تکنیک رهاسازی انرژی

توسط روانشناسی بورس و بازار فارکس که در 2023-05-09
حالت شب

خستگی ذهنی تریدر می تواند عامل ضررهای جبران ناپذیری شود

گاهی اوقات انرژی درقسمت فوقانی سر شما منقبض میشود. ( ذهن شما خسته میشود). بعضی مواقع که به شدت روی چیزی تمرکز میکنیم و روی ذهن خودمان فشار می آوریم ممکن است شما نیزاین حس را درک کرده باشید. در این مواقع قدرت هوشیاری شما کاسته شده و ساکن میماند.در این مواقع ما از هوش ذاتی خودمان دور میمانیم پس مهم است که راه درمانی برای آن پیدا کنیم.

تکنیک  برای رها سازی انرژی منقبض شده :

چه قبل از اینکه روز معامله گری خودتان را شروع کنید ( البته نه خیلی قبل اما بعد از حمام کردن و شاید خوردن چیزی در ابتدای روز ) و یا در وسط روز معامله گری خودتان میتوانید این تکنیک را انجام دهید.

راحت باشید و خودتان را در وضعیت راحت و ریلکس قرار بدهید و چشمانتان را به فضای روبروی خودتان متمرکز کنید. منظور اشیاء روبروی شما نیست بلکه منظور فضای روبروی خودتان هست ( میتوانید نقطه ای روی زمین یا هر چیزی که در فاصله کمتر از یک متری شما هست باشد).

از طریق بینی نفس بکشید و شروع کنید به آهسته نفس کشیدن. در حین اینکه سر خودتان را ساکن نگه داشته اید, به آرامی و با شدت کمی چشم های خود را به سمت بالا و پایین و همچنین به طرفین حرکت دهید. حرکات چشم را با آرامش و راحتی انجام بدهید و تمرکز خودتان را بر روی انجام این کار حفظ کنید.

در حدود ۳۰ ثانیه تا ۱ دقیقه این کار را انجام دهیدبدون اینکه درباره ی این موضوع فکر کنید که چرا در حال انجام این کار هستید و یا اثرات آن چه خواهد بود.سپس به آرامی ذهن و حواستان را به سمت گلوی خودتان متوجه کنید. جایی که هوشیاری شما و نفس شما با هم ادغام میشود. اینطور به نظر میرسد که گویا شما در حال نفس کشیدن از طریق گلوی خودتان هستید.

برای چند دقیقه این کار را انجام دهید تا اینکه حس کنید کمی در آن قسمت ( گلو ) آرامش و ریلکس شدن را بدست آوردید. و قتی این اتفاق افتاد,سپس تخیل کنید که این آرامش و تمرکز به سمت پایین ( قلب ) خودتان و همچنین به سمت بالا ( مغز)  در حال گسترش میباشد.شما این آرامش را در این دو قسمت نیز حس خواهید کرد. سعی کنید در حین انجام این کارها  نفس  کشیدن خودتان را به آرامی و به طور پیوسته حفظ کنید.

در نهایت وقتی در این مناطق احساس آرامش بیشتری کردید. سعی کنید که هوشیاری و تمرکز خودتان را از قلب خودتان به سمت پایین ( شکم ) متمایل کنید.  و همچنین سعی کنید قسمتی از هوشیاری خودتان را از قلب و مغز خودتان متوجه فاصله ی بین دو چشم خودتان کنید.

با ملایمت و آرامش همه ی این کار ها را انجام دهید و سعی کنید نفس کشیدن را در تمام طول این مدت با آرامش از بینی انجام دهید.نگران این موضوع نباشید که آیا در حال درست انجام دادن این کار هستید یا خیر و ذهنتان را درگیر این موضوع نکنید.شما میتونید این کار را در حدود ۵ تا ۱۰ دقیقه درروز انجام دهید. چه قبل از شروع روز معامله گری خودتان و یا در مواقعی که حس میکنید ذهن شما دیگر یاری دهنده نیست.

این تکنیک چه چیزهایی را برای شما به ارمغان می آورد ؟

بیشتر از هر چیزی معامله گری توسط ذهن و فکر ما انجام میشود و در طول تحلیل ها و فکرهایی که انجام میدهیم ممکن است خیلی راحت این اتفاق بیفتد که انرژی جمع شده و یا منقبض گردد ( انرژی کاسته شود و کارایی ذهن ما پایین بیاید ).

انجام دادن این تمرین و آرامش دادن به تنفس کمک میکند تا ذهن شما آرامتر شود و امواج مغزی شما به سوی وضعیت آرامتر سوق پیدا کند.  این عمل باعث باز شدن درهای هوشیاری به سمت افکار ما خواهد شد. این جا خواهد بود که ما متوجه احساس ها و فکرها و بهانه هایی که باعث بوجود آمدن شک در ما شده اند خواهیم شد. آن هایی که باعث شده بودند ما ژورنال معامله گری خودمان را پر نکنیم. همچنین انجام این تکنیک باعث خواهد شد ما متوجه این موضوع شویم که چه کارهایی به ما برای حرکت به سمت جلو و پیشرفت کردن کمک خواهد کرد.

علت اینکه ما هوشیاری و تمرکز خودمان را به سمت گلو متمایل میکنیم این است که این منطقه دروازه ای بین مغز و قلب ما میباشد. این کار کمک خواهد کرد که تعادلی در انرژی  بین این دو قسمت برقرار کنیم که  باعث میشود هدف ها, نیت ها و رویاهایی که داریم در غالب اعمال ظهور پیدا کنند و بتوانیم به صورت عملی آنها را انجام دهیم.این اتفاق باعث اتصال و برقرای رابطه بین هوش و استعداد و نیت ما میشود که از ورود بهانه ها و شک ها جلوگیری میکند.

با ادامه دادن این عمل به سمت شکم (معده) به ما امکان اتصال به بینش و درک درونی خودمان رامیدهد. ( شاید این اصطلاح را شنیده باشید که من در دلم حس کردم که !). این کار به ما کمک خواهد کرد که موقعیت هایی که ما معمولا در حین مطالعه و بررسی چارت از دست میدهیم را شناسایی کنیم.

و در نهایت با گسترش این تمرین به فاصله ی بین دو چشم , ما تمرکز خود را بیشتر کرده و هوشیاری و آگاهی بیشتری را به معامله گری خود اضافه میکنیم. این کار به مادرک بهتری میدهد که چه اتفاقی در حال رخ دادن در چارت میباشد, زمانی که پرایس اکشن را بررسی میکنیم.

این امکان را به ما میدهد که نه تنها تشخیص دهیم چه اتفاقی در حال رخ دادن است ( مثلا چه پترنی در حال تشکیل شدن است) بلکه کمک میکند به فهمیدن اینکه چه چیزی در پشت این سیگنال و پترن قرار دارد که باعث بوجود آمدن آن شده است.همچنین این امکان را به ما میدهد که بدون تعصب و جهت گیری خاصی پرایس اکشن را مورد بررسی قرار داده و دید شفاف و خوبی داشته باشیم و موقعیت ها را شناسایی کرده و معاملات خوبی را انجام دهیم.

گرداوری وترجمه :آکادمی ویو

منیع : ۲ndskiesforex

اینستاگرام  آکادمی ویو

4.6/5 - (429 امتیاز)
نظرات 39
 1. اشکان پارسا 2020-02-02 در 18:55 پاسخ

  ممنون از ادمین های سایت بابت طراحی این مقاله واقعا عالیه من این تکنیک رو نوشتم چسبوندم به کامپیوترم

 2. سلام. تکنیک فوق العاده ای هست.صددرصد اجراییش میکنم.
  ممنون از ادمینهای محترم آکادمی

  • سلام استاد گرامی ممنونم از این مقاله ای که لطف کردید
   فقط میتونم بگم عجب راهکاری دادین داخل مقاله خیلی خوب بود
   ممنونم استاد

 3. من برای درک درست و سریع تر بازار همیشه این تکنیک رو کار می کنم ،مثل یک دوست مهربان کمک می کنه ، ظاهرا خیلی ساده هست اما خیلی خیلی تاثیر گذار …تشکر

 4. واقعا دارم به این موضوع پی میبرم که ثبات احساسی و هیجانی موقع ترید خیلی موثره. لذا باید به هر روشی من جمله مراقبه و .. ابتدا قبل از نشستن پای سیستم خودمون رو اروم کنیم

 5. خیلی ممنون

 6. سلام و خسته نباشید
  ممنونم از تکنیکی که معرفی کردید خیلی عالی هست
  مهمترین چیز قدرت و تمرکز ذهن هست که این تکنیک کمک خیلی خوبی بهمون میکنه .
  ممنونم از آکادمی ویو و دوستان پر انرژی

 7. یاشار صاحب قران 2021-01-05 در 10:01 پاسخ

  فکر کنم اولین چیزی که باید به چک لیست تریدم وارد کنم انجام این تکنیک هست!!!

 8. بسيار عالي بود
  من امروز صبح اين تمرين و انجام دادم و به شدت عالي بود و تا الان سطح انرژيم نسبت به روزهاي قبل بالاتر هست.
  جزو روتين ام شد!
  ممنونم از اين مطلب مفيد

 9. اگر انسان مایل باشد چیزی را به طور روشن، واضح و دقیق ببیند، می بایست ذهنش بسیار آرام و بدون تمامی تعصبات، فریب، گفتگوها، تجسم ها و تصاویر باشد.

  برای دیدن، تمامی این پرده ها باید کنار روند، زیرا تنها در سکوتِ محض است که شما قادر به مشاهده و شروع فکر خواهید بود نه زمانی که در حال جستجو، پرسش یا در انتظار گرفتن پاسخ هستید.

  کریشنا_مورتی

 10. سلام وقت بخیر.من این مقاله رو خوندم و عالی بود و نتیجه بخش و یک نقشه ذهنی برای اون طراحی کردم اما قابلیت ارسال عکس نیست متاسفانه.

 11. سلام و خدا قوت خدمت استاد عزیز و دوستان آکادمی
  به شدت به همچین تکنیکی که به صورت مختصر و مفید در مدت زمان نسبتا کوتاهی خستگی ذهنی را بیرون کند نیاز بود…همین امروز امتحانش رو برای من به صورت موفقیت آمیزی پس داد… سپاس بیکران

 12. سلام و درود
  بسیار مقاله عالی هست و کمک کننده.

 13. خیلی هم خوب، مرسی.
  یادداشت کردم و یک بار هم انجام دادم.
  نتیجه اینکه یکم با چشم‌های باز حواس آدم پرت میشه (وسطش چشم‌هام رو بستم برای تمرکز و تخیل بهتر).
  اشکالی نداره اگه بعد از چرخش چشم‌ها در اول مراقبه، بعدش با چشم بسته ادامه بدیم و بقیه مراقبه رو پیش ببریم؟

 14. به نکته خیلی مهمی اشاره کردید ممنون از راهکاری که به اشتراک گذاشتید

 15. خیلی بهش نیاز داشتم.
  بسیار بسیار ممنونم

 16. ممنون از مقاله ی فوق العاده تون عالی بود

 17. سلام و درود
  استاد عزیز، چند بار در روز میتونیم اینکار رو انجام بدیم؟ و سوال دیگه اینکه بعد از اینکه حواسمون رو به سمت گلو متمرکز کردیم میتونیم چشم ها رو ببندیم؟ یا باید همچنان به این حرکت (به آرامی و با شدت کمی چشم های خود را به سمت بالا و پایین و همچنین به طرفین حرکت دهید) ادامه بدیم؟

 18. دعوت به تمرین ذن!

 19. با سلام و تشکر از استاد ارجمند و ادمین های محترم
  بابت این مقاله ارزشمند 💖

 20. سعید نیازی 2022-07-24 در 12:44 پاسخ

  این تمرین به هماهنگی بین چاکراه ها کمک می‌کند. وظیفه چاکراهها انتقال نیروی کیهانی در بدن است. بعضی اوقات چاکراهها بسته میشوند که متاسفانه به سادگی باز نمسشوند و زمانبر است اما راهی وجود دارد که به سادگی این اتفاق، ممکن میشود.

 21. سلام وقت همه گی بخیر…برای هدایت تنفس به قسمتهایی که عنوان شده چه دلایل خوبی گفته شده…
  سلامتی و موفقیتتون پایدار

 22. سلام.مقاله فوق العاده ای بود و البته تمرین موثری هست.
  فک کنم بخشی مربوط به چاکراه ها باشه

 23. سلام. تشکر از شما بابت گردآوری این مطلب خوب
  حتما این تکنیک رو امتحان می کنم

 24. با سلام
  مقاله بسیار پر باری بود
  به دوستان توصیه میکنم انجام این مورد را در چک لیستشان قرار دهند

 25. سوالی که ذهن منو درگیر کرده، اینه که تمام مقالات توسط جناب امینو تهیه و بارگزاری میشه یا ادمین ها و افراد مختلف هم در تهیه این مقالات بدون دخالت استاد امینو بارگزاری می‌کنند؟ همچنین چقدر از مطالب تاپیک روانشناسی و دیگر تاپیک‌ها در تهیه این مطالب به استاد امینو کمک می‌کنند؟

 26. مثل همیشه عالی سلطان ❤💯💯

 27. حقیقتش من وقتی ذهنم خسته میشه از نرم افزار calm استفاده می کنم. تمرینی که توی این مقاله بود خیلی شبیه تمرینهای اونجا است. خوشحال می شم نظر استاد رو هم راجع به استفاده از این نوع app ها بدونم.

 28. با تشکر فراوان
  به توصیه استاد در حال مطالعه دعوت به تمرین ذن هستم
  یه بخشایی تا اونجایی که خوندم در اونجا هم توضیح داده شده. بنظرم این مقاله چکیده اون کتاب هم می تونه باشه

 29. سلام وعرض ادب ،ممنون و سپاسگذارم بابت این مقاله ی پر بار

 30. ممنون از زحمات شما و تیم اکادمی ویو

 31. سلام و خسته نباشید خدمت آقای امینو تقریبا من همیشه با این مشکل مواجه هستم و خیلی هم قوی هست

 32. تشکر از آقای امینو و مجموعه آکادمی, تمام مقالات رو میخونم و همه ی این مقالات تاثیر فراوانی در معامله گری من گذاشته است
  تشکر کمترین کاری هست ک میتوانیم از این آکادمی بزرگ و انسانهای بزرگی چون امینو انجام دهیم

 33. تمرینی بسیار عالی برای مدیتیشن و کنترل افکار. بسیار سپاسگزارم.

 34. گاهی اوقات انرژی درقسمت فوقانی سر شما منقبض میشود. ( ذهن شما خسته میشود). بعضی مواقع که به شدت روی چیزی تمرکز میکنیم و روی ذهن خودمان فشار می آوریم ممکن است شما نیزاین حس را درک کرده باشید. در این مواقع قدرت هوشیاری شما کاسته شده و ساکن میماند.در این مواقع ما از هوش ذاتی خودمان دور میمانیم پس مهم است که راه درمانی برای آن پیدا کنیم.

  به دوستان توصیه میکنم انجام این مورد را در چک لیستشان قرار دهند

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  سبد خرید