حالت شب

ساختار پرایس اکشن و پیام‌های مخفی بازار(فارکس)

by مقالات تکنیکال in 2022-05-24
حالت شب

ساختار پرایس اکشن و پیام‌های مخفی بازار فارکس

 مقدمه:


آیا تا به حال از آن عکس‌هایی که حدود دهه ۶۰ و ۷۰ متداول شده بود و حتی روی بعضی خط‌کش‌ها هم می‌زدند دیده بودید که باید حتما در یک زاویه خاص یا در یک فاصله مشخصی از آن قرار می‌گرفتید که بتوانید تصویر آن را بطور واضح ببینید؟

شخصا در دوران کودکی عاشق آن نوع عکس‌ها بودم و نمی‌دانم آیا هنوز هم هستند یا نه. امروز وقتی می‌خواستم درباره موضوع این مقاله بنویسم، خاطره آن عکس‌ها به ذهنم رسید. به این دلیل که بازارفارکس هم درست مثل آن عکس‌ها حاوی پیام‌های «پنهانی» است که فقط افرادی که هنر و مهارت معامله‌گری با پرایس اکشن را آموزش دیده‌اند، می‌توانند آن پیام‌ها را به درستی ببینند. افراد معمولی وقتی به نمودار قیمت نگاه می‌کنند، مُشتی میله یا کندل‌استیک می‌بینند که بطور تصادفی و رندوم از یک سمت به سمتی دیگر حرکت می‌کنند و هیچ معنا و مفهوم خاصی ندارند. اما یک معامله‌گر حرفه‌ای، پیامی که پرایس اکشن می‌فرستد را به خوبی می‌بیند.

در این مقاله به این مطلب می‌پردازیم که چگونه با آموزش فارکس بصورت اصولی پیام‌های پنهان بازار را ببینیم و اینکه آن‌ها چه مفهومی را منتقل می‌کنند؟

به گفته‌های بازار خوب گوش کنید

برای اینکه ببینید بازار سعی دارد چه پیامی را به شما منقل کند، باید ابتدا دقت کنید که اساساً چه چیزهایی را بشنوید. آنچه به دنبال آن هستید و به آن گوش می‌کنید، سرنخ‌های پرایس اکشن هستند که در طول اجرای «داستانی» که بازار پخش می‌کند، روی صحنه نمودار باقی می‌مانند. و درست مانند مطالعه یک کتاب، برای اینکه «صفحه» فعلی کتاب را متوجه شوید، باید بدانید در صفحات گذشته چه اتفاقی افتاده است. به این معنی که شما باید بدانید چطور پرایس اکشن گذشته بازار را تحلیل کنید تا به درکی از پرایس اکشن حال حاضر بازار برسید و سپس براساس درک و برداشتی که بدست آوردید، پیش‌بینی کنید که چه اتفاقاتی «ممکن» است در آینده بازار رخ دهد.

می‌بینید، هر کندل‌استیک به تنهایی هیچ معنی و مفهومی ندارد. بلکه هر کندل‌استیک «به همراه» ساختاری که آن را در برگرفته، تصویر آن بازار را برای شما ترسیم می‌کند. وقتی یک بازار را برای مدتی دنبال کنید، به مرور به این آگاهی می‌رسید و نوعی حس درونی نسبت به حرکات آن پیدا می‌کنید که فقط با گذشت زمان بدست می‌آید، حقیقتاً این همان «گوش دادن به بازار» است.

حالا سوال اینجاست که دقیقا چگونه به بازار گوش می‌دهید و گفته‌های آن را می‌شنوید؟ شما این کار را از طریق تحلیل پرایس اکشن انجام می‌دهید و من در این مقاله برای شما چند مثال مشخص در این خصوص آماده کرده‌ام.

نمودار قیمت، طرز «صحبت کردن» بازار با ماست، اما اگر ندانید که به چه چیزهایی گوش کنید، چیزی از حرف‌های بازار سر در نمی‌آورید. حالا بیایید بعضی از قسمت‌های اصلی زبان بازار یعنی پرایس اکشن را بررسی کنیم.

رفتار اخیر قیمت و شرایط بازار

اولین پیامی که باید یاد بگیرید به آن توجه کنید، این است که ببینید آیا بازار در یک روند حرکت می‌کند یا خیر. اگر بازار در یک روند باشد، این برای شما خیلی خیلی خوب است، چرا که راحت‌ترین راه کسب درآمد از بازار، معامله کردن در جهت روند است. اما اگر در یک روند نباشد، احتمالا در یک ناحیه رِنج (range) قرار دارد، که می‌تواند یک محدوده رِنج بزرگ باشد (که می‌تواند منطقه خوبی برای معامله کردن باشد)، یا اینکه یک ناحیه رِنج کوچک باشد (که معمولا حرکات بازار تند و تیز است و موقعیت مناسبی برای معامله کردن نیست). بنابراین، بسیار مهم است که خیلی زود یاد بگیرید نوع روند بازار را تشخیص دهید، چرا که واقعا مشخص می‌کند در چه جهتی می‌توانید معامله کنید و اینکه اساسا در شرایط فعلی رویکرد شما نسبت به بازار چگونه باید باشد.

به تصویر زیر دقت کنید. همانطور که می‌بینید قیمت از یک محدوده رِنج کوچک خارج شده، سپس به میانه آن منطقه برگشته (پولبَک)، سپس یک روند صعودی شروع شده و برای چندین ماه دوام داشته است.

در تصویر زیر، قیمت به شدت در طول یک روند صعودی حرکت می‌کرده و سپس متوقف می‌شود و وارد یک ناحیه رِنج طولانی مدت می‌شود. واضح است که معامله کردن در طول روند صعودی راحت‌تر و سودآورتر بوده است. اما با این وجود بسیاری از معامله‌گران به معامله کردن ادامه می‌دهند و پول و سرمایه خود را از دست می‌دهند، به این دلیل که نمی‌دانند چگونه زبان پرایس اکشن را به درستی تفسیر کنند.

سطوح کلیدی و تحلیل تکنیکال عالی

شاید پیام مهم بعدی که بازار می‌تواند به شما بفرستد این باشد که قیمت در حوالی سطوح کلیدی نمودار، چگونه رفتار می‌کند یا واکنش نشان می‌دهد. گاهی اوقات، بازار به بعضی سطوح خیلی خیلی خوب احترام می‌گذارد (یعنی تقریبا دقیق یا حتی در بسیاری موارد کاملا دقیق). اما گاهی اوقات هم از بعضی سطوح به راحتی می‌گذرد. من ترجیح می‌دهم در بازارهایی معامله کنم که به سطوح مهم کلیدی احترام می‌گذارند، زیرا احتمالا در آینده هم به همین طریق عمل می‌کند. وقتی سطوح مهم قیمتی را شناسایی کردید، در آن صورت می‌توانید تا زمان شکل‌گیری یک سیگنال پرایس اکشنی محتمل، صبر کنید. اما اگر می‌بینید بازار خیلی به سطوح احترام نمی‌گذارد و سریع از آن‌ها عبور می‌کند، می‌توانید تا مدتی آن بازار را در نظر نگیرید.

نحوه واکنش بازار در حوالی سطوح مهم و مشخص قیمتی بسیار مهم است. یعنی اینکه آیا به لحاظ تکنیکالی، قیمت خیلی مرتب و منظم حرکت می‌کند، یا اینکه اوضاع به هم ریخته است؟

شکست کاذب سطوح مهم

ذات انسان و سیم‌کشی مغز او باعث می‌شود بعضی افراد معامله‌گران خیلی خیلی بدی شوند. به این دلیل که وقتی به یک نمودار نگاه می‌کنیم و می‌بینیم قیمت همینطور در حال بالا رفتن است، «احساس می‌کنیم» قیمت باز هم بالاتر و بالاتر می‌رود، در صورتیکه الان زمان پایین آمدن قیمت فرا رسیده است. این برای معامله‌گران مبتدی یا افرادی که هنوز نمی‌دانند چطور به گفته‌های پرایس اکشن گوش کنند، می‌تواند خیلی ناامید کننده باشد.

 

مناطق مهم قیمتی

مناطقی در بازار وجود دارند که حاوی پیام‌های مهمی برای معامله‌گر هستند. وقتی چندین سیگنال پرایس اکشنی را می‌بینید که همگی از یک منطقه صادر می‌شوند، آن منطقه از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و اگر یک بار دیگر سیگنالی از همان محدوده صادر شود، قدرت بسیار زیادی دارد.

به عنوان مثال به تصویر زیر توجه کنید. اگر دقت کنید، پین‌بارهایی در سطح قیمتی مشخص شده شکل گرفته است. اگر ندانید چگونه پیام‌های بازار را تحلیل و تفسیر کنید، یکی از بهترین فرصت‌های سودآور بازار مانند همین نمونه‌ای که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید را از دست می‌دهید. همانطور که می‌بینید، پین‌باری که در سمت راست تصویر و زیر آن سطح مهم قیمتی شکل گرفته، سیگنال بسیار قدرتمندی مبنی بر نزول قیمت صادر است.

فراتر از معامله کردن فکر کنید

تحلیل تکنیکال یک زبان است و اگر می‌خواهیم در بلندمدت به موفقیتی در زمینه معامله‌گری برسیم، باید بتوانیم این زبان را تفسیر کنیم.

همانطور که بسیاری از افراد ثروتمند می‌گویند «تا می‌توانید گوش کنید، به حرف‌های افراد مجرب خوب گوش کنید و نظرات آن‌ها را جمع‌آوری کنید و سپس تصمیم بگیرید». اغلب شاید بصورت کلیشه بگویند «آخرین نفر در جمع باشید که صحبت می‌کند»، اما واقعا حقیقت دارد. حالا معادل این حرف در زمینه معامله‌گری این است که ما می‌توانیم خوب «گوش کنیم» به پیام‌های بازار و اجازه دهیم بازار به ما نشان دهد که چه کاری می‌خواهد انجام دهد، سپس از این پیام‌ها استفاده می‌کنیم تا نظر خود را در مورد چگونگی حرکت بازار شکل دهیم، برنامه‌ریزی کنیم و نهایتا براساس آن عمل کنیم.

اما مسئله فراتر از صرفا «گوش کردن به پیام‌های بازار» است. شما باید پیام‌های ارسالی از جانب بازار (به مثال‌های بالا توجه کنید) را با هم ترکیب کنید و سپس آن‌ پیام‌ها را به صورت «داستانی» که توسط بازار از چپ به راست نقل می‌شود، درآورید. شما باید با توجه به تمام نشانه‌ها و سرنخ‌هایی که می‌بینید، یک نقشه راه برای خود ترسیم کنید.

ما از پیام‌های ارسالی بازار هم برای معامله کردن و هم اجتناب از معامله کردن و همچنین برای فهم شرایط بازار استفاده می‌کنیم. درست مثل نگاه کردن به شرایط جوی و پیش‌بینی آب‌وهوا است. شما براساس هر پیش‌بینی که انجام می‌دهید عمل نمی‌کنید، اما بعضی از آن‌ها می‌توانند برای برنامه‌ریزی و عمل کردن مفید باشند.

شما باید براساس واضح‌ترین و قوی‌ترین پیش‌بینی‌های بازار وارد عمل شوید. مفهوم «گوش کردن به پیام‌های بازار» چیزی فراتر از تشخیص موقعیت‌های معاملاتی است. وقتی به سطح بالایی از تسلط بر پرایس اکشن برسید، احساس می‌کنید که بازار «با شما صحبت می‌کند» و به شما می‌گوید که چه کاری انجام دهید، نه اینکه شما به بازار حکم کنید که چه کاری انجام دهد (که هیچ‌وقت گوش نمی‌دهد).

 

گرداوری و ترجمه : آکادمی ویو

منبع: learntotrade / academywave

اینستاگرام آکادمی ویو
یوتیوب آکادمی ویو
دوره پرایس اکشن
دوره فراکتالی
آموزش فارکس

4.7/5 - (161 امتیاز)
39 Comments
 1. مثل همیشه فوق العادهههههههه

 2. خیلی مقاله عالی و خوبی هست، چندین نکته مهم و حیاتی برای من داشت و سپاسگزارم.

 3. besyar pichideh

 4. بسیار عااااالی استاد امینو عزیز

 5. استاد یه سوال اینکه ما با استفاده از هیدن هایی که در ساختار مارکت به وجود میاد بهتر و بیشتر میتونیم اون ساختاری که پرایس میگرو درک کنیم .حالا سوال اینه که این مشکل داره که با استفاده از اندیکاتور بخوایم بر چیزی که خود قیمت میگه اطمینان بیشتری کسب کنیم ؟ سوالم اصلا این شکلی نیست که بگم اول اندیکاتور چک میشه بعد پرایس ها دقیقا بر عکسشه

 6. عالی بود استاد ممنون از مقاله های خوبتون

 7. واقعا عالی بود ممنون

 8. حمیدرضا 2022-05-25 at 00:57 پاسخ

  مثل همیشه عالی سلطان ❤️💯💯

 9. پر از نکته بود، مرسی

 10. مهران جلالی 2022-05-25 at 01:28 پاسخ

  درود بر استاد گرامی.مقاله فوق العاده و پر محتوایی بود. برای ما که ابتدای راه معامله گری هستیم،این تکنیک گوش کردن به بازار، قطعا با گوش کردن به توصیه ها و فرمایشات شما و عمل کردن به اونها شروع میشه.انشاالله همه شنوندگان خوبی باشیم.

 11. همه چیز گاه اگر‌کمی تیره مینماید… باز روشن میشود زوود..
  ممنون بابت پر کردن بموقع تکه های پازل ذهنم..
  استاد امینوی عزیز

 12. عالی بود استاد عزیز

 13. خیلی خوب بود. سپاس

 14. مهران ازغندی 2022-05-25 at 08:49 پاسخ

  واقعا عالی بود تمرین مشاهده بازار بدون قضاوت که گفتید استاد خیلی کمک میکنه به فهمیدن بازار

 15. Mehranrashedi2 2022-05-25 at 09:35 پاسخ

  خیلی ممنون بسیار عالی و کاربردی بود

 16. سلام وقت بخیر هرجا هستید در پناه الله شاد سلامت ثروتمند باشید
  گوش کردن از شنیدن میاد همان تغذیه روح است یعنی زمانی شخصی صدای باد میتوان تشخصی بدهد که اصلا صدای بادی تا به حال یکسان نشنیده و به این نتیجه رسیده صدای تمام های باد ها از دوران کودکی متفاوت بودن پس این شخص درک کرده که باید به همه صدای باد گوش داد مثل صدای باد قبل از بارون متفاوته و صدای باد کویر متفاوت است و صدای باد در درختان متفاوت است و این نوع گوش دادن میتوان به خوبی به فرد توی نوع سطح قیمت که قطعا هر جفت ارزی یا سهام داری پدر و مادر است مادر ان استوک و پدر ان مکدی که توی دوره ای فرکتالی بخوبی و با تکرار این مسیر میتوان به درک و اگاهی رسید که گام اول است و بعداز تسط بالایی درصد که با مداد و دفر میتوان به ان رسید که ایمن دهقان و اقای هیسودا به خوبی اینو درک کردن و جناب گن که با مداد دوست های بی نطیری بودن و بعدازاین تعهد که بحث ۱۰۰ درصد روانشناسی است که من خودم ی عادت داشتم در هنگام تحلیل میرفتم فیلم پورن نگاه میرکدن اما الان گفتم عملکرد صحیح از خودم نشون بدم برم فایل های سید حسین عباس منش گوش بدم که تا الان یکو نصفی دفتر ۱۰۰ برگ از زصحبت های جناب سید حسین عباس منش نوشتم و ی دفتر دارم که از تمام نوشته های خودم دارم میانگین میگیرم مثل خط سیگنال مکدی که تناسب ۴ برابر و یک چهارم میتوان از توی ان در اورد در ادامه من برای در اوردن سطوح از ابزار های دارم بخوبی استفاده میکنم یعنی هرچی سطح توی ابزارم توی قیمت میکشم و هرچی سطح توی پرایسم دارم میشکم و اعتقاد بسیار زیادی به خط روند از جزو اقایی اندرو دارم و سقف و کف های به هم رسیدن و نرسیدن و رو هم هستن و از دو مبنا استفاده میکنم و از روی هم همدیگرو میسنجم این شکست های بسیار جذاب رو بخوبی میتوان تشخیص داد و این هم برای برخورد من و دیدم به چارت توسط جناب امین دهقان و اموزش های ساده و کاربردی ان در حال ارتقا یافتن است توی بازار داری سطوح داریم که مهم هستن و میتوان این سطوح از دوره زمانی قبل پیدا کرد یا از روی مکدی دیفالت که همین متاتریدر باز مکینید براتون میاره بالا و روش صفحه وجود داره یعنی از روی جای که تو مبدا زمانی ۹ تای اون بالا سمت چپ هست و نزدیک بودن خط سیگنال به لول صفر و تایم های بالاتر باشد قدرت بشیری داره مثل الان توی پوند به دلار استرالیا که میره بالا دایورجنس میده بعدش تق میاد پایین معامله گری ی فرد میخواد شکر گذار باشه چرا شکر گذار بخاطر اینکه فرد سپاس گذار بخوبی تمرکز خودش رو میزاره رو خواسته های خودش و این به طور ناخداگاه حساب افزایش پیدا میکند و برای همین است که بعداز بسته شدن تمام معاملات امین دهقان میگه خداروشکر که امروز بالانس دو برابر شد و در گام این اتفاق میفتد
  پس گوشات باز کن
  پس ببین کیه پدرمادرش تو هر زمانی بررسی کن
  پس اطلاعات ۸۰ درصدی تسلط۸۰درصدی وتعهد۱۰۰ درصدی مهم است
  پس سطوح در بیار
  پس اصل پیدا کن
  پس همیشه سپاس گذار باش
  جوادی

  • جناب جوادی ممنون بابت اطلاعات مفیدتون لطفا قبل از ارسال پست ها غلط های نگارشی تون رو بررسی کنین با سپاس فراوان که تجربه های خودتون رو با ما در میان میذارین

   • سلام وقت بخیر
    مجتبی جان باشه هرجا هستین شاد و سلامت ثروتمند باشید
    قبل ازینکه پست رو ارسال کنم دوباره میام از روی نوشته های خودم میانگین گیری میکنم یعنی مثل مکدی چطوری
    مکدی داره از دو مویینگ اوریج در دوره زمانی که شما براش تعریف میکنید داده میگیره و میله های هیستوگرام خودش رو به ما زیر صفر یا بالایی صفر نشون میده
    از الان به بعد من کاری که میخوام بکنم بیام از این داده های گرفتم دوباره میانگین گیری کنم که میشه خط سیگنال مکدی که درصد بیشتری از تجربیاتم استفاده کنین وبرداشت خوبی از نوشته های من بگیرین.
    جوادی

 17. حرف نداری خدایی

 18. فول بادی 2022-05-25 at 13:11 پاسخ

  درود استاد
  این مقاله ای برای تمامی فصول معامله گری هست.از من مبتدی تا حرفه ای ها
  با سپاس

 19. سلام و خسته نباشید خدمت استاد عزیز و تشکر بابت مطالب بسیار آموزنده و مفید

 20. واقعا عالی….مقاله ها در کنار مباحث دوره دید خیلی خوبی میدن

 21. علی چیره 2022-05-25 at 21:59 پاسخ

  سلام و عرض ادب ، استاد واقعا عالی بود ، ممنون تشکر

 22. عالی بود ممنون

 23. سلام وقت بخیر بار دوم فایل صوتی
  توی پرایس اکشن جناب دهقان توی اولین فایل اموزشی ۷ گام برای رسم های و لوی توی متن برای ما دانشجویان ارسال کردن که یکی از انها ابتدا وانهتهای روند بود به همین خاطر اینجا تووی اول شروع منو یاد حرف داخل یوتیوب جناب امین دهقا ن انداخت که گفت تحت عنوان تجربه نه ابتدا داشته ابشین نه انتها بله در طول مسیر رشد کند و اول فایل برای خودش گفت که چند هزار سال این یعنی تفکرشون به ارزش سلامتی قائل هستن و عملم میکنن چون تو لحظه اخر رادیو تیوب یکی از دوستان گفت برم باشگاه پس اول امین دهقان با بیلیونر بودنش میره ورزش من مسیرشو میرم شمارو نمیدونم اما دوست دارم
  طبق صحبت های جناب امین دهقان و چیزی متوجه شدم باید بریم سراغ اصل اینو از توی صحبت های استادعباس منش و جناب امین دهقان متوجه شدم گفت جناب عباس منش که زمانی موفق میشید که با قوانین بدون تغییر خدواند حرکت کنید اینو توی سایت متوجه شدم راستی بهتونم بگم دفتر دوم از نصفه تا کرد خلاصه برگردیم سراغ موضوع خودمون که اصل است پس اصل اول اینه که باید قانون تکامل طی کنیم و پس دوم اینه تمرکز خودمان بزاریم روی خودمان حتی اگه به صلاح طرف باشه ما باید قوی داریم تمرکز روی خودمون باشه و میخوام جز ۱ درصد مردم باشم که تمرکزشون روی زیبایی است و و اصل توی بازار خود قیمت است سعی میکنم تمرکزم از این گام به بعد روی اصل باشه هم توی زندگی هم تو بزار میخوام

  پس امینو به سلامتی ارزش میده
  پس تکامل باید طی بشه
  پس تمرکز روی خودم
  پس به دنبال اصل هم تو زندگی هم تو مارکت
  جوادی

 24. مقاله بسیار مفیدی بود

 25. سلام وقت بخیر ساختار پرایس اکشن و پیام های مخفی ان اخه این یعنی برای این عوان گذاشتین وقتی پرایس اشکن بدونیم همچه اشکاره وقتی ندونیم مخفی
  من متوجه این عنوان نشدم اکه میشه راهمنایی کنید
  جوادی

  • سلام وقت بخیر شما ویس گوش بده که جناب امین دهقان میگهچطوری به پیام های مخفی بازار گوش بدیم برمیگرده به ساختار پرایس اکشن
   پس میتونم با ساختار پرایس اشکن چطوری به این ساختار نگا کنم سه بعدی زبان بازار ببینم
   Javadi

 26. ممنون استاد بابت این همه زحمت برای ما دانشجوهای آکادمی 💖

 27. ممنون ازشما بابت یادآوری مجدد، تلنگر به موقعی بود دوباره، هرچند با خود میگوییم اول پرایس اما گاهی ، ناخودآگاه تمرکز می‌رود روی اندیکاتور. ممنون.

 28. سلام وقت بخیر جناب امین دهقان هرجا هستین شاد سلامت و ثروتمند باشید
  تحسینتون میکنم بابت اینکه تناظرات بسیار تا بسیار جذابی از دنیایی واقعی میزنین تا درک بهتری از صحبت های شما داشته باشیم و بهترین زاویه دید را به ما میدهید ازتون واقعا تشکر میکنم که این مهارت و توانایی بالا را دارین مثل مثال خط کش که رفتم زدم دیدم اره دقیقا به همین شکل هست باید زاویه خط کش طوری بگیری که که متوجه بشی چه شکلی داخل خط کش بطور سه بعدی دیدهه میشه و بخاطر این توانایی تناظرات بهتون تبریک میگم

  و ازتون هم تشکر میکنم که گفتین ساختار سه بعدی در میارین و با ابزار های دارین ی نقطه ورود عالی برای باز کردن معامله خودتون پیدا میکنین
  و ازتونن ممنونم که مارو به سمت اصل دارین هدایت میکنین که اصل همه ابزارا خود قیمت است.

 29. سلام وقت بخیر امیدوارم که حالتون خوب باشه
  مقاله های زیادی و صحبت های زیادی در مورد پرایس اکشن داشتیم و مقاله بسیار خوب در همین زمینه براتون اماده کردم اما یک مقدار متفاوت اماده کردم
  با عنوان چطوری به پیام های مخفی بازار گوش بدیم
  بازم برمیگردیم به ساختار پرایس اکشن
  حالا دوستانی که هم سن سال من هستن چندین هزار سال هست متوجه میشن من چی میگم
  قدیم ی خط کش های بود سه بعدی اینارو باید از زاویه خاصی نگاه میکردیم که تصویری روی خط کش بود ببینیم
  و تمام چیز های که یک تریدر بخواد در چارت قیمت هست.

 30. پرایس اکشن پرایس اکشن پرایس اکشن

 31. عرض ادب و احترام
  یک خدا قوت بزرگ به استاد عزیزمون و تیم اکادمی عزیز.

 32. واقعا زیبا موقع خوندن مقالات واقعا زمان فریز میشه.دمت گرم

 33. ramazanmansoori 2022-11-05 at 12:32 پاسخ

  این مقالات ونوشته ها بسیار ارزشمند وگران هستند اینها مغز بازار هستند باید چندین پوسته را واکنی تا به مغز برسی اقای امینو کاررا راحت کرده اند پوسته ی سخت بادام راجداکرده اند ان پوسته ی نازک مغزراهم دراورده اندوبه مغز رسیده اند وانرا دراختیارماگذاشته اند واقعا دستشون درد نکند به چشمانم روشنایی بخشیده اند وبه ذهنم عمق
  بسیارممنونم

 34. بازارفارکس حاوی پیام‌های «پنهانی» است که فقط افرادی که هنر و مهارت معامله‌گری با پرایس اکشن را آموزش دیده‌اند، می‌توانند آن پیام‌ها را به درستی ببینند.

  نحوه واکنش بازار در حوالی سطوح مهم و مشخص قیمتی بسیار مهم است. یعنی اینکه آیا به لحاظ تکنیکالی، قیمت خیلی مرتب و منظم حرکت می‌کند، یا اینکه اوضاع به هم ریخته است؟

  مناطقی در بازار وجود دارند که حاوی پیام‌های مهمی برای معامله‌گر هستند. وقتی چندین سیگنال پرایس اکشنی را می‌بینید که همگی از یک منطقه صادر می‌شوند، آن منطقه از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و اگر یک بار دیگر سیگنالی از همان محدوده صادر شود، قدرت بسیار زیادی دارد.

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  Cart