بازی فراوانی چگونه به معامله گر کمک میکند؟

توسط روانشناسی بورس   در   2020-03-29

بازی فراوانی فراتر از یک بازی

یک معامله گر برای حرفه ای شدن باید در سه بخش موفق باشد : روانشناسی فردی / مدیریت سرمایه و سیستم معاملاتی.در آموزش فارکس و بطورکلی در آموزش بورس مبحث روانشناسی،مهمترین و تاثیرگذارترین بخش در موفقیت معامله گر است.حال باید دید بازی فراوانی چگونه می تواند به معامله گر برای موفقیت کمک کند. بازی فراوانی یک روش ساده برای آفریدن  ثروت ، انقدر ساده که افراد کمی آن را انجام می دهند و از همان افراد کم ،تعداد کمی آن را ادامه می دهند .بازی فراوانی ایجاد شده از روی قوانین معنوی است ، قوانینی که هر چند وجود دارند اما علم شناخته شده ما توضیحی برای آن ندارد . در این بازی معجزه خلق می شود.

 

بازی فراوانی چگونه به معامله گر کمک میکند؟ آموزش فارکس - آموزش بورس

برای رسیدن به موفقیت دو نوع تلاش صورت می گیرد :تلاش ذهنی و تلاش عملی ، بازی فراوانی تلاش ذهنی و عملی را هم زمان در خود دارد .اگر تلاش ذهنی را یک خط و تلاش عملی را یک خط دیگر در نظر بگیریم ، با توجه به اینکه ما (چه کسی هستیم و چگونه بازی را انجام دادیم) زمانی که این دوخط به هم برسند معجزه رخ می دهد . بازی فراوانی از یک سری قوانین ساده و ثابت پیروی می کند . اولین قانون نظم است هر روز یک کار مشخص با درصد افزایش مشخص و اگر حتی یک روز هم انجام نشود به اول خط برمی گردیم ، اگر بعد از وقفه یک روزه حتی هفته ها هم ادامه دهیم نهایتا به این وقفه باز خواهیم گشت .

در یک دسته بندی کارها به دو دسته تقسیم می شوند کارهایی که در ابتدا لذت بخش هستند اما در انتها برای ما ایجاد ناراحتی می کنند و کارهایی که در ابتدا ایجاد مقاومت ذهنی می کنند و در انتها مقاومت تبدیل به حمایت شده و با پاداش همراه است .

 

بازی فراوانی چگونه به معامله گر کمک میکند؟- آموزش فارکس - آموزش بورس

 

با دقت به بازی فراوانی در می یابیم که هر روز ، با هدیه امروز و پاداش دیروز ادامه می دهیم با انجام دادن روز اول نوری به اندازه یک روزنه به زندگی ما می تابد و هر روز که ادامه می دهیم این نور بیشتر و بیشتر می شود . به دلیل اصول و قوانین مشخص و ثابت ما دارای روند هستیم ، که داشتن روند به تنهایی یک امتیاز فوق العاده است. در طول انجام بازی احساس و منطق ما شکل می گیرد و در جایی کاملا با هم هماهنگ می شوند .

تکنیک رهاسازی انرژی
مطالعه این مطلب

انجام بازی فراوانی مثل همه کارهای تاثیر گذار دنیا در ابتدا خیلی سخت و با مقاومت خودمان همراه خواهد بود ، تغییری حس نمی کنیم و از خود سوالاتی می پرسیم !(آیا واقعا فایده دارد ؟ مگر انقدر ساده می شود ؟…) اما نور به سمت ما حرکت کرده و تا به ما برسد زمان می خواهد از طرفی انجام کاری مشخص و منظم( بدون دانستن چرایی) هر روز در جهت درست باعث ارتقاء شخصیت معامله گری ما می شود.

بهتر است در زندگی حداقل یک بار این کار را انجام دهیم ، چه بهتر که بازی فراوانی باشد. کائنات عاشق افرادی است که هر روز منظم یک کار را در جهت درست انجام می دهند . فراموش نکنید لیوان آب تنها با افتادن آخرین قطره سرریز می شود ، در واقع هر روز قطراتی به قطرات قبلی اضافه می شود ، اتفاق در حال رخ دادن است و هیچ کس به پر شدن لیوان توجه نمی کند .

شاید اگر می شد صدای افتادن این قطرات را ضبط کرد یک سمفونی زیبا شکل می گرفت یک موسیقی(ارتعاش) زیبا و کاملا هماهنگ با کائنات (یک ارتباط کامل)بازی فراوانی هر روز به ساده ترین شکل ممکن ظرف هر شخص را پر می کند اما همه منتظر اتفاق بزرگ هستند . بازی فراوانی طوری طراحی شده که هم ما به سمت فراوانی برویم هم فراوانی به سمت ما بیاید(حداقل کار بازی فراوانی نصف کردن مسیر است)

بازی فراوانی تمرین صبر و پشتکار است تمرین ادامه دادن و تسلیم نشدن است (تنها تفاوت معامله گرهای موفق این است که آن ها ادامه دادن را بلد هستند ) بازی فراوانی یک راز بزرگ در خود دارد(حتی کوچک ترین قطرات اما داخل ظرف معجزه می کند)

در این بازی بدون توجه به اتفاقات روزانه هر روز مقداری پول داریم و همان پول را باید تا انتها خرج کنیم این بازی لذت متصل بودن به منبع لایزال الهی را به همراه دارد ، دیگر به این فکر نمی کنیم چگونه داشته باشم (انگار از قبل صاحب همه چیز هستیم ) بلکه فقط به جریان انداختن(خرج کردن) فکر می کنیم .

اهمیت روانشناسی در بازارهای مالی و بورس
مطالعه این مطلب

بازی فراوانی از دسته کارهایی است که تا لحظه آخر شاید اثری از تغییر نبینیم مثل درخت بامبو که کاشته میشود و تغییر وقتی هیچ کسی انتظار ندارد آغاز می شود و همه را شگفت زده می کند .(قطعا کسی که درخت بامبو را می کارد هر روز آن را از زمین خارج نمی کند ببیند تغییری حاصل شده) ما مجموعه ای از عادت های خود هستیم در بازی فراوانی عادت میکنیم به منبع لایزال وصل باشیم و هر روز بیشتر و بیشتر پول داشته باشیم و هر روز جریان بیشتری از فراوانی ایجاد کنیم .

این بازی به ما می گوید بزرگ ترین مانع خودتان هستید در حقیقت شما صاحب همه این ها بودید. هر روز که این بازی را انجام می دهیم در حقیقت با همه کسانی که این بازی را انجام داده اند و همه کسانی که آن روز پول داشته اند همراه بوده ایم . همه دنیا نگران پول درآوردن هستند و ما در فکر خرج کردن پولی که از قبل داریم.

در نهایت هر روز یک هدیه است که به ما داده می شود  اما استفاده از این هدیه بر عهده خود ماست هر شخصی با توجه به سوال (چه کسی هستم) می تواند این بازی را به شکل اثر گذارتری انجام دهد .

بازی فراوانی و راه این بازی

بازی فراوانی چگونه به معامله گر کمک میکند؟ آموزش فارکس- آموزش بورس

بازی فراوانی اولین مرحله تبدیل بالقوه به بالفعل است زمان بگذاریم ، به این بازی به شکل کاری که باید با عجله انجام دهیم (که فقط انجام داده باشیم) نگاه نکنیمبا خودمان توافق کنیم که مثلا هر روز یک ساعت برای این بازی وقت بگذاریم(می تواند پشت سرهم باشد می تواند در طول روز و در ساعت های مختلف باشد) به هر ۲۴ساعت به شکل یک زندگی کامل نگاه کنیم و بهترین زندگی را تجربه کنیم .

بهتر است پول را درساعت های مختلف خرج کنیم از ساعت ها و اوقات استفاده کنیم مثلا در ساعت ناهار می توانیم با دوست خود به رستوران برویماز مناسبت ها استفاده کنیم مثلا نوروز ،تولد …

روشهای جلوگیری از اشتباهات معامله‌گران درترید
مطالعه این مطلب

اصلا به قسمت از کجا می آید فکر نکنیم و فقط به چگونه به جریان بیندازیم(خرج کنم) بیندیشیم از خودتان سوال های خوب بپرسید پول امروز من چه شکلی است ؟ در کارت است یا اسکناس ؟ چه اسکناسی و چند تا ؟ کارت می کشید یا نقدی ؟-از مغازه یا اینترنتی ؟-از کدام مغازه/سایت؟ کالای خود را چگونه تحویل گرفتید ؟پست/پاکت/نایلون.. هوا چگونه است ؟ آیا باد می وزد آیا یکدفعه باران گرفت.

موقع خرید صدای خاصی شنیدید مثلا از رادیو و… بعد از خرید از چیزهایی که می خریم استفاده کنیم در حین استفاده به احساس خود توجه کنیم به رنگ ها توجه کنیم از ۵ حس خود استفاده کنیم به مکان و فضایی که داریم استفاده می کنیم توجه کنیم در هنگام استفاده چه صداهایی می شنویم (می توانیم از صداهایی که به آن ها احساس داریم توجه کنیم) آیا بویی توجه ما را جلب می کند کالای خود را لمس کنیم-چه قدر وزن دارد؟

اگر خوراکی خریدیم حتما بخوریم .(چشایی) تصویر سازی کنیم و در آن تصویر بمانیم (همراه با همه احساساتمان) اگر یک ساعت برای این کار وقت می گذارید شک نکنید بهترین یک ساعت شما خواهد بود سپس داستان خود را تعریف کنید .( مثلا داستان ۱۰ میلیون تمان امروز من) شاید برای خیلی از ما ایجاد احساس در آن لحظه سخت باشد برای این کار می توانیم احساس خوب را ضبط کنیم یعنی یک چیز واقعی که دوست داریم (حتی خیلی ارزان)بخریم و درآن لحظه دقت کنیم که چه حسی بر ما حاکم می شود در نهایت اگر به صورت ایده آل هم این بازی را انجام ندادیم از خودمان راضی باشیم چون در طول زمان این بازی را بهتر و بهتر انجام خواهیم داد.

 

نویسنده :جناب آقای حمیدرضا(دانشجوی دوره فراکتالی)

تدوین :آکادمی ویو

اینستاگرام آکادمی ویو

یوتیوب آکادمی ویو 

بازی فراوانی – معامله گر – آموزش فارکس – آموزش بورس

3 دیدگاه
 1. سلام
  من هم چندین بار این کار رو کردم و دقیقا بین ۳۵ تا ۵۰ روز که البته دفعه آخر تا ۵۵روز رسید
  و وقتی رفتم روز بعد رو بنویسم دیدم روز قبل رو ننوشتم
  خیلی ناراحت شدم چون احساس کردم ۵۰ رو رد کردم پس دیگه مشکلی ندارم
  بعد با خودم فکر کردم که چطور میتونم این کار رو بدون وقفه انجام بدم
  پس برای خودم یک برنامه ثابت روزانه نوشتم
  که باید تمام اونها تیک خورده شود
  و برای خودم یک ((مدیر برنامه های من)) تعیین کردم که باید روی اجرای این برنامه نظارت داشته باشد
  و هر روز به اجرای اونها نمره میدهد
  این مدیر برنامه های من کاملا ذهنی
  اما کاملا سخت گیر می باشد.
  در پایان، مقاله عالی بود و من نکاتی رو برای خودم یادداشت کردم
  تشکر فراوان.

 2. سلام
  واقعا بازی فراوانی معجزه میکنه و باعث میشه هم فراوانی به سمت ما حرکت کند و هم ما به سمت فراوانی حرکت کنیم ، انسان با تلاش و پشتکار و تقویت اراده خود و تمرکز روی هدف به موفقیت خواهد رسید.

 3. سلام
  بنظر من این شکل دیگری از مدیتیشن هستش که دقیقا یک مفهوم و ماهیت را دارن” و اون توجه کامل به زمان حال هستش .
  که در مدیتیشن توجه به اعضا بدن و احساسات خود ما هستش ولی در بازی فراوانی توجه کامل و همه جانبه به محیط اطرفه ولذت بردن از ان هستش که این همان در لحظه زندگی کردنه .

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  سبد خرید