معامله کردن براساس گزارش NFP

توسط مقالات عمومی بورس که در 2020-07-09
حالت شب

 معامله کردن براساس گزارش NFP

 شاخص‌های اقتصادی جهانی روی بازارهای مالی شامل بازار ارزها تاثیر زیادی دارند. بنابراین بسیار ضروری است که معامله‌گران در آموزش فارکس این شاخص ها و تاثیر آن بر بازار را یاد بگیرند و همواره به این شاخص‌ها توجه داشته باشند.

یکی از این شاخص‌های مهم، گزارش اشتغال بخش غیر کشاورزی ایالات متحده امریکا یا NFP است که کل جمعیت کارگران حقوق‌بگیر به غیر از مستخدمین بخش کشاورزی، مشتخدمین دولتی، مستخدمین خصوصی خانواده‌ها و مستخدمین سازمان‌های غیر انتفاعی را نشان می‌دهد. این گزارش یکی از بزرگترین عوامل محرک بازار فارکس است و به همین خاطر لازم است بطور صحیح مورد بررسی و تحلیل قرار گیرد.

معامله کردن براساس گزارش NFP

این گزارش مورد انتظار بسیاری از معامله‌گران، سرمایه‌گذاران، تحلیل‌گران و صندوق‌های مالی است و لذا می‌تواند نوسانات بزرگی ایجاد کند. در ادامه به نکات مهمی که در معامله کردن روی گزارش NFP باید در نظر داشته باشید، پرداخته می‌شود.

تحلیل NFP و استفاده از آن برای انجام معامله

بطور کلی گزارش NFP اولین جمعه هر ماه در ساعت ۸:۳۰ بعدازظهر (EST) منتشر می‌شود و شاخص بسیار خوبی از اقتصاد امریکا و بازار کار این کشور محسوب می‌شود. حقوق و دستمزد بالاتر به معنی مشاغل بیشتر است و نشان از سلامت و وضعیت خوب اقتصاد امریکا دارد. بطور مشابه، دستمزد پایین‌تر علامتی منفی برای اقتصاد امریکا است و ممکن است اثری منفی روی ارز این کشور داشته باشد.

معامله کردن در زمان انتشار اخبار و گزارشاتی مانند NFP می‌تواند بسیار سودآور و در عین حال بسیار پرریسک و خطرناک باشد. با این اوصاف، معامله‌گران در این شرایط بایستی چه کاری انجام دارند؟

معامله کردن براساس گزارش NFP

 • اولین نکته در زمینه معامله کردن در هنگام انتشار گزارش NFP این است که معامله‌گران باید درک عمیقی از شرایط اشتغال امریکا داشته باشند. در این صورت معامله‌گران اعتماد به نفس بیشتری خواهند داشت و بهتر می‌توانند میزان اثرگذاری این گزارش را متوجه شوند. بنابراین، اخبار مربوط به بازار کار و اشتغال امریکا را دنبال کنید و اطلاعات خود را به روز کنید.
 • NFP یک محرک کوتاه‌مدت بازار است و تاثیر آن تنها برای چند ساعت باقی می‌ماند. بنابراین معامله‌گرانی که قصد دارند از حرکات بازار پس از انتشار گزارش NFP کسب سود کنند، بایستی طی دو تا سه ساعت ابتدایی اقدام کنند.
 • لزومی ندارد معامله‌گران به محض انتشار گزارش NFP برای معامله کردن اقدام کنند. بلکه می‌توانید صبر کنید تا معامله‌گران دیگر روی حرکات اولیه بازار سرمایه‌گذاری کنند و قدری از هیجان بازار کاسته شود. این امر موجب می‌شود معامله‌گران پس از گزارش NFP از حرکات منطقی بازار بهره ببرند و از گرفتار شدن در نوسانات غیرمنطقی بازار که معمولا در دقایق ابتدایی پس از اعلام گزارش مشاهده می‌شود، اجتناب کنند.

معامله کردن براساس گزارش NFP

 • معامله‌گران باید پس از انتشار NFP دیدگاه منطقی نسبت به معاملات خود داشته باشند و از پیش‌بینی حرکات بازار خودداری کنند.
 • نکته‌ای که لازم است معامله‌گران به یاد داشته باشند این است که گزارش NFP تقریبا روی تمام جفت‌ارزهای اصلی اثرگذار است. اما جفت‌ارز GBP/USD اثرپذیری بیشتری از این گزارش دارد. بنابراین از آنجاییکه اقتصاد امریکا روی اقتصاد اکثر کشورها اثرگذار است، می‌توانید پس از انتشار این گزارش روی هر جفت‌ارزی، خواه دلار امریکا بخشی ازآن باشد یا نباشد، معامله کنید.
 • معامله‌گران باید پیش از اقدام به انجام معاملات صبر کنند تا بازار اثر گزارش NFP را هضم کند و تاثیر واقعی آن نمایان شود. این امر سبب می‌شود از ورود عجولانه به معاملات اجتناب کنند و همچنین احتمال اینکه پیش از شناسایی جهت اصلی حرکت بازار با ضرر و زیان از بازار خارج شوند، کاهش می‌یابد.

معامله کردن براساس گزارش NFP

در بیشتر مواقع بهترین کار این است که در ۱۵ دقیقه ابتدایی پس از انتشار گزارش NFP هیچ اقدامی نکنید و پس از آن با استفاده از یک سیستم معاملاتی که سیگنال‌های ورود دقیقی ارائه می‌دهد، تصمیم‌گیری کنید.

البته ما از معامله‌گران می‌خواهیم که کاملا متوجه ریسک و عواقب معامله کردن پس از اخبار و حوادث بی‌ثبات باشند و برای مشاوره و کمک با گروه ما ارتباط بگیرند.

 

گرداوری و ترجمه : آکادمی ویو

منبع: orbex

اینستاگرام آکادمی ویو 

یوتیوب آکادمی ویو 

4.8/5 - (45 امتیاز)
نظرات 8
 1. ممنون

 2. یاشار صاحب قران 2021-01-28 در 07:53 پاسخ

  مقاله جالبی بود

 3. ممنون از مقاله
  اگر امکان داره لینک سایت که اخبار nfb انتشار داده میشه رو بزارید
  ممون

 4. ممنون بابت مطالب بسیار ارزنده شما

 5. لطفا در مورد سیستمی که بعد از این خبر هم سیگنال دقیق می ده مطلب بزارید.

 6. ممنون .عالی بود

 7. ممنون .نکات مهم و کاربردی داشت

 8. NFP یک محرک کوتاه‌مدت بازار است و تاثیر آن تنها برای چند ساعت باقی می‌ماند. بنابراین معامله‌گرانی که قصد دارند از حرکات بازار پس از انتشار گزارش NFP کسب سود کنند، بایستی طی دو تا سه ساعت ابتدایی اقدام کنند

  نکته‌ای که لازم است معامله‌گران به یاد داشته باشند این است که گزارش NFP تقریبا روی تمام جفت‌ارزهای اصلی اثرگذار است. اما جفت‌ارز GBP/USD اثرپذیری بیشتری از این گزارش دارد. بنابراین از آنجاییکه اقتصاد امریکا روی اقتصاد اکثر کشورها اثرگذار است، می‌توانید پس از انتشار این گزارش روی هر جفت‌ارزی، خواه دلار امریکا بخشی ازآن باشد یا نباشد، معامله کنید.

  در بیشتر مواقع بهترین کار این است که در ۱۵ دقیقه ابتدایی پس از انتشار گزارش NFP هیچ اقدامی نکنید و پس از آن با استفاده از یک سیستم معاملاتی که سیگنال‌های ورود دقیقی ارائه می‌دهد، تصمیم‌گیری کنید.

  البته ما از معامله‌گران می‌خواهیم که کاملا متوجه ریسک و عواقب معامله کردن پس از اخبار و حوادث بی‌ثبات باشند و برای مشاوره و کمک با گروه ما ارتباط بگیرند.

  من که ترجیح میدم در روز انتشار این خبر ترید نکنم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  سبد خرید