معامله گری در فارکس فریب بزرگ است!

توسط مقالات عمومی بورس که در 2020-11-01
حالت شب

معامله گری در فارکس یک فریب بزرگ است!

این چیزی است که شما اغلب در اینترنت با ان مواجه می شوید ولی در آموزش فارکس (اموزش فارکس) زیاد به آن پرداخته نمی شود. ما میخواهیم بررسی کنیم که ایا معامله گری در فارکس یک فریب و دروغ بزرگ است یا نه؟

قبل از اینکه شروع کنیم میخواهیم به شما بگوییم که جواب این سوال هم بله و هم خیر است.ممکن است کمی گیج شده باشید اما اگر تا انتهای این مقاله با ما همراهی کنید همه چیز منطقی به نظر میرسد.

در معامله گری فارکس جنبه های بسیار زیادی دخالت دارند. انتظارات بسیار متفاوتی از اشخاص حقیقی و شرکت ها وجود دارد که تصمیم گیری را سخت میکند. ما میخواهیم این کار را برایتان اسان کنیم. پس بیاید شروع کنیم تا ببینیم که ایا معامله گری در فارکس یک کلاه برداری و دروغ بزرگ است یا خیر.

معامله گری در فارکس کلاه برداری بزرگ است!

برای شروع بیاید بک مرور خلاصه و یک نگاه سطحی به تاریخچه معامله گری در فارکس بیاندازیم. معامله گری در فارکس به زبان ساده یعنی مبادله یک ارز با یک ارز دیگر(مبادله پول رایج یک کشور با پول رایج کشور دیگر) که در بین کشور ها مرسوم است.

معامله گری از ۶۰۰ سال قبل از میلاد مسیح به صورت مبادله یک کالا در ازای کالایی دیگر وجود داشته است.

اگر شما مقداری با تاریخ آشنایی داشته باشید احتمالا دیده اید که کشتی های بزرگ حامل محموله های بزرگ کالا فقط برای تبادل کالاهای مورد نیاز خود با کالاهایی که دارند سفر های طولانی را انجام می دادند.این نوع مبادله اولین شکل تبادل بین کشور ها و قاره ها بود.

معامله گری در فارکس کلاه برداری بزرگ است!

 

در قرن ۶ قبل از میلاد سکه های طلا به علت قابلیت حمل و نقل اسان , دوام طولانی مدت و محدودیت در عرضه مورد استفاده قرار گرفتند.

در دهه ۱۸۰۰ میلادی طلا به عنوان معیار و پشتوانه پول انتخاب شد.این به این معنا است که دولت ها به ازای هر مقدار پول کاغذی باید به همان مقدار طلا را پشتوانه آن قرار میدادند.

در دهه ۱۹۰۰ بازار مبادله ازر توسط طلا پشتیبانی میشد.کشور ها میتوانستند به راحتی با یک دیگر مبادله کنند و ارز دریافتی شان را به راحتی به طلا تبدیل کنند.

در پی جنگ ها این نوع مبادلات منسوخ شد و تبادل ارز ها دوباره به صورت قبل از سر گرفته شد و تا اکنون نیز ادامه داشته است.

بنابر موارد گفته شده نحوه مبادلات ارزی که برای مدت طولانی انجام شده و رایج است نمی تواند یک کلاه برداری و دروغ باشد.موافق هستید؟

همانطور که دیدیم فارکس به زبان ساده همان مبادله ارز ها است و به خودیه خود نمیتواند فریب باشد.چیزی که میتواند به طور بلقوه امکان کلاه برداری را ایجاد کند افرادی است که در پس زمینه این حرفه مشغول هستند. وقتی ما از افرادی که در پس زمینه فارکس مشغول هستند صحبت میکنیم منظورمان همه افرادی هست که در این حرفه دخیل هستند و نقشی را ایفا میکنند.این افراد شامل کارگزاری ها(بروکر ها), سرمایه گذاران, اساتید آموزشی و حتی خود معامله گران است.

وقتی صحبت از معامله گری در سطح کوچک و شخصی میشود برای اولین قدم شما به یک کارگزار نیاز دارید و این اولین مرحله ای است که  امکان کلاه برداری به وجود میاید.

معامله گری در فارکس کلاه برداری بزرگ است!

در دنیا تعداد بسار زیادی کار گزار وجود دارد,در واقع بیشتر از هزاران کارگزاری وجود دارد که به شما خدمات ارائه میدهد. هر کدام از این بروکر ها با کمترین زحمت به شما امکان و اجازه معامله در بازار های مالی را می دهند. هر کارگزار امکانات مختلفی را به شما ارائه میدهد و هر کدام ممکن است توسط یک کمپانی یا یک فرد حقیقی اداره شود همچنین هرکدام از این بروکر ها از یک سطح اعتبار خاصی در سطح جهانی برخوردارند.

شما توسط یک واسطه میتوانید در خواست یک معامله را ثبت کنید سپس درخواست معامله شما توسط کارگزار به تأمین کنندگان نقدینگی منتقل میشود و توسط آنها معامله تکمیل میشود. سپس کارگزار به شما ارزش معامله,سود و ضررتان را همراه با تغیر قیمت نشان میدهد و شما میتواند هر موقع که بخواهید معامله تان را ببندید.

معامله گری در فارکس کلاه برداری بزرگ است!

مشکل زمانی پیش می آید که بعضی از کارگزاران کمی کمتر قابل اعتماد هستند. بعضی از بروکر ها برضد معامله گران و خلاف جهت معامله گران معامله میکنند. به این صورت که اگر شما یک معامله ای را باز کنید و شما ضرر کنید انها به سود میرسند پس انها همه تلاششان را میکنند تا قیمت را  در خلاف جهت معامله شما حرکت دهند و استاپ شما را فعال کنند.این روش یکی از تاکتیک هایی است که در گذشته بسیار اتفاق می افتاد و رایج بود اما در حال حاضر بسیار نادر است زیرا با توجه به روش گفته شده افراد اکنون به دنبال سرمایه گذاری در حساب های “stp” یا “ecn” هستند که امکان دستکاری را به حداقل میرساند و اجازه دست کاری قیمت را به کارگزار نمی دهند.

دیده شده است که بعضی کارگزاران قیمت ها را دستکاری می کنند و بعضی دیگر حتی هنگامی که معامله گر درخواست برداشت از حساب را دارد ، به راحتی از ارسال هرگونه پول خود داری می کنند.

همه معامله گران باتجربه  به شما پیشنهاد میکنند که به دنبال یک بروکر رگوله شده باشید.این بروکر ها توسط سازمان هایی که به دنبال حفاظت از حقوق کاربران هستند کنترل و نظارت میشوند.

بعضی وقت ها حتی رگوله بودن بروکر هم جلوی  بعضی از شیطنت های  برخی بروکر ها نمیگیرد. بهترین کاری که شما در رابطه با بروکر ها میتواند انجام دهید این است که به دنبال یک بروکر با سابقه طولانی و خوب باشید که به شما امکان برقراری ارتباط مستقیم با تیم پشتیبانی را برای کمک, اطمینان خاطر و رفع مشکلات شما در هر زمانی فراهم کند.

معامله گری در فارکس کلاه برداری بزرگ است!

مورد بعدی که باید مواظب ان باشید به اصطلاح اساتیدی هستند که در سر تا سر اینترنت و شبکه های اجتماعی مشاهده می شود.

اگر شما به دنبال یک راهنما و آموزش خوب هستید،به دنبال فرد با سابقه ای که برای عموم شناخته شده است بگردید کسی که افراد دیگر هم از کمک ها وآموزشهای او استفاده کرده اند و رضایت داشته اند.فردی که سختیهای راه را به شما گوشتزد کند و نه یک فرد تصادفی که در شبکه های اجتماعی به شما قول سریع پولدار شدن را می دهد.

ایا تا به حال به این نکته دقت کرده اید که بیشتر افرادی که در اینترنت در باره کلاه برداری و دروغ بودن یک چیزی هشدار میدهند اغلب به جای اینکه توضیح دهند چه اتفاقی افتاده است و چگونه مورد کلاه برداری قرار گرفته اند فقط میگویند که سرمایه خودشان را از دست داده اند و مورد کلاه برداری واقع شده اند.

یکی از مواردی که باید به ان توجه کنید این است که خیلی از معامله گران تازه کاری که شروع به معامله کردن می کنند به خاطر عدم اشنایی و درک صحیح مارکت متضرر میشوند و فورا فریاد میزنند که فارکس یک کلاه برداری و دروغ بزرگ است.وقتی با همچین موردی مواجه شدید به داستانی که تعریف میکنند گوش دهید و ببینید که ایا واقعا کلاه برداری صورت گرفته یا خود شخص اشتباهی را انجام داده و از اعتراف به اشتباه خود شرمسار است و میخواد تقصیر را گردن کس دیگری بیاندازد.

اینکه به هشدارهایی که راجب کلاه برداری یک فرد یا بروکر است توجه کنیم بسیار خوب است اما باید مطمن شویم که ادعا انها حقیقت دارد.در مورد بسیاری از کارگزاری ها و کمپانی های بزرگ نیز همچین هشدار هایی وجود دارد درصورتی که این شرکت ها و کارگزاری ها هیچ اشتباهی را مرتکب نشده اند.

این مواردی که بحث شد سه شکل متداول از کلاهبرداری های فارکسی بود.اگر شما قادر به تشخیص و دوری کردن از این موارد باشید پس احتمالا در طول مسیر با مشکلی مواجه نمی شوید.

معامله گری در فارکس کلاه برداری بزرگ است!

برای جلو گیری از کلاه برداری چند نکته دیگر هم در ادامه بیان میکنیم که در طول مسیر به شما بسیار کمک می کند.

 • از بروکر هایی که به شما قول سود های بزرگ و تضمین شده را می دهند دوری کنید.
 • از بروکر هایی که که در ازای سرمایه گزاری در حساب های انها به شما وعده پاداش های بزرگی را در میدهند دوری کنید زیرا شما هیچ موقع قادر برداشت ان پاداش نخواهید بود.
 • احتمالا خیلی از افراد تحت عناوین مختلف خود را نماینده یک بروکر خوب معرفی می کنند این افراد اغلب از طریق طمع یا نا امیدی شما را مجبور به پرداخت هزینه یا سرمایه گذاری  میکنند. هر فرصتی از سمت یک کمپانی که بیش از حد خوب و غیر واقعی به نظر می رسد یک کلاه برداری است!
 • مطمن شوید در مورد معامله گری و شرایط آن آموزش خوب و کاملی دیده اید و با شرایط آشنایی کامل دارید.
 • در مورد سابقه افراد حقیقی و شرکت های سرمایه گزاری تحقیق کنید.
 • مراقب خود و سرمایتان باشید.

بنابراین اکنون دیدیم که معامله گری و فارکس به خودی خود کلاهبرداری نیست بلکه فرصتی هست که شما از طریق ان میتوانید پول زیادی به دست اورید.مشکل از سمت افرادی است که در داخل این حرفه در حال فعالیت هستند پس, از نکاتی که بیان شد برای جلوگیری از ضرر و کلاه برداری های احتمالی استفاده کنید.

برای شما ارزوی بهترین ها را در طول مسیر معامله گریتان داریم.

موفق و پر سود باشید.

گرداوری و ترجمه :آکادمی ویو

منبع : forex.academy

اینستاگرام اکادمی ویو 

یوتیوب آکادمی ویو 

4.6/5 - (58 امتیاز)
نظرات 24
 1. بسیار عالی
  ممنون از وقتی که میذارید و این مقاله های بسیار ارزشمند رو تهیه میکنید.

  • سلام
   ممنون
   امیدوارم براتون مفید باشه
   امینو

   • بسیار عالی و مفید
    شما بزرگ‌ترین و کامل ترین انسانی هستید ک من تا بحال در طول عمرم صداشو شنیدم
    واقعا ممنونم بابت دوره هایه اموزشیه بی نظیرتون استاد

 2. استاد❤❤
  دروددددد

 3. سلام
  ممنون از این اطلاعات مفید
  ببینید برای برخی تریدر های تازه کار مثل بنده خیلی عالیه مطالب که اتفاق نیفته و بعد کلی زحمت تازه از واریز وجه جلوگیری بشه شکست بزرگی هست اما ای کاش بروکر های خوب هم معرفی میشد یا این که سایتهای معتبری که بروکرها رو بررسی میکنن معرفی میشد خیلی خوب میشد

  • سلام وقت بخیر
   در انجمن آکادمی ویو
   انجمن بررسی بروکرها رو مطالعه کنید.
   می تونه براتون مفید باشه
   امینو

 4. سلام
  ممنونم از شما آقای امینو و تیم بسیار عالی آکادمی ویو ، مقالات همیشه روان و بسیار عالی تهیه میشوند مخصوصا انتخاب تصاویر عالی و هوشمندانه است ، تبریک میگم به شما که انقدر در زمینه آموزشی دانا هستید.

 5. سلام ممنون جناب امینو خدا حفظتون کنه سالم و تندرست باشید کنار خانواده محترمتان

 6. از مطالب مفیدتون استفاده میکنیم سپاسگذارم, امکان گرفتن وقت مشاوره با استاد هست؟

 7. محمد باقلانی 2020-11-01 در 18:40 پاسخ

  بسیار کامل و عالی
  هر کاری را باید از راهش شروع کرد تا به نتیجه رسید

 8. خدارو هزاران بار شکر میکنم هر روز بابت حضوره استاده بزرگی همچون شما در زندگی ام

 9. amir abbas hosseini 2020-11-01 در 19:15 پاسخ

  ممنون.عالی

 10. خیلی ممنون مقاله بسیار خوبی بود .

 11. سلام خیلی ممنون از استاد امینو عزیز وتیم حرفه ای آکادمی ویو

 12. عالی و مفید، مثل همیشه.

 13. سلام و درود
  بسیار عالی بود و این مقاله ذهنیت اشتباه را از معامله گران از بین می برد
  ممنون

 14. ابوالفضل 2020-11-09 در 11:22 پاسخ

  سلام و ارادت استاد ، راجبه بروکر روبو در سایت ها صحبت کلاه برداری میکنن ، چه بروکری رو در ایران اولویت اول و و دوم می بینید؟؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

 15. بسیار کاربردی و مفید بود. ممنونم بابت این مقالات مفیدتون.

 16. سلام و خسته نباشید بروکر ای ماکتس ایا بروکر قابل اطمینانی هست

 17. ممنون از راهنمایی های ارزنده تون

 18. میشه یک استیتمنت از خودتون بذارید

 19. ممنون

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  سبد خرید