حالت شب
حالت شب

تبدیل شدن به یک تریدر سرسخت و مقاوم

توسط روانشناسی بورس و بازار فارکس که در 2023-01-18
حالت شب

تبدیل شدن به یک تریدر سرسخت و مقاوم

 مقدمه:

هر داستان موفقیتی در حرفه معامله‌گری، قطعا از استقامت و مقاومت در برابر مشکلات و شکست‌ها می‌گوید. در این مقاله می‌خواهم خیلی کوتاه و مختصر توضیح بدهم که چگونه به یک معامله‌گر سرسخت تبدیل شوید.

این یکی از موقعیت‌های بسیار ناراحت‌کننده است! (مطمئنم که با من هم‌نظر هستید)

وارد یک معامله می‌شوید و با ضرر بسته می‌شود.

خوب جای نگرانی نیست … یک معامله دیگر انجام می‌دهید.

دوباره این معامله هم با ضرر بسته می‌شود.

در این موقع با خودتان فکر می‌کنید که «بار سوم دیگه قطعا سود می‌کنم»

باز هم ضرر می‌کنید.

حالا باشه … معامله چهارم؟

نه.

اینجاست که خشم و ناراحتی درون شما شعله‌ور می‌شود. معده‌درد می‌گیرید، عصبی می‌شوید، در بند افکار مختلف گرفتار می‌شوید …

یکی از عوامل مهمی که تریدرهای سودآور را از تریدرهای شکست‌خورده مجزا می‌کند، همان چیزی است که مارک داگلاس در کتاب‌های خود از آن تحت عنوان «نگرش بَرَنده» یاد می‌کند.

شخصا دوست دارم اسم این حالت را «سرسختی» بگذارم. در واقع این یعنی توانایی گذر از موانع و شکست‌ها با یک ذهن باثبات و پایدار (و اینکه در برابر آن موانع و مشکلات به زانو در نیایید).

در مسیر تریدری خودم و در عبور از مشکلات مالی و بعضی مسائل شخصی تا دست و پا زدن در آب‌های ترسناک، پرتلاطم و نامطمئن بازار، متوجه شدم که سرسختی و پایداری عامل بسیار مهمی برای من بوده است.

سرسختی یک نیروی بسیار قدرتمند است. اما چطور می‌توانید این نیرو را در خودتان تقویت کنید؟ به این خاطر که این یک مهارت ذهنی است که می‌توان آن را در طول زمان تقویت نمود.

در ادامه این مقاله تمریناتی را به شما ارائه می‌دهم که اگر می‌خواهید سرسخت و مقاوم شوید، می‌توانید روی آن‌ها کار کنید.

اما قبل از آن، یک نکته مهم:

حتما با یک سیستم معاملاتی با درصد موفقیت بررسی شده کار کنید.

به بیان خیلی ساده یعنی یک سیستم معاملاتی باید داشته باشید که با استفاده از آن، احتمال رخداد یک اتفاق نسبت به یک اتفاق دیگر خیلی محتمل‌تر باشد.

اما منظور این نیست که در صورت داشتن یک سیستم معاملاتی هیچ‌وقت ضرر نمی‌کنید، بلکه حتی ممکن است در چند معامله متوالی ضرر کنید!

اگر همچنان فکر می‌کنید که سودآوری مستمر در حرفه معامله‌گری یعنی هرگز حتی یکبار هم ضرر نکنید، در این صورت حتما از پایه و اساس متوجه بعضی چیزها در این کار نشده‌اید.

سودها و ضررهای شما بطور احتمالی در طول چندین معامله متوالی توزیع شده‌اند.

منظور از این جمله این است که شما در طول معامله گری خود سود یا ضرر می‌کنید، اما اگر تاریخچه معاملات سیستم شما نشان داده باشد که مجموع پوزیشن های سودده و ضررده شما باعث افزایش بالانس شما شده باشد یعنی در مسیر موفقیت و سوددهی مستمر هستید، شما می‌دانید این سود و ضررها در بلندمدت در طول سلسله معاملات شما پخش خواهند شد و به مرور زمان در طول فرایند تسلط در معامله گری سودهای شما بیشتر و از پوزیشن های ضررده شما کاسته می شود.

موفقیت درفرایند معامله گری کاملا براساس تسلط تکنیکی و روانشناسی فرد است و معامله‌گرانی آرامش ذهنی دارند که عمیقا این موضوع را درک کرده باشند و از برنامه به اثبات‌رسیده خودشان (که شامل همان قوانینی است که سیستم را تشکیل می‌دهند) با رعایت تمام جزئیات پیروی کنند.

حالا با این اوصاف، در ادامه در خصوص تمریناتی توضیح می‌دهم که باعث می‌شود در برابر چالش‌های این حرفه، مقاوم‌تر و سرسخت‌تر عمل کنید.

۱) به اطرافت نگاه کن

وقتی برای مدتی ضرر می‌کنید، اگر دلسرد، ناامید، وحشت‌زده، مردد یا … می‌شوید، به این خاطر است که وجه «منفی» همه چیز را می‌بینید. یعنی شما عمدا خودتان را از دیدن تصویر بزرگتر محروم می‌کنید.

لبخند روی چهره فرزندتان، طلوع خورشید، غذایی که روی میز شماست، حیات و زندگی شما … در هر لحظه چیزهای شگفت‌انگیزی برای دیدن و توجه کردن وجود دارد. اما همچنان شما عمدا سعی دارید روی ضررها، کمبودها، نیستی‌ها و احساسات منفی تمرکز کنید.

چرا؟

این سوال قابل تأملی است …

وقتی فقط روی قسمت‌هایی تمرکز می‌کنید که دوست ندارید، در این دید تونلی گیر می‌کنید و گرفتار می‌شوید و چیز دیگری خارج از این تونل را نمی‌توانید ببینید. و در نتیجه از همه آن چیزهای کوچک عالی و شگفت‌انگیز زندگی که ارزش زمان و توجه شما را دارند، غافل می‌شوید.

۲) دلسوز خودتان باشید

منظورم آن جملاتی که تازگی‌ها در مجموعه های انگیزشی درباره کمک به خود می‌گویند نیست. دلسوزی برای خود به اندازه دلسوزی برای دیگران مهم است و شرایط رسیدن به رضایت و خوشنودی پایدار در زندگی را فراهم می‌کند.

از این رو، هر وقت درد یا مشکلی داشتید، برای خودتان آرامش و شجاعتی بخواهید که بتوانید از آن موانعی که پیش روی شماست، به سلامت عبور کنید.

هر چالشی در زندگی فرصتی است برای تمرین این مهارت.

۳) شادی بی قید و شرط

به شادی و رضایت طوری نگاه نکنید که انگار فقط در صورتی خوشحال هستید که یک ترید سودآور انجام داده باشید یا به نتیجه دلخواهی رسیده باشید یا اینکه مقدار مشخصی پول و ثروت داشته باشید.

یعنی طرز نگاه شما به خوشحال بودن به منزله رسیدن به یک مقصد یا چیزی که بعدها به آن می‌رسید، نباشد. من برای چندین سال اینطور بودم و می‌توانم به شما بگویم که زندگی‌ام مثل جهنم شده بود. چون حال خوب من همیشه به چیزی وابسته بود که اکثر مواقع هیچ کنترلی روی آن نداشتم.

خوشحالی و حال خوب در هر لحظه در دسترس ماست. ذهنیت مثبت مهارتی است که می‌توانیم آن را یاد بگیریم و اکثرا هم به نوع عادت‌های شما بستگی دارد.

تنها کاری که باید انجام دهید این است که عادت کنید در هر شرایط و موقعیتی، ابعاد و جنبه‌های مثبت را ببینید. به شما قول می‌دهم که حتی از دل بدترین و زشت‌ترین سناریوها هم می‌توانید یک چیز مثبت و خوشگل پیدا کنید.

۴) خلاص کن

بعضی وقت‌ها که ادامه مسیر خیلی سخت و طاقت‌فرسا می‌شود، کمی گاز دادن و زور زدن را کنار بگذارید و قدری به خودتان زمان بدهید.

نمی‌دانم … مثلا یک سفر بروید. کتاب بخوانید، ورزش کنید و …

این اصلا یکی از مزایای حرفه معامله‌گری محسوب می‌شود. چون قرار نیست تمام بازار را ترید کنید، و این چیز خوبی است!

تصور کنید همین یک مزیت چقدر زمان آزاد برای شما فراهم می‌کند!

اما خیلی از تریدرها اینطور به این موضوع فکر نمی‌کنند. آن‌ها تصور می‌کنند که همیشه باید در حال ترید کردن باشند. این یک اشتباه بزرگ است.

هدف شما به‌عنوان یک تریدر این است که تا حد ممکن درآمدسازی کنید، اما در صورتی که پول درآوردن آسان باشد. پس مواقعی که شرایط مناسب نیست و پول درآوردن سخت است، هیچ کاری نکنید.

۵) پول را فراموش کنید

همانطور که قبلا هم گفتم، معمولا وقتی ضرر می‌کنید یا مشکلی پیش می‌آید، روی بدبختی‌ها و نیستی‌ها و منفی‌ها تمرکز می‌کنید. اما از این به بعد تصمیم بگیرید که تغییر کنید و روی دیدگاه‌های مثبت، اعتماد، صبر و دیسیپلین تمرکز داشته باشید.

با ایجاد این تغییرات، انتظارات و توقعات شما هم کمتر می‌شود؛ به مرور زمان ذهنیت شما برای یادگیری بازتر می‌شود و با یک ذهن آرام‌تر، کنجکاوتر و بی‌طرف‌تر معامله می‌کنید.

وقتی این نیاز شدید و مبرم برای پول درآوردن را رها کنید، به تدریج ضرر و زیان‌ها دیگر شما را ناراحت و عصبی نمی‌کنند. بعلاوه، اگر با یک سیستم معاملاتی بررسی شده و اثبات‌شده کار کنید و دیگر اصرار نداشته باشید که در تمام معاملات هر طور که شده سود کنید، خودتان از اینکه چقدر زود به سودآوری مستمر می‌رسید، شگفت‌زده خواهید شد.

۶) یکبار دیگر تمرکز کنید

فرض کنید از یک نفر بخواهید که از روی خطوط زرد یا سفیدی که روی سطح خیابان می‌کشند راه برود، بدون اینکه از لبه آن خطوط خارج شود.

خیلی راحته؟

حالا همان خطوط زرد یا سفید را روی لبه یک پرتگاه قرار دهید.

هنوز هم راحته؟

اما دقیقا همان خطوط هستند …

می‌بینید، ترید کردن سخت است چون ما آن را سخت می‌کنیم. مدام به دسته‌های اسکناس و ثروت‌های کلانی که از این شغل می‌توان بدست آورد فکر می‌کنیم و در نتیجه، از ضررهای ویرانگر آن هم وحشت می‌کنیم.

اما این اصلا استراتژی خوبی نیست، چون باعث می‌شود حرفه معامله‌گری یک کار سخت و دشوار شود، در صورتیکه نباید اینطور باشد.

بنابراین باید تمرین کنید که خودتان را از پول، معاملات و نتیجه آن‌ها جدا کنید، سپس رها می‌شوید و می‌توانید در هر لحظه، بدون زیادی فکر کردن، فقط روی آن چیزهایی که باید تمرکز کنید، تمرکز کنید.

۷) به «فرایند» فکر کنید

وقتی ضرر می‌کنید، دنیا به آخر نمی‌رسد … این بخشی از حرفه معامله‌گری است. هر مسیری که ارزش پیمودن داشته باشد، بدون مشکل‌ها و چالش‌ها و ناراحتی‌ها نیست.

به همین خاطر است که تمرکز روی فرایند اهمیت بالایی دارد.

در عوض اینکه به ضررهایی که تجربه می‌کنید نگاه منفی داشته باشید، می‌توانید اینطور ببینید که همه آن‌ها به زیبایی فقط نقاطی از منحنی رشد و پیشرفت شخصی شما هستند.

آینده کاملا باز و سفید است و این شما هستید که در هر لحظه آن را می‌نویسید. این موضوع را خیلی خوب درک کنید.

تنها واکنش هوشمندانه در برابر معاملات منفی این است که با کنجکاوی، صبر و عطش یادگیری آن‌ها را دنبال کنید. بدون درماندگی. بدون استیصال. بدون ناامیدی. بدون خودخوری و زیادی فکر کردن.

۸) منعطف فکر کنید

یک جمله معروف در مکتب ذِن است که می‌گوید:

«تنها زمانی می‌توانید به‌غایت سخت و قوی باشید، که بتوانید به‌غایت نرم و انعطاف‌پذیر باشید.»

من این جمله را خیلی دوست دارم و کاملا درست است؛ صلبیت فقط باعث ضعف و ناکامی می‌شود.

اگر یاد بگیرید که منعطف باشید و خودتان را با شرایط متغیر وفق بدهید، نه تنها آرام‌تر و خشنودتر می‌شوید، بلکه به موفقیت‌های بیشتری دست پیدا می‌کنید، نه فقط در زمینه معامله‌گری، بلکه در هر کار و حرفه‌ای که در زندگی انتخاب کنید.

بنابراین تمرین کنید که همیشه از خودتان سؤال بپرسید چگونه می‌توانید انعطاف بیشتری داشته باشید.

وقتی دچار ضرر و زیان می‌شوید، به آن مثل فرصتی برای تمرین انعطاف در طرز فکر نگاه کنید، اینکه بتوانید خودتان را با شرایط تغییریافته سازگار کنید و هرگز شکست نخورید.

۹) هرگز یادگیری را متوقف نکنید

بازار آموزگار خوبی است. درس‌هایی که می‌دهد را با لذت و فروتنی قبول کنید.

آیا می‌خواهید در برابر مشکلات و سختی‌ها تسلیم شوید، یا می‌خواهید همه آن‌ها از مقابل شما کنار بروند … یا اینکه می‌خواهید از آن‌ها درس بگیرید و قوی‌تر و سرسخت‌تر شوید؟

شما در هر لحظه باید تصمیم بگیرید. اما درست تصمیم بگیرید. این تصمیم می‌تواند سرمایه‌گزاری روی یک کسب‌وکار یا مثلا معامله روی یک جفت ارزدر فارکس باشد.

۱۰) مدیتیشن کنید

من بارها و بارها توصیه کرده‌ام که مدیتیشن کنید و این دلیلی دارد. وقتی مدیتیشن می‌کنید، به‌طور طبیعی جریان افکار درهم و منفی که در هر لحظه به سمت آگاهی شما سرازیر می‌شوند را آرام می‌کنید و وارد فضایی می‌شوید که در آنجا صبر، روشنی و وضوح جاری و ساری است.

 نتیجه‌گیری

با انجام این تمرین‌ها می‌توانید به یک تریدر سرسخت و مقاوم تبدیل شوید.

مسلما زمان می‌برد و صبر می‌طلبد، اما باز هم تکرار می‌کنم که هر داستان موفقیتی در حرفه معامله‌گری، قطعا از همین استقامت‌ها و مقاومت‌ها در برابر مشکلات و شکست‌ها می‌گوید. همه ما می‌توانیم این ویژگی را در خودمان تقویت کنیم.

همانطور که در گذشته هم گفته‌ام، خواندن کافی نیست، باید عمل کنید.

در هر لحظه فرصتی پیش روی شماست که روی تمرینات گفته شده کار کنید. این مسیری است که شما را به سرسختی و استقامت بیشتر می‌رساند، امیدوارم در این مسیر گام بردارید.

 

گردآوری و ترجمه : آکادمی ویو

منبع:  academywave/tradingcomposure

 

4.4/5 - (526 امتیاز)
نظرات 47
 1. سلام استاد عزیز ممنون بابت این مقاله ی عالی.لطفا مثل گذشته ابتدای مقالات فایل صوتی هم قرار بدید .عالی بودن

 2. مثل همیشه عالی و به موقعه… ممنون از شما استاد دلسوز

 3. بسیار عالی و سازنده

 4. ابراهیم یزدانی 2023-01-18 در 20:32 پاسخ

  مثل همیشه عالی؛ من خودم هر موقع خسته و دلسرد از مسیر موفقیت میشم با مراجعه به آکادمی یا خواندن مقالهای شما با قدرت به مسیر خودم برمی‌گردم ولی خیلی دوست دارم بدونم شما در زمان آزمون و خطا برای رسیدن به موفقیت در زمان شکست و از دست دادن انگیزه چه مرجعی برای برگشت داشتین ممنون میشم پاسخ بدید.🌹🌹🌹🌹

 5. زهره پسندیده 2023-01-18 در 21:21 پاسخ

  عالی و بینظیر بود استاد همو.نطور که همیشه انتظار میره

 6. بسیار عالی و تاثیر گذار بود ممنون از زحمات جنابعالی

 7. خیلی جالبه ، این مقاله دقیقا در روزی منتشر میشه که من شدیدا به خوندن چنین مطلبی نیاز داشتم
  ممنون از تیم آکادمی ویو و استاد امینوی عزیز

  یک سوال از استاد محترم:
  من به پیشنهاد یکی از دوستان در آکادمی، چند روزی هست از اهرم رنج و لذت (نوشتن نتایج مثبت و منفی در صورت تریدر موفق شدن یا نشدن) استفاده می کنم. سوالم اینه که آیا این کار با بند ۶ این مقاله در تناقض هست ؟ و بهتره دیگه استفاده نکنم؟
  ممنون از شما

 8. ممنون ازآرامشی که می دهید

 9. مثل همیشه عالی و آموزنده . از شما استاد گرامی بسیارسپاسگزارم .

 10. سلام و عرض ادب تشکر بابت مقاله زیباتون
  خیلی اذیت شدم تا تک تک این جملات رو خودم به نتیجه شون برسمو درک کنم.خیلی پول از دست دادم خیلی اعصاب خوردی ها کشیدم راهمو عوض کردم چک لیست عوض کردم عجله کردم و فهمیدم راهش صبره ضرر کردم و ناراحت شدم فهمیدم ضرر جزئی از این راهه افتادمو دوباره پا شدم فهمیدم باید نظم و صبر و اراده داشته باشم تا بتونم تو این راه دوام بیارم
  فهمیدم حداقل برای یک سال هم که شدم نباید به خاطر پول معامله کنم و فکر پولو از سرم بیرون کنم
  فهمیدم پول کم و زیاد مهم نیس؛مهم مسیره درسته که طی چند سال پول زیاد رو بهت میده.فهمیدم تکرار در جهت درست معجزه میکنه.
  بیش از حد معامله کردم زیاد گرفتم فهمیدم که به حد سود روزانه قانع باشم و هدف دار باشم.مفهوم هدف رو درک کردم چون پول همیشه میاد باید از مسیر لذت برد.
  فهمیدم که زورگو نباشم و هم جهت با آب شنا کنم اگر بخوام خلاف جهت قدرت مطلق شنا کنم محکوم به نابودی ام
  همه ی اینا رو تو تک تک مقالاتتون حرفاتون روانشناسیاتون درک کردم
  مرسی که هستین امینو🙏😊

 11. با سلام و وقت بخیر خدمت استاد گرامی

  این مقاله یه جمله آخر کم داشت:
  “باشد که پند بگیرید، تا رستگار شوید!”

  آدم وقتی با انسان‌هایی مثل استاد امین دهقان عزیز آشنا میشه به این دنیا و وجود خوبی‌ها درش امیدوارتر میشه…
  ممنون از اینکه هستید و با کلامتون آرامش و اعتماد بنفس را برای ما شاگردهاتون (البته اگر قابل بدونین) به ارمغان میارین.
  با آرزوی سلامتی برای شما

 12. سعید رضا رادمنش 2023-01-19 در 09:46 پاسخ

  سلام بر استاد توانا و دانا
  من از شما سپاسگزارم که در این مقاله بسیار عالی مسیر صفر تا صد رو به این وضوح و شفافیت تصویر سازی کردین
  تا ما درک بهتری از مارکت داشته باشیم و من همیشه سپاسگزارم خداوند بخشنده و همربون بودم بخاطر وجود بی نظیر
  شما و حضور شما در کنار خودمون .
  گرمای دلپذیری که باعث میشه هر تریدری رو به اشتیاق بیشتر و شور بیشتر و درک بیشتر دعوت کنه و به مسیر و
  جاده موفقیت راهنمایی کنه و نگه داره در مسیر لذت بخش .
  از صمیم قلبم آرزوی بهترینها رو براتون دارم استاد عزیزم
  اردادتمند همیشگی
  سعید رضا رادمنش

 13. حسین روحی 2023-01-19 در 10:06 پاسخ

  درود و خداقوت
  استاد گرامی خیلی احتیاج به ریکاوری روانی داشتم و مطالب راهگشایی ارایه فرمودید….
  سپاس فراوان

 14. حسن شاهدی 2023-01-19 در 13:26 پاسخ

  سلام استاد مقالاتی که می‌گذارید واقعا کاربردی و عالی هستند متاسفانه من به خاطر شرایط …. هنوز نمی توانم عضو آکادمی بشم ولی هر زمان که شرایط برام جور شد حتما باید عضو آکادمی بشم

 15. سلام و دورد واقعا عالی بود . از استاد امینوی عزیز و ادمین های پرتلاش اکادمی سپاس گذارم

 16. درود بر شما استاد نازنین و تیم خوب آکادمی
  سپاس از این همه مقاله عالی
  بنظرتون در رابطه با مدیتیشن هم میتونید مقاله ای رو آماده کنید؟

 17. سلام استاد واقعا ممنون مقاله عالی بود سپاس.
  اتفاقی که بشخصه بارها برام پیش اومده اینکه بعد یه مدت ترید روی حسابی که رشد خوبی داشته ولی بعد مدتی حالت درجا زدنو تجربه کردم وبعد حس بدی به حساب معاملاتیم پیدا کردم طوری که بعد این حس حسابمو از دست دادم واز بابت زیاد ناراحت نشدم و شاید آرامشو تجربه کردم چون اون درجا زدنا باعث استرس و فشار عصبی شده بود.درکل تجربه جالبی نیست.خیلی در مورد این حس فکر کردم بنظرم هر حساب معاملاتی مث گل سفالگری میمونه که حس خوب بهش داشتن خیلی مهمه چطور میشه این حسو حفظ کرد؟؟

 18. محمد جواد 2023-01-19 در 22:51 پاسخ

  سلام استاد عزیز مثل همیشه عالی بود فقط یه سوالی برای من پیش اومد اونم اینکه در جایی گفته بودین که برای ایجاد عادات مثبت ما باید به چیزای خوبی که در آینده میخوایم برسیم فک کنیم تا انجام اون کارا برامون راحت بشه و فکر کردن پول هم قسمتی از همون حس خوب هست این مورد خوب هستش یا باید بزاریم کنار؟؟؟

 19. شما فوق العاده اید 🙏😊🌸

 20. هر روز تو مسیر کارم بابت نعمتهایی که خدا بهم داده شکرگزاری میکنم که همیشه یکی از موارد ثابت وجود استاد امینو و اینکه خدا ایشون رو سر راهم قرار داده هست
  استاد ممنون که چراغ راهی شدید واسه شاگرداتون

 21. ممنون از امینو بزرگ

 22. مقالات مثل سوختی هستند که برای ادامه مسیر بهشون احتیاج داریم تا نیرو و توانمون رو تقویت کنیم.
  دقیقا هر چیزی در زمان درست خودش اتفاق میفته، یا زمانی که بخوای بهت کمک بشه واقعا میشه و به خوندن این مقاله احتیاج داشتم و امروز خوندمش.
  واقعا همه چی از درون اتفاق میفته.
  از استاد عزیز بابت این آکادمی ارزشمند که تک تک این مقالات مفید هم جزئی از آن هستند، سپاگزارم.

 23. مثل همیشه عالی سلطان ❤️💯💯

 24. سلام و‌عرض ادب خدمت استاد گرانقدر و تمامی بچه های آکادمی
  مقاله بسیار عالی بود
  به نظر من اگر یک استراتژی خیلی قوی داشته باشیم و بارها اون رو در گذشته بازار بک تست گرفته باشیم میدونیم که قطعا دوره ضرر های متوالی وجود داره و تعداد اونها هم تقریبا مشخصه و وقتی درهنگام معامله گری درگیر دوره ضرر های متوالی باشیم اتفاقا باید خوشحال باشیم که این دوره اتفاق افتاده و بعد از اون طبق استرتژی و بک تست های قدرتمندی که داشتیم دوره سودهای متوالی شروع خواهد شد و در کل با این نوع طرز فکر باید اتفاقا ضرر هامون رو هم دوست داشته باشیم چون از قبل برای مسیر پیش رو اونها رو پیش بینی کرده بودیم و‌حالا که اتفاق افتاده میشود نفس راحت تری کشید

 25. mahdi._.montazeri 2023-01-21 در 12:04 پاسخ

  سلام و خسته نباشید به استاد امینو عزیز
  مقاله فوق العاده ای بود، و برای بنده به شدت کاربردی بود و به نظرم اگه بتوانم همه نکات این مقاله را رعایت کنیم،تاثیر عالی روی روند رشدم خواهد گذاشت.

  خداراشکر میکنم که با شما و اکادمی خوبتون اشنا شدم
  ممنون از تمام تلاش های که برای رش و آگاهی ما انجام میدهید.

 26. باید که جمله جان شوی تا لایق جانان شوی

  گر سوی مستان می‌روی مستانه شو مستانه شو 💙🤗

 27. سلام و درود و بسیار عاااالی
  سپاس از تیم قدرتمند آکادمی ویو
  یه وقتایی میشه تو این مسیر بسیار خسته و ناامید میشیم و فکر میکنیم این خستگی و نا امیدی و شکست فقط برای ما دار اتفاق می افته
  اما با خواندن مقالات و نظرات دوستان متوجه میشویم که این موانع برای همه هست و کسانی در این مسیر میتونن موفق بشن که ادامه بدن و حرکت کنند و دوباره با انرژی و با قدرت بیشتر شروع به حرکت میکینم
  امیدوارم همه دوستان و بچه های گل آکادمی یکایک به قله موفقیت برسن و خودم هم این موفقیت رو تجربه کنم

 28. سلام
  ممنون از مقاله بسیار خوبتون.
  بعد از دوسال دیدن آموزش پرایس اکشن به یک اصل ۱۰۰ درصدی توی بازار رسیدم و در دمو از ۱۰۰ درصد ۸۰ درصد تونستم اون اصول رو تقریبا اجرا کنم. اما بعد از کال کردن چندین حساب ریل درک کردم که چقدر روانشناسی در این بازار مؤثره پس شروع کردم به مطالعه تمام مقالات‌ روانشناسی آکادمی و زمانی که به صورت عملی این مطالب رو اجرا میکردم متوجه شدم من یه آدم روانی هستم. کل زندگیم رو از دست دادم و به آخر خط رسیدم. اگر توصیه ای در این مورد دارید که کمکم کنه ممنون میشم گوشزد کنید.

 29. محمد شعبانپور 2023-01-23 در 00:43 پاسخ

  بسیار عالی و تاثیر گذار است.سپاسگزارم استاد عزیز.

 30. سلام و عرض ادب مقاله‌ی فوق العاده ای بود تشکر

 31. درود به استاد عزیز
  مقاله مفیدی بود امیدوارم که بتونم تمرینات رو اجرایی کنم و بتونم رشد کنم .

 32. چقدر سخته درک این جملات

 33. عرض ادب و احترام
  با تمام قدرت به سمت جلو. ممنون استاد زحمت کش.

 34. ممنون از لطفتون . عالی بود استاد.

 35. عالی بود استاد . ممنون از لطفتون

 36. رمضان منصوری 2023-01-28 در 22:58 پاسخ

  بازهم مانند همیشه خیلی عالی وکاربردی میباشد .واگریک تریدر بتوتندهمه رارعایت کند بیشک موفق خواهد بود .من دریک زمینه مشکل دارم وان هم این است که نمیتوانم درزمان ترید به پول فکرنکنم هرچند که خیلی ازاساتید براین نکته اصرار دارند که درزمان معامله گری یک تریدر حرفه ای به پول فکرنمیکند بلکه به روندمعامله گری وبه مسیر بیشترفکرمیکند کاری که برای من فعلا مشکل است وتاکنون به ان نرسیده ام .ازاستاد بزرگوار صمیمانه تشکرمیکنم

 37. با عرض سلام و خسته نباشید خدمت همگی عزیزان بخصوص استاد دهقان
  این مقاله به نظر من خلاصه ای از مقالات روانشناسی هست که باید چندین بار خوانده شود و نیاز به تمرین و ممارست در نهادینه کردن تک تک نکات گفته شده دارد
  همیشه شاد و پر سود باشید

 38. بسیار عالی و پر محتوی.ممنون

 39. داشتن یک استاد به نام امینو خودش دارایی بزرگی برامون به حساب میاد..
  مثل همیشه عالی..

 40. ممنون از شما و تیم اکادمی ویو

 41. مثل همیشه بسیار مفید و عالی بود
  سپاس از استاد امین دهقان

 42. عالی. اینکه هر بار با انگیزه مطالب آموزشی و تجربه خودتون را در اختیار ما بدون بخل قرار میدید نشونه بزرگی شماست. من لذت میبرم.

 43. یعقوب علی نیا 2023-02-12 در 14:02 پاسخ

  آنچه شیران را کند روبه مزاج احتیاج است احتیاج است احتیاج

  استاد کاملاموافقم اینکه نیاز مالی مسیر را اشتباه به آدم نشون میده دراغلب مواقع آثار زیانباری خواهد داشت
  بسیار بسیار ممنوم استاد

 44. سلام و درود خدمت استاد عزیز

  من تمام مقالات سایت رو خوندم این مقاله خلاصه ی روانشناسی فردی بود.

  عالی بود استاد عزیز

 45. مقاله فوق العاده بود.دقیقا همین امروز به همچین مقاله ای نیاز داشتم. ممنون از شما استاد بزرگ.

 46. سلام
  ممنون از زحمات شما.
  معنی این لغت رو خوب نفهمیدم: دیسیپلین

 47. اگر همچنان فکر می‌کنید که سودآوری مستمر در حرفه معامله‌گری یعنی هرگز حتی یکبار هم ضرر نکنید، در این صورت حتما از پایه و اساس متوجه بعضی چیزها در این کار نشده‌اید

  هر چالشی در زندگی فرصتی است برای تمرین این مهارت

  به شادی و رضایت طوری نگاه نکنید که انگار فقط در صورتی خوشحال هستید که یک ترید سودآور انجام داده باشید یا به نتیجه دلخواهی رسیده باشید یا اینکه مقدار مشخصی پول و ثروت داشته باشید

  بعضی وقت‌ها که ادامه مسیر خیلی سخت و طاقت‌فرسا می‌شود، کمی گاز دادن و زور زدن را کنار بگذارید و قدری به خودتان زمان بدهید.

  نمی‌دانم … مثلا یک سفر بروید. کتاب بخوانید، ورزش کنید و …

  هدف شما به‌عنوان یک تریدر این است که تا حد ممکن درآمدسازی کنید، اما در صورتی که پول درآوردن آسان باشد. پس مواقعی که شرایط مناسب نیست و پول درآوردن سخت است، هیچ کاری نکنید

  تنها زمانی می‌توانید به‌غایت سخت و قوی باشید، که بتوانید به‌غایت نرم و انعطاف‌پذیر باشید

  من بارها و بارها توصیه کرده‌ام که مدیتیشن کنید و این دلیلی دارد. وقتی مدیتیشن می‌کنید، به‌طور طبیعی جریان افکار درهم و منفی که در هر لحظه به سمت آگاهی شما سرازیر می‌شوند را آرام می‌کنید و وارد فضایی می‌شوید که در آنجا صبر، روشنی و وضوح جاری و ساری است

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  سبد خرید