حالت شب
حالت شب

تکنیک هیچ کاری نکردن

توسط آنچه که یک سرمایه گذار باید بداند, آموزش صفر تا صد فارکس که در 2022-05-31
حالت شب

تکنیک هیچ کاری نکردن(The technique of doing nothing)

مقدمه:

ویدیو اشاره شده در ویس جناب امینو در کانال یوتیوب

اجتماع از ما اینطور می‌طلبد که دائم به دنبال پول، قدرت و یک سبک زندگی سریع‌تر و دیوانه‌وار باشیم. “اصلاً آرام نگیر”این شعر اجتماع امروز است. محض رضای خدا به هیچ‌وجه متوقف نشو. مطلقاً تأمل نکن. فقط و فقط بدو، وگرنه عقب می‌مانی.

برنامه‌ریزی‌های سنگین، بیش از حد فکر کردن، بیش از اندازه کار کردن … این‌ تمام فکر و ذکر آن‌ها است. اصلاً پیشرفت و موفقیت را به این صورت می‌بینند. و ما خیلی زود یاد می‌گیریم که همه این‌ها کاملا عادی و طبیعی است و بالاخره به این سبک زندگی عادت می‌کنیم.

دیگر نمی‌توانیم برای چند لحظه آرام بنشینیم. مثل هر اعتیاد دیگری، اگر این عادت را ترک کنیم، یعنی آرام بشینیم و کاری انجام ندهیم، احساس بیکاری و عقب‌ماندگی به ما دست می‌دهد. احساس می‌کنیم زمان از دست ما می‌رود و چیزی نمی‌گذرد که آشفته و پریشان می‌شویم.

 

در آموزش فارکس و حرفه معامله‌گری، صبر و توانایی آرام نشستن نه تنها یک فضیلت است، بلکه حکم طلا را دارد. هیچ کاری نکردن می‌تواند یکی از سازنده‌ترین کارهایی باشد که می‌توانید انجام دهید. اما همانطور که از یک معتاد انتظار می‌رود، به محض اینکه بازار باز می‌شود، ناگهان این فشار و ضرورت را در خود احساس می‌کنیم که حتما کاری انجام دهیم. درست مثل اینکه ذهن ما به ما اجازه نمی‌دهد از کاری نکردن لذت ببریم. ما حتما باید تحلیل کنیم، پیش‌بینی کنیم، نگران باشیم، استرس داشته باشیم، به ویژه در مواقعی که اصلا نیازی نیست.

دلیل این طرز رفتار

افکاری در سر دارید؟ تا به حال توجه کرده‌اید که این افکار معمولا بطور مداوم به ذهن شما می‌رسند؟ تا به حال توجه کردید که بعضی از آن افکار تصویری هستند؟ شما خاطراتی دارید (گذشته)، برنامه‌هایی دارید (آینده) و تصوراتی دارید (رؤیا و خیال) که هر از چندگاهی در این فضایی که آن را ذهن می‌نامید ظاهر می‌شوند.

تا به حال توجه کرده‌اید که شما در سرتاسر بدن خود حس‌هایی دارید؟ بعضی خوشایند، بعضی ناخوشایند. بعضی از این حس‌ها فیزیکی، بعضی فقط احساسی.

تا به حال توجه کرده‌اید که تمام این تجربیات (افکار و حس‌ها)، بطور مداوم تکرار می‌شوند؟

شما دائماً به حالت‌های ذهنی و فیزیکی خود کشیده می‌شوید، و اکثر اوقات از این کشیده شدن هیچ آگاهی ندارید. شما بطور خودکار در داستان‌هایی هستید که آن‌ها را باور دارید و آن‌ها هستند که به شما فشار می‌آورند که به طریق خاصی عمل کنید و شما هم به همان صورت رفتار می‌کنید. آیا تا به حال متوجه این موضوع شده‌اید؟

سپس همانطور که می‌دانید، در یک زمان اشتباه وارد معامله می‌شوید یا در یک زمان اشتباه از معامله خارج می‌شوید، یا حد ضرر معاملات را حذف می‌کنید، یا حجم معاملات را کم و زیاد می‌کنید. یعنی بطور کلی برخلاف قوانین معاملاتی خود عمل می‌کنید.

این عدم آگاهی از آنچه به شما فشار می‌آورد که همیشه رفتارهای خاصی انجام دهید، برای شما هزینه دارد. معامله‌گری یک بازی صبر است که در آن تنها باید در یک زمان درست و مناسب اقدامی صورت دهید. اگر می‌خواهید به دلخواه خود و هر زمانی که می‌خواهید وارد عمل شوید، پس اساساً معامله‌گری حرفه شما نیست. شما به عنوان یک معامله‌گر باید از احوال و اتفاقات درونی خود کاملا آگاه باشید.

بازار عجله ندارد و فقط با ریتم و آهنگ خودش و در زمان خودش حرکت می‌کند. و خودآگاهی به شما کمک می‌کند صبر و شکیبایی را در خود تقویت کنید. این توانایی که اجازه دهید بازار کار خودش را انجام دهد، زمان و انرژی شما را حفظ می‌کند. این توانایی باعث می‌شود فرصت‌های معاملاتی خودشان به سمت شما بیایند. باعث می‌شود این تمایل به دنبال کردن فرصت‌ها را متوقف کنید. این توانایی یعنی پذیرش نظم طبیعی و تکامل همه چیز در پیرامون ما.

خبر خوب اینکه این مهارت را می‌توانید یاد بگیرید. بیایید کمی تمرین کنیم ….

تکنیک هیچ کاری نکردن

وضعیت: همانجایی که الان هستید.

زمان: وقتی منتظر سیگنال ورود به معامله هستید. یا وقتی منتظر سیگنال خروج از معامله هستید.

دستورالعمل: اجازه دهید ذهن شما کار خودش را انجام دهد. ذهن شما داستان‌هایی می‌سازد و در نتیجه آن بدن شما احساساتی ایجاد می‌کند و به این طریق به شما فشار می‌آورد که به طریق خاصی رفتار کنید. هدف شما این است که بودن با خودتان را تحمل کنید، بدون اینکه سعی کنید تغییری ایجاد کنید یا چیزی را تحت کنترل بگیرید. فقط همانجا و در همین حالت باشید.

اجازه دهید توجه شما به هر سمتی که می‌خواهد برود. می‌توانید در مورد یک معامله خیالی که ۱۰۰۰ درصد به شما سود می‌دهد، فکر کنید. می‌توانید در مورد از دست دادن یک موقعیت معاملاتی فوق‌العاده نگران باشید. می‌توانید از یک ضرر بترسید. در کل می‌توانید به هیچ‌چیز و همه‌چیز فکر کنید.

اما در طول این مدت ذهن خود را زیر نظر بگیرید. ببینید ذهن شما به کجاها می‌رود. به آن بخش از وجود خودتان که به تمام این افکار و احساسات توجه دارد و بطور خودکار درگیر و گرفتار آن حالات مختلف نمی‌شود، خیلی دقت کنید. ‌

آن بخش مشاهده‌گر ذهن شما، به همه چیز بطور طبیعی پی می‌برد. دقت کنید که این بخش ذهن شما تحت تأثیر هیچ‌یک از حالات فیزیکی و ذهنی و داستان‌هایی که ساخته و پرداخته ذهن شماست قرار نمی‌گیرد، نه درگیر می‌شود و نه آشفته و پریشان. این بخش فقط مشاهده می‌کند. کاملا پاک، خنثی و سبک‌بال …

و بله، تمام این تکنیک همین است!

این تکنیک هیچ‌ کاری نکردن مخصوصا برای معامله‌گران روزانه که مجبورند تمام معاملات خود را در طول روز دنبال کنند، به راحتی قابل انجام است. اما سایر معامله‌گران بلندمدت هم می‌توانند از این تکنیک بهره‌مند شوند. در واقع، می‌توانید این تکنیک را همیشه و همه‌جا، در بازار یا خارج از آن انجام دهید.

این تکنیک به شما کمک می‌کند تا هر آنچه بدن و ذهن شما انجام می‌دهد را تحمل کنید و در نتیجه بتوانید بر عجول بودن غلبه کنید. عجله کردن یعنی شما سعی دارید با زیادی فکر کردن، به زور اتفاقات را رقم بزنید، بدون اینکه خیلی توجه داشته باشید که در حال حاضر شرایط چگونه است.

از طرف دیگر، وقتی صبور هستید، با اشتیاق اتفاقات را مشاهده می‌کنید. به خوبی متوجه می‌شوید که چه زمانی فرصت مناسبی برای وقوع یک اتفاق است و چه زمانی مناسب نیست. همچنین متوجه می‌شوید که همه چیز برای رشد و تکامل، چرخه‌های مختلفی را تجربه می‌کند. و در هر لحظه از این چرخه، اتفاقات مختلفی رخ می‌دهد. به عبارتی دیگر، شما این الزام به ایجاد یک کنش را متوقف می‌کنید و در عوض بطور خودکار، تنها به اتفاقات در هر زمانی که رخ دهند، واکنش نشان می‌دهید.

اما چند نکته …

نکته ۱ تمرین

اگر می‌بینید در ابتدا انجام این تکنیک هیچ کاری نکردن کمی مشکل است، هیچ ایرادی ندارد. جالب است بدانید که آقای تام باسو از مدیران صندوق‌های مالی هم از روشی بسیار مشابه این تکنیک استفاده می‌کند.

نکته ۲- شما از قصد هیچ کاری انجام نمی‌دهید

لزومی ندارد این تکنیک را مثل یک روش مدیتیشن ببینید، اگر چه می‌توانید آن را اینطور هم ببینید. دقت کنید که نگرش و حالات شما چگونه است و اصلا در برابر هیچ چیز حالت تدافعی نگیرید. اگر کسل هستید، خوشحال هستید، خسته، هیجان‌زده، مضطرب، هراسناک، حریص یا بی‌قرار هستید، تمام این حالت‌ها را بپذیرید. هدف شما این است که فقط و فقط خودتان را در حال تجربه کردن این حالت‌های مختلف مشاهده کنید.

نکته ۳- به احساس فشار برای یک کاری انجام دادن دقت کنید

اگر سروصداهای زیادی در سر دارید، ممکن است بخواهید هر طور شده یک کاری انجام دهید. مثلاً قبل از اینکه سیگنالی دریافت کرده باشید، به یک معامله ورود کنید یا از یک معامله خارج شوید. همانطور که گفته شد، تمام این سروصداها هیچ ایرادی ندارند و نباید در برابر آن‌ها مقاومت کنید. وقتی در برابر آن‌ها مقاومت کنید، بلندتر و شدیدتر می‌شوند.

همین توجه کردن به این سروصداها بسیار مؤثر است، چرا که باعث می‌شود از زاویه نگاه یک ناظر بیرونی، ببینید چه چیزی در ذهن و بدن شما می‌گذرد. در این هنگام همه چیز را شفاف می‌بینید و با خود می‌گویید «خیلی خوب، این فکر یا احساس یا اصرار با قوانین معاملاتی من هماهنگ نیست، پس مطابق آن‌ها اقدامی نمی‌کنم».

 

حرف آخر

تکنیک هیچ کاری نکردن یعنی متوقف کردن رفتارهای بدون برنامه و از روی هوس. این روش باعث می‌شود با خونسردی و آرامش بپذیرید که بعضی چیزها در زندگی شاید یا قطعا به آن صورتی که شما در ذهن خود طراحی کرده‌اید، اتفاق نیافتند. این روش یعنی رویکرد و نگرش خوبی داشته باشید و در عین حال تا زمان رسیدن زمان مناسب برای اقدام کردن، صبر کنید. نقطه شروع همه این‌ها آگاهی است.

 

جمع آوری و ترجمه : آکادمی ویو

منبع: tradingco academywave /

اینستاگرام آکادمی ویو 

یوتیوب آکادمی ویو 

 

 

4.8/5 - (237 امتیاز)
نظرات 45
 1. خیلی خوبی امینو

 2. امینو = عشق
  مرسی از استاد و ادمین های زحمت کش

 3. واقعا از خداوند متعال ممنونم که شمارو در مسیر زندگی تریدری من قرار داد و روز به روز داره به آگاهی من افزوده میشه استاد عزیز امیدوارم که همیشه شاد و سلامت باشید
  باتشکر

  • این جمله خیلی کمک کننده‌س
   《«خیلی خوب، این فکر یا احساس یا اصرار با قوانین معاملاتی من هماهنگ نیست، پس مطابق آن‌ها اقدامی نمی‌کنم».》

   ممنون از استاد عزیز

 4. یک مقاله دیگه که باید با آب طلا نوشتش. ممنون از امینو عزیز و آکادمی ویو

 5. مقاله فوق العاده فوق العاده کاربردی و مهم . تشکر از امین عزیز

 6. زهره پسندیده 2022-05-31 در 23:03 پاسخ

  سلام و سپاس استاد . واقعا تمامی مطالبی که بیان میکنید فوق العاده ارزشمنده . ممنون از تمام زحماتی که میکشید

 7. خدا خیرت بده استاد! هر سری میاید و با قدرت و به طور کامل یکی از مسائلی که درگیرش هستیم رو با این مقالات حل میکنی . ما اینارو میخونیم و قدرشو میدونیم . واقعا و از صمیم قلب ممنونم💙

 8. مرسی استاد،عالی هستید

 9. مهناز ميرزايي 2022-06-01 در 00:36 پاسخ

  بسيار عالي ممنون استاد عزيز كه ما رو به خوندن كتاب نيروي حال دعوت كرديد مطالعه اون كتاب باعث شد الان كاملا حرفها و تكنيك ذكر شده رو درك كنم

 10. ممنون از مقاله خوبتون آرزوی سلامتی و موفقیت برای شما استاد دلسوز و مهربان

 11. استاد خدا خیرتون بده من فقط چند ماه با شما و آکادمی شما آشنا شدم و همین آشنایی و دنبال کردن فایلهای اموزشی و روانشناسی شما زندگی من رو متحول کرده 🌹

 12. چه آزادی زیبایی خواهد بود آن زمان که درک کنی: صدایی که در سر من است من نیستم ‌‌
  پس من کیستم؟
  تو کسی هستی که این صدا را میشنود
  تو همان آگاهی فراتر از ذهن و فکر هستی
  همان فضایی که همه این فکرها و عواطف در آن رخ میدهد ‌‌اکهارت توله زمینی نو
  ممنون استاد امینو عزیز

  • سلام وقت بخیر کامبخش امیدوارم حالتون خوب باشه

   من سیدجواد حسینی هستم مقلب به جوادی

   🙂 :):)
   گفتم داخل کامنت ها فضای نرمی هم داشته باشیم با اینکه بسیار سخت است.
   مبدا:قسمت وبلاک اکادمی ویو صفحه اول
   ۲۰۲۲٫۶٫۳
   چرا باید درمعماله گری منعطف ابشیم و ان را تقویت کنیم

   جوادی

   • جوادی جان سلام
    امیدوارم حال شما هم خوب باشه و بالانستون هم رو به رشد مستمر ۳ درصدی:)
    خب من قرار نیست مرکز داستان باشم پس وقتی می بینم داستان بدون من چطور میشود؟!! به این نتیجه میرسم که همه چیز طبق روال عادی خودش حرکت میکند و انگار تازه جریان زندگی رو حس میکنم… تازه میفهمم خیلی از موانعی که فکر میکردم وجود داره رو خودم ایجادشون میکردم…
    به قول حافظ :
    میان عاشق و معشوق هیچ حائل نیست … تو خود حجاب خودی حافظ از میان برخیز
    حالا چی شد که اینو گفتم: همینجوری واسه اینکه فضای نرمی داشته باشیم با اینکه بسیار سخت است 🙂

    • سیدجواد حسینی حتکنی 2022-07-08 در 08:28 پاسخ

     سلام وقت بخیر اقای کامبخش
     امیدوارم حالتون مثل همیشه خوب باشه
     .
     .
     .
     میشه از اصل تناظرات بگم که من ی مولکول اب هستم در یک ابشار
     /
     /
     /
     داستان بدون من چی میشود میشه ازتون خواهش کنم بهم بیشتر توضیح بدین که این جمله شما باعث شد ضربان قلبم تند تر بزنه

 13. این مقاله بسیار عالی و جالب و پاسخ بسیاری از روشهایی بود که مدتها قبل فراموش کرده بودم و بینهایت ممنون از بخاطر اوریشون استاد

 14. ممنون عالی بود

 15. ” کاری نکردن خودش کاری کردن است.” شونریو سوزوکی
  ممنون جناب امینو بابت مقاله بسیار عالی.

 16. سعید رضا رادمنش 2022-06-01 در 13:20 پاسخ

  سلام استاد امروز بصورت هدایتی این موضوع رو بصورت عملی در بازار تجربه کردم و با اینکه تمام تجربه خودم رو در نظر گرفته بودم و قصد انجام معامله داشتم اما یک حسی بمن گفت هیج کاری انجام نده فقط بشین و روند تکاملی بازار رو نگاه کن سپاسگزار وجود بی نظیر شما استاد امینو هستم

 17. سلام استاد
  خسته نباشید
  یک از بخشهای مهم مقاله هایی که میگذارید ، همانند چرخه ها و بازار که در زمان خودش اتفاق میفته ، مقالهای شما هم در زمان خودش و در اون مقطعی که دانشجوها لازمش دارند میرسند
  ممنون که انقدر حواستون به همه چیز هست
  تشکر میکنم از شما بابت این نسخه های طلایی که در اختیار همه قرار میدید ، به خدا مقالهاتون هر کدوم یک دوره روانشناسی کامل و نیازمند هر تیریدر هستند که ارزشش بسیار بسیار بالاست و شما رایگان در اختیارمون میگذارید
  آرزوی سلامتی و موفقیت همراه با شادی و ثروتمندی دارم برا هممون

 18. مثل همیشه عالی سلطان ❤️💯💯

 19. یعقوب علی نیا 2022-06-02 در 09:17 پاسخ

  ازدست وزبان که برآید کز عهده شکرت بدر آئیم استاد چقدر این مقاله اثر وکابردی وعالی گویا زبان حال هرتریدری هست خیلی خیلی ممنویم استاد

 20. ممنونم استاد. واقعا عالی بود.

 21. ممنونم استاد. واقعا عالی بود.
  دقیقا حالات من رو گفتید

 22. سلام وقت بخیر
  امیدوارم هرجا هستین شاد سلامت و پیروز باشین
  با توجه به قسمت فایل ویدیوی که در شبکه اجتماعی قرار داده شد را دیدم و این نوع تفکر به ذهنک خورد که این مقاله را عملی تو زندگی خودم اجرا کنم ونتیجه ای ان را بعداز عمل کردن بیام با شما دوستان عزیز به اشتراک بزارم
  امیداورام نهایت لذت از این کامنت ببرین
  متناظر این مقاله در طبیعت جناب یا سرکار خانوم عنکبوت است ایشون فرد هستن که صبر و توانایی بالایی دارن حالا اجازه بدهید داستن جذابم براتون بگم
  توی روز وقتی خورشید نزدیک های غروب خودش هست امدم توی خونه سرکار سکینه گلستانی که مادر بزرگ من هست رفتم دسشویی که ادرار کنم که دیدم ی نمونه عنکبوت روی دیوار است من همیشه اینو میبینم اونجا و دیدم تار های خودش در محیط حمام گذاشته و داره صبر میکنه اکثرا هم گوشه های هر محیطی این حیون رو میبینم.
  عملکردم
  من امدم اشپزی کنم امدم سیب زمینی ها و پیاز ها رو خورد کردم ریختم تو قابلمه که روی گاز هست و مقداری روغن هم اضافه کردم با نمک و زرچوبه و گوشت کوسفند و به اندازه لازم اب به ان اضافه کردم تا غذای خودم را اماده کنم و بخورم لحظه ای که اب در حال چوشیدن بود و منم سر پا بودم یک پیام عصبی امده بود که میگفت برو ببین سل که امروز ۲۰۲۲٫۶٫۲ که تو جفت ارز پوند به ایودی گرفتی رو نگاه کن یا برو درختا که توی حیاط هستن اب بده درصورتی من فقط میخواستم جوشیدن اب رو تماسا کنم و اینجا خمیازه های من شروع شدن و همینطور داشتم با کبریت بازی میکردم و حتی میگفتم دیگ چرا دیاره چرا این سوت داره بعدش رفتم توی فرمول چگالی که برم فیزیک بخونم و هدفم از این صحبت ها اینکه داشت منو هدایت میکرد من برم جای کاری انجام بدم و این بطور ناخدااه انجام میشد و خیلی برام جالب بود که ناخداگاه انجام میشه و توی فایل اموزشی در کانال اکادمی ویو هم به این موضوع اشاره شده بود.
  مقاله زیبایی بود و من تجربه خودم اینجا قرار دادم و خوشحال میشم تجربیات شما رو هم ببینم درمورد استفاده عملی از این مقاله
  در صورت تجربیات بیشتر کامنت خودم را اینجا قرار میدم.
  جوادی

 23. سلام وقت بخیر
  امیدوارم هرجا هستین در پناه الله یکتا شاد سلامت و پیروز باشین
  یک نکته ای از جناب امین دهقان توی یکی از فایل های اموزشی جناب دهقان گفتن نه ابتدا داشته باشین نه انتها که دو گام اول پرایس اشکن ما هستن. اگه داخل سایت بود میتونستم ادرس دقیقشو بدم در شبکه های اجتماعی است.
  میخوام برداشت های دوستان عزیز بودنم که این جمله یعنی چی؟؟؟
  یعنی ابتدای برای شروع خاطرات نداشته باشیم یا اینکه انتهای برای برنامه ریزی برای اینده نداشته باشیم
  نکته:به فعل هایم توجه کنید که منفی است
  از جناب امین دهقان درخواست دارم در صورت توان به زاویه دید جوادی از این جمله کمک کند یا یک مقاله درمورد این موضوع از دیدگاه خودشون قرار بدن اگه مقاله باشه بهتره چون تمام دوستان انجمن این موضوع میخون و در زندگی خودشون در جهت تحول زندگی استفاده میکنن.
  جوادی

  • جوادی اینجا جوادی اونجا جوادی همه جا-زیباتر از این مقاله نوشته زیبای شما بود جوادی جانکه من رو به فکر واداشت مخصوصا قسمت عنکبوت و دسشوری-براووو

 24. دقیقا مشکل منه این مقاله .خیلی عالیه که شما همه ی این مشکلات راتجربه کردین وتمامی حالات مارا بهترازخودمون میشناسید.حتمااین تمرین راانجام میدم خیلی ممنون جناب امینو

 25. سلام من سید جواد حسینی هستم.

  هرجا هستین در پناه الله یکتا سلامت شاد و ثروتمند پیروز باشید.

  من جز درصد افرادی هستم این مقالات را دفتر خود مینویسم و این ویژکی که از جناب امین دهقان هدیه گرفتم با توجه به اصل تناظرات مثل دوران مدرسه و این مقاله را کامل توی دفتری که ا هدیه گرفتم نوشتم.

  پس این عادت خوب دارم و خداوند متعال توی کتاب قران به قلم قسم خورده.

  جوادی

 26. عرض ادب و احترام
  ممنون از شما.بازار نگو،بگو دریچه ای به ذهن.

 27. درود بر استاد امینوی بزرگ و دوستان عزیز
  درود بر اقای جوادی دوست داشتنی
  این تکنیک اگه در زندگی اجرا بشه بی شک نتایج بسیار جالبی گرفته میشه

 28. سلام . آرزو میکنم این پیام رو بخونین آقای امینو. حرفهای دلم هست. تو این سایتهای صد من یه غاز ، دیدن همچین سایت دست اول و پر از مقاله هایی که همشون بر اساس یافته های تحقیقات اخیر روز دنیا در روانشناسی ترید هست غنیمتی بس بزرگه. واقعا ازتون ممنونم. من تک تک جملات هر مقاله تون رو بارها میخونم. یه تریدر تازه کار هستم ولی متوجه میشم توصیه هاتون بشدت جدی هست و باید اول به شکل کامل درک بشه و بعد عمل بشه . و در این صورت مطمئنم ترید های خوبی رو تجربه میکنم. خواستم تشکر خودم رو به این نحو بهتون اعلام کنم و بگم ممنون از این سواد ترید واقعی که بهمون منتقل میکنین. ممکنه بعضی ها متوجه عمق مطالب و سنگینی مباحث و تاثیرگذاری آموزشهاتون نباشن. ولی خیلی ها هم کاملا متوجه هستند . باز هم ممنونم و براتون آرزوی آرزوهاتون رو میکنم.

 29. عالی بود
  ممنونم از لطفتون.
  جواب یکی از بزرگترین مشکلاتم و تو این مقاله پیدا کردم.

 30. بسیار عالی مقاله های شما در عمق وجودم مینشیند با شما احساس رشد دارم

 31. بسیار عالی وکاربردی این یکی از بزرگترین مشکلات معامله گری من است درحال حاضرمن میدانم که باید صبر کنم وبیشتر نگاه کنم وکمتر معامله کنم این رامی
  دانم که مانباید دنبال موقعیتها دربازار باشیم بلکه موقعیتها باید به وجودبیایند وخودراعرضه کنند وانگاه من از ان استفاده کنم متاسفاسسسنه این راهبرد خیلی کارداره وبه این سادگی قابل پیاده سازی نیست وهمانطورکه اقای امینو راهکارداده اند باید روی روانشناسی وخودشناسی خیلی کارکنیم تابه مقام والای معامله گرموفق برسیم .من همه ی اینهارامیدانم ولی رعایت نمیکنم امیدوارم با همرهی استاد بتوانم طی این مرحله را بنمایم.باسپاس فراوان ازاستاد امینو

 32. باسلام
  بنظرم من همین تکنیک یعنی انجام کاری یعنی صبر کردن ،تامل کردن و برنامه ریزی
  بصورت طبیعی امکان این وجود نداره که ما هیچ کاری نکنیم..
  مقاله عالی وکاربردی بود.سپاس

 33. سلام و عرض ادب
  با توجه به متن مقاله چند سوال در مورد ذهن داشتم:
  “شما خاطراتی دارید (گذشته)، برنامه‌هایی دارید (آینده) و تصوراتی دارید (رؤیا و خیال) که هر از چندگاهی در این فضایی که آن را ذهن می‌نامید ظاهر می‌شوند.”

  ذهن چیه؟ ذهن کیه؟ دقیقا از جون ما چی میخواد؟
  آیا ذهن در کل بده؟ میشه نابودش کرد؟ میشه کنترلش کرد؟
  گذشته مون رو چطوری کلا پاک کنیم؟
  گذشته و آینده دقیقا چی هستن؟

 34. به نام خدا
  سلام دوست آکادمی
  فرض کنیم برای هفته بعد یک امتحان داریم.
  پس از امروز شروع به خوندن میکنیم.
  روز امتحان به گذشته نگاه میکنیم و میبینم یک هفته برای اون امتحان درس خوندیم.
  پس در آینده جواب امتحان نمره خوبی هست.

 35. سلام استاد عزیز
  بنظرم سطر آخر را اینجوری تموم کنید بهتر باشه:
  تا زمان رسیدن زمان مناسب برای اقدام مناسب صبر کنید.
  با تشکر فراوان

 36. علی بهره‌مند 2023-09-10 در 01:42 پاسخ

  درود به استاد امینو
  از شما سپاسگزارم بابت این مطالب و مقاله های مفید
  سپاسگزارم بابت تمام زحمات تون
  سپاسگزارم برا وقت و انرژی که با عشق و علاقه برا خانواده بزرگ آکادمی ویو میزارید
  و خدا رو شاکرم بابت وجود استاد امینوی‌بزرگ

 37. در آموزش فارکس و حرفه معامله‌گری، صبر و توانایی آرام نشستن نه تنها یک فضیلت است، بلکه حکم طلا را دارد. هیچ کاری نکردن می‌تواند یکی از سازنده‌ترین کارهایی باشد که می‌توانید انجام دهید.

  تکنیک هیچ کاری نکردن یعنی متوقف کردن رفتارهای بدون برنامه و از روی هوس. این روش باعث می‌شود با خونسردی و آرامش بپذیرید که بعضی چیزها در زندگی شاید یا قطعا به آن صورتی که شما در ذهن خود طراحی کرده‌اید، اتفاق نیافتند. این روش یعنی رویکرد و نگرش خوبی داشته باشید و در عین حال تا زمان رسیدن زمان مناسب برای اقدام کردن، صبر کنید. نقطه شروع همه این‌ها آگاهی است.

  كتاب نيروي حال

 38. تشکر ازشما

 39. سلام و عرض ادب و احترام خدمت استاد عزیز
  کاری نکردن در واقع کاری کردن برای انحراف ذهن و کنترل آن بنا به ذات و آگاهی فرد که باید به طریقت صحیح متمایل باشد . و در حقیقت آن فرصتی است برای تفکر است . استاد عزیز با کمال صداقت اعلام مینمایم از اعماق قلب دوست تان دارم و بابت کار بزرگی که انجام رساندید همه ما در این آکادمی ارتباط روحی با شما داریم . بنوبه خود کاری که برای شما انجام دهم دعاگوی همیشگی باشم . خدا خیرتان دهد استاد عزیزم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  سبد خرید