بزرگان مارکت – جورج سوروس

توسط بزرگان مارکت   در   2020-02-06

جورج سوروس، مردی که بانک انگلستان را به زانو درآورد

در بازار فارکس اسامی برخی افراد فراموش نشدنی است،بخشی از آموزش فارکس آشنایی با این افراد است.اینکه چه کرده اند و چگونه توانسته اند نام خود رادر این بازار ماندگار کنند.خواندن زندگی نامه و آشنایی با بزرگان مارکت بخشی مهمی از آموزش  بورس  است که ما را با شیوه رفتاری این افراد آشنا می سازد

 این مقاله به معرفی جورج سوروس می‌پردازد، شخصی که بواسطه هوش سرمایه‌گذاری و اقدامات بشردوستانه خود شهرت بسیاری پیدا کرده است. جورج سوروس به سال ۱۹۳۰ در بوداپست مجارستان و در خانواده‌ای یهودی متولد شد. او به همراه خانواده خود توانستند با مدارک جعلی از آزار و اذیت‌های ضد یهود رهایی یابند و از اشغال نازی‌ها نجات پیدا کنند.

gggg - بزرگان مارکت – جورج سوروس

پس از جنگ جهانی دوم، سوروس جوان مجارستان را به مقصد انگلستان ترک گفت. در آنجا در مدسه اقتصاد لندن و تحت راهنمایی کارل پاپِر فیلسوف که بسیار روی او تاثیرگذار بود، به مطالعه فلسفه پرداخت. در حین تحصیل برای تامین مخارج زندگی، به عنوان باربر راه‌آهن و گارسون کلوپ‌های شبانه کار می‌کرد. بعد از فراغت از تحصیل به نیویورک مهاجرت کرد، جایی که زندگی مالی او آغاز شد. در امریکا برای چندین بروکر وال‌استریت مشغول به کار شد. سال‌ها بعد در ۱۹۷۳ صندوق مالی خود را با ۱۲ میلیون دلار از سرمایه‌گذاران تاسیس نمود. این صندوق با ریاست سوروس، توانست موفقیت‌های بزرگی را کسب کند.

در سال ۱۹۹۲ با یک معامله بسیار بزرگ برای فروش پوند انگلستان بسیار معروف شد. در عرض یک شب یک میلیارد دلار بدست آورد و به عنوان مردی که بانک انگلستان را به زانو درآورد، به شهرت رسید.

اهرم(Leverage) چیست؟
مطالعه این مطلب

سوروس همچنین به عنوان یکی از نیکوکاران سرشناس و نامدار نیز شناخته می‌شود. فعالیت بشر دوستانه خود را در سال ۱۹۷۹ با پرداخت مبلغ بسیار زیادی برای حمایت مالی و تحصیلی از مردم سیاه‌پوست آفریقای جنوبی تحت تبعیض نژادی یا آپارتاید، آغاز کرد. پس از فروپاشی دیوار برلین، دانشگاه اروپای مرکزی را تاسیس کرد تا تفکر انتقادی را در بین جوانان اروپایی پرورش دهد. بعد از سقوط اتحاد جماهیر شوروی، اقدامات خیرخواهانه او که به آفریقا رسیده بود، تا آسیا نیز گسترش پیدا کرد. او برای ساخت جوامعی شفاف، باز و دموکراتیک در این نواحی، مبالغ زیادی هزینه کرد.

او با ثروت خود از شخصیت‌ها و سازمان‌های بسیاری که در راه آزادی بیان، عدالت و برابری، شفافیت و مبارزه با فساد فعالیت می‌کنند، حمایت کرده است. این میلیاردر با فضیلت با استفاده از سرمایه خود بنیاد جامعه باز که شبکه‌ای از موسسات، شرکاء و پروژه‌ها در بیش از ۱۰۰ کشور را شامل می‌شود، تاسیس کرده است. از آنجائیکه فعالیت‌های بشردوستانه سوروس فهرستی طویل و طولانی دارد، بهتر است در این مقاله به همین مقدار اکتفا شود.

 

ggg - بزرگان مارکت – جورج سوروس

 

سوروس همچنین بواسطه نظریه انعطاف خود که در کتاب “کیمیاگری مالی” به تشریح آن پرداخته نیز شهرت پیدا کرده است. در سال‌های اخیر، سوروس از پناهندگان بین‌المللی حمایت کرده و برای ترویج و ترفیع “جامعه باز” در سرتاسر جهان، مبالغ زیادی هزینه کرده است. در سال ۲۰۱۶ مجددا به بازار رجوع کرد، چرا که معتقد است بلاتکلیفی‌های سیاسی می‌تواند زمینه را برای کسب سودهای کلان فراهم کند. اما این بار اوضاع مطابق پیش‌بینی‌های آقای سوروس پیش نرفت و پس از پیروزی انتخاباتی ترامپ، یک میلیارد دلار از دست داد.

بزرگان مارکت : اینگبورگا موتز (ingeborga mootz)
مطالعه این مطلب

جورج سوروس برای بسیاری از ما یادآور کسی است که در سال ۱۹۹۲ توانست بانک انگلستان را شکست دهد. معامله‌گران او را از نابغه‌های بازارهای مالی می‌دانند. برخی دیگر او را از خیرین بزرگ و طرفداران آزادی بیان می‌دانند. خود سوروس شاید ترجیح دهد به عنوان یک فیلسوف بزرگ از او یاد کنند. انتخاب با شماست. برای ما، او شخصیتی با بسیاری تجربه‌های بزرگ است که به خاطر دستاوردهای خود شایسته عزت و احترام جهانی است.

 


گرداوری و ترجمه : آکادمی ویو

اینستاگرام آکادمی ویو

 اموزش بورس,تریدر,جورج سوروس,آموزش فارکس,بازارهای مالی
4 دیدگاه
  1. بسیار انگیزه بخش و جالب بود .

  2. امیدوارم بتونیم این افراد و مسیر زندگیشون رو الگوی خودمون قرار بدیم.

  3. ممنون امین جان.جالب بود.من چارت اون سال پوند دلار رو بررسی کردم.پترن جالبی توش هست.که در عین سادگی بسیار کاررایی داره.

  4. بلایی که سوروس سال ۱۹۹۲ سر پوند آورد، با یه اختلاف شاید ۱۰ درصدی برابری می کنه با بلایی که بحران سال ۲۰۰۸ دنیا، سر GBPUSD آورد. این آدم نابغه است.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    سبد خرید