گرفتم) و این اواخر یه پول زیادی دادم که باعث مشکلات در زندگیم هم شده… بازم بعد ۵ سال ضرر و ضرر و ضرر…
  همه مطالب استاد امینو در این مقاله میتونه شما رو از ضرر نجات بده، من به جایی رسیدم که افسردگی از دست دادن پولهام منو در بر گرفته. تا اینکه مطالب از آقای امینو این استاد بزرگ و بی ادعا بدستم رسید که در سالهای گذشته شاید ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۴، حدود ۵ تا فایل صوتی بود و یکسری متن پرسش و پاسخ بود و واقعا متوجه شدم که مفاهیم و درک بازار تا نباشه، به هیچ موفقیتی نمیشه رسید. بی نهایت از اینکه استاد الان هم هست خوشحال شدم… فعلا دارم مطالب و مقالات استاد و مطالعه میکنم و بهره میگیرم و فک میکنم شاگردی ایشان هم خودش افتخاری هست که بدون ادعا و با دلسوزی و نهایت صداقت کار میکنند.
  به همه دوستانی که این شانس و داشتن تا مثل کتاب کیمیاگر راز کیمیاگری رو بدون چرخیدن کل دنیا و همون اول از اهلش بگیرن، تبریک میگم. بدونید همه اشخاصی که در بازار هستند بدون استثنا هدف فروش پکیجهای خودشون رو با قیمتهای گزاف دارند و نهایتا شما به هیچ چیزی نمیرسید.
  شاید کمتر از نصف تعداد انگشتان دست استاد در بازار باشه که واقعا خودش بازار و درک کرده باشه که قطعا جناب امیینو سر آمد همه آنهاست.
  من به دلایل اخلاقی نام هیچکدام از پکیج فروشها رو که فقط از آموزش درآمد دارند و نمیبرم ولی خدا میداند که خودم با ۶ تا از معروفترین آنها هیچ نتیجه ای حاصل نکردم جز از دست دادن پول و زمان ارزشمندم.

  همین مقالات و همین مطالب رایگان ایشان ارزشمندتر از کل پکیجهای سردرگم کننده آنهاست..جناب امیینو در سایتشان طریقه درست فکر کردن را به شما میدهد تا بدون هزینه گزاف در مسیر درست قرار بگیرید… و با دوره های بی نظیر ایشان به سود مداوم و مستمر برسید، تنها و تنها اگر به فکر داشتن رمز خاصی نباشید که اگر وجود داشت قطعا من پیداش کرده بودم…

  برای ایشان آرزوی سلامتی و عمری با عزت و بسیار طولانی دارم

  امیدوارم در اولین فرصت افتخار شاگردی ایشان نصیبم شود…

 62. مهمترین مساله این است که شما باید یاد بگیرید اصالت منطقه پرایس اکشنی که در آن هستید را بدرستی درک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  سبد خرید