حالت شب
حالت شب

تقویت مهارت‌های معاملاتی، یک تلاش شبانه‌روزی است

توسط روانشناسی بورس و بازار فارکس که در 2022-06-21
حالت شب

تقویت مهارتهای معاملاتی، یک تلاش شبانه‌روزی است

 

لینک ویدیو مربوط به ویس بالا در یوتیوب

در این مقاله می‌خواهم به اهمیت تعهد صادقانه بپردازم و اینکه این امر چقدر در پیشرفت شما به عنوان یک معامله‌گر در بازار فارکس مؤثر خواهد بود.

اما پیش از هر چیز اجازه دهید واقعیتی را با شما در میان بگذارم: اگر این حرفه را جدی نگیرید، هرگز به سودآوری مستمر نمی‌رسید.

معامله‌گری شغل سختی است که بطور دائم شما را با انواع و اقسام ناملایمات مواجه می‌کند. در این حرفه بطور مکرر می‌بینید که شرایط آنطور که شما می‌خواهید رقم نمی‌خورد. ممکن است حتی خیلی سخت‌گیرانه از قوانین معاملاتی خود پیروی کنید، اما باز هم نتوانید که در کوتاه‌مدت به نتایج دلخواه خود برسید.

برای اینکه معامله‌گری حکم بار سنگینی برای شما نداشته باشد، باید آن را مثل یک بازی در نظر بگیرید. یک بازی که می‌خواهید آن را انجام دهید و مهارت‌های خود را در آن تقویت کنید. اگرچه همه ما می‌دانیم که معامله‌گری یک بازی نیست، اما اگر آن را اینطور در نظر بگیرید، احتمالا تجربه‌های خوشایندتر و جالب‌تری خواهید داشت.

همین تغییر رویکرد نسبت به معامله‌گری، پتانسیل این را دارد که ذهنیت شما را به کلی دگرگون کند. ناگهان احساس رضایت بیشتری می‌کنید و تمایل و اشتیاق بیشتری برای انجام وظایفی که بخشی از این بازی هستند، نشان می‌دهید.

این تغییر در روحیه کاری و ذهنیت به این دلیل حاصل می‌شود که همیشه بازی‌ها برای ما مهیج و شادی‌آور بوده‌اند. اما بازی‌ها علاوه بر جنبه تفریحی، ما را به چالش نیز می‌کشند. به همین خاطر است که مردم عاشق بازی کردن هستند.

اما در هر نوع بازی، تقویت مهارت‌های مربوط به آن، زمان‌بر است. در خصوص معامله‌گری هم باید بگویم که افراد کمی مهارت‌های مربوط به آن را در ذات و طبیعت خود دارند، به این دلیل که اساسا حرفه معامله‌گری ویژگی‌ها و مهارت‌هایی را می‌طلبد که با طبیعت انسان در تضاد است.

بنابراین، این بازی واقعا چالش‌های زیادی دارد و برای قوی شدن در این بازی باید خیلی سخت کار کنید. اما زمانی که مهارت‌های این بازی را کسب کنید، به مرور زمان حرفه‌ای می‌شوید و کلید  موفقیت، استقلال و آزادی مالی را بدست می‌آورید.

حالا بگذارید دوباره برگردم به نکته‌ای که در ابتدای مقاله به آن اشاره کردم: اگر این حرفه را جدی نگیرید، هرگز به سودآوری مستمر نمی‌رسید.

شما باید تمام ۲۴ ساعتِ هر روز خود را اختصاص دهید تا در این بازی قوی شوید.

منظور این نیست که هر روز ۲۴ ساعته به نمودارها خیره شوید. بلکه منظورم این است که شما باید هر روز ۲۴ ساعته روی توانایی‌های ذهنی خود کار کنید.

شما باید نگرش، افکار و باورهای جدیدی برای خود ایجاد کنید که هماهنگ با رسیدن به موفقیت در بازار باشند. شما باید دستگاه عصبی خود را به نحوی آموزش دهید که در برابر ناملایمات و سختی‌ها آرام باشد. شما باید روی واکنش‌های غریزی خود کنترل بهتری بدست آورید. و اینکه باید تلاش کنید این الگوهای ذهنی جدید را با تمرین کردن در هر کاری که انجام می‌دهید، تقویت کنید، چه در بازار و چه خارج از بازار.

این تلاش و تمرین می‌تواند هم در زمینه روانشناسی و هم در زمینه فیزیکی انجام شود.

مثلا در زمینه روانشناسی، دیگر کورکورانه در برابر اتفاقات مختلف واکنش نشان ندهید. شما بایستی مدام به این فکر کنید که واکنش‌ خود را در برابر چیزهایی که خارج از کنترل شما هستند، بهبود بخشید. بعلاوه، تغییر از دیدگاه منفی به دیدگاه مثبت کاملا ضروری و واجب است.

 

هر شرایطی که در زندگی روزمره در آن قرار می‌گیرید، فرصتی است تا مهارت‌های لازم برای رسیدن به موفقیت در حرفه معامله‌گری را تمرین کنید.

برای مثال:

 • اگر کسی سر شما فریاد می‌زند، سعی کنید حفظ آرامش و خونسردی را تمرین کنید.
 • اگر اتفاق ناخوشایندی برای شما رخ می‌دهد، و شما هم شخصی هستید که سریعا شروع به سرزنش کردن می‌کند، کمی صبر کنید، نفس عمیق بکشید و دوباره شرایط را بررسی کنید.
 • اگر در فروشگاه در صف انتظار ایستاده‌اید، از این موقعیت برای تمرین صبر استفاده کنید.
 • اگر قرار است تصمیمی بگیرید که نتیجه آن مشخص نیست، احتمالات را ارزیابی کنید و میزان ریسک و سود شرایط را بسنجید.
 • اگر همسر شما اعصاب شما را به هم می‌ریزد، به جای اینکه بدون فکر کاری کنید یا حرفی بزنید که بعدا پشیمان شوید، نفس عمیقی بکشید، به لحظه حال متصل شوید، و شاید اصلا بهتر باشد چند دقیقه‌ای بیرون بروید و قدم بزنید تا اوضاع کمی آرام شود.

در زمینه فیزیکی هم مثلا سعی کنید به اندازه کافی بخوابید. این کار باعث می‌شود بتوانید بهتر فکر کنید. یا مثلا بطور مرتب ورزش کنید. این کار باعث می‌شود انرژی اضافه را بسوزانید و در نتیجه صبورتر باشید. یا اینکه غذاهای سالم‌تر بخورید، این کار روی عملکرد اعضای بدن شما اثر مثبتی دارد.

یاد بگیرید مدیتیشن کنید. برای خودتان ژورنال تهیه کنید. هر روز به اندازه ۵ تا ۱۰ دقیقه تمرین نفس کشیدن انجام دهید. این تمرین ظرفیت ریه‌های شما را افزایش می‌دهد.

در طول زمان، انجام همین کارها و تمرین‌های کوچک، نتایج بزرگی به بار می‌آورد.

بنابراین می‌بینید که همانطور که گفتم، شما باید تمام ۲۴ ساعت روز و ۷ روز هفته را کار و تمرین کنید.

دقت کنید نمی‌خواهم اینطور نشان دهم که برای موفقیت در حرفه معامله‌گری، باید در همه چیز وسواس داشته باشید. بلکه منظور این است که شما باید خودتان را برای پیشرفت وقف کنید. این انتخاب یک سبک زندگی است که در تمام زمینه‌ها و نه فقط معامله‌گری، برای شما رشد و تعالی به ارمغان می‌آورد.

بزرگترین دشمن یک معامله‌گر همیشه شخص خود معامله‌گر است. بنابراین، مهار کردن اقدامات مضر و خودتخریبگر، کاری است که باید دائم انجام دهید.

بارها گفته‌ام که مهمترین قسمت حرفه معامله‌گری، روانشناسی معاملاتی است. به این خاطر که تمام موفقیت یک معامله‌گر، به عقاید، ارزش‌ها و نگرش او مربوط است، به این دلیل که همین‌ها هستند که طرز احساس و عملکرد شما را در بازار شکل می‌دهند.

شما اپراتوری هستید که پشت سیستم نشسته‌ است و هدف شما این است که هر روز، بهترین نسخه خودتان در بازار باشید. به این دلیل است که می‌گویم معامله‌گری، یک شغل شبانه‌روزی است. اگر بتوانید این کار را انجام دهید و تمام‌وقت و ۲۴ ساعته تمرین کنید، نتایج آن شما را متحیر خواهد کرد.

اگر به جنبه ذهنی و فکری خود توجهی نشان ندهید، همین الان به شما می‌گویم که پیشرفت شما متوقف می‌شود.

شما باید از صمیم قلب بخواهید که به یک معامله‌گر موفق با سودآوری مستمر تبدیل شوید. بسیاری از معامله‌گران از این جنبه ذهنی و روانی غافل هستند و فکر می‌کنند چیز مهمی نیست. اما کنترل ذهن و جهان‌بینی شما، تأثیر شگرفی روی موفقیت شما در حرفه معامله‌گری دارد.

پیش از اتمام مقاله، یک توصیه عملی برای شما دارم: برای خودتان یک یادداشت بنویسید.

به عنوان مثال:

«من (نام شما) هستم. من وظیفه تبدیل شدن به یک معامله‌گر موفق را به عهده می‌گیرم. و در عرض … سال آینده به این هدف می‌رسم.» (هر مدت‌زمانی که فکر می‌کنید معقول و عملی است.)

هدف در اینجا این نیست که بگویید «من (نام شما) می‌خواهم از طریق معامله‌گری XXX مقدار پول بدست آورم».این هدف بعدی شماست که بعد از حرفه ای شدن خودبخود اتفاق خواهد افتاد.

افرادی که می‌خواهند سریع ثروتمند شوند این جملات را می‌گویند و این رویکرد درستی در قبال این حرفه، نیست.

در عوض، رویکرد بهتر این است که روی مهارت‌هایی که می‌خواهید تقویت کنید تأکید داشته باشید، چرا که این مهارت‌ها هستند که شما را به سمت موفقیت رهنمون می‌کنند.

این یادداشت را نباید از دید خود مخفی کنید. بلکه باید آن را جایی در مقابل دید خود قرار دهید. شما باید این یادداشت را همیشه ببینید … شما باید به یک معامله‌گر بهتر تبدیل شوید. اما رسیدن به این موفقیت نباید از طریق میانبُرها انجام شود، بلکه باید این بازی را خیلی خوب درک کنید و سعی کنید آن را به بهترین نحو ممکن انجام دهید.

وقتی خودتان را ۲۴ ساعته و هر روز هفته وقف تمرین کردن می‌کنید، در واقع به ذهن ناخودآگاه خود این پیام را منتقل می‌کنید که شما در مسیر پیشرفت در زمینه معامله‌گری قرار دارید و این مأموریت زندگی شما است.

افرادی که این اقدامات و تمرینات را انجام می‌دهند، تغییرات را در روانشناسی معاملاتی خود می‌بینند. زندگی شما هماهنگ‌تر خواهد شد، شخصیت شما تغییر پیدا خواهد کرد، رویکر و نگرش شما مثبت‌تر خواهد شد، و نسبت به گذشته آرام‌تر خواهید بود. و عملکرد معاملاتی شما تمام این نتایج را بطور طبیعی منعکس خواهد کرد.

 

گرداوری و ترجمه : آکادمی ویو

منبع: tradingco/academywave

4.6/5 - (459 امتیاز)
نظرات 50
 1. مجتبی رضایی 2022-06-21 در 19:15 پاسخ

  سلام وقت بخیر خیلی عالی کلا از روزی که اومدن داخل اکادمی خیلی دید بهتری و متفاوتی نسبت به موضوعات پیدا کردم واقعا ممنونم .دانشگاهی برا خودش در رشته خودشناسی و پرایس اکشن ممنونم

 2. سلام
  عالی استاد

 3. در این لحظه همون چیزی بود ک لازم داشتم

 4. مثل همیشه عالی سلطان ❤️💯💯

 5. واقعا این جمله که فرمودین حس کنید معامله گری یک بازی هستش که باید در اون متبحر بشیم موجب لذت بخش شدن معامله گری میشه . من که به شخصه فقط توی خواب بهش فکر نمیکنم که البته یک بار تونستم شما رو توی خواب ببینم استاد ، ایشالا که تو واقعیت هم به حقیقت بپیونده ،😍😍🥰🥰

 6. اینکه آقای امینو مدام در اینستا و یوتیوب و تلگرام با انواع و اقسام مقاله ها و تکنیک های معامله گری و… با ما هستن نشون دهنده متعهد بودنشونه و اینکه من به هر توصیه ای که ایشون کردن عمل کردم واقعا نتیجه مثبت گرفتم ،بی نهایت از شما ممنونم. در رابطه با تغییر هم باید بگم آقای امینو تو یکی از ویدیوهای یوتیوب کتاب سایکوسایبرنتیک رو معرفی کردن که فوق العاده س پیشنهاد میکنم دانشجوها این کتاب رو بخونن ،

 7. محمد حقیقتیان 2022-06-21 در 21:27 پاسخ

  استاد، سپاس از این همه حمایت و هدایت

 8. سلام استاد گرامی
  واقعا کدوم استاد میاد این واقعیت ها رو بگه همه دنبال اموزش ی سیتم هستند در صورتی که اصل موفقیت همین هاست من یکی از بهترین اتفاقات زندگیم آشنایی با جناب امینو و این آکادمی هست واقعا ممنونم استاد از شما

 9. استاد جان از شما تشکر میکنم

 10. سلام بسیار عالی و متین فقط من قسمتی رو اصلاح میکنم
  درمورد صبور شدن و کنترل خشم و احساسات که همگی ما تجربه اونو داربم راهکارهای بسیار بسیار متفاوتی در طی سالیان زیاد ارایه شده که فقط من یک مورد اونو موجه وراهگشا دیدم وااین استکه شما مثلا صبور هستید یا نیستید تلاش برای صبور شدن گمراهی است یا پرهیزکار یا هستید یا نیستید تلاش برای خوب شدن گمراهی میباشد تا حالا همگی سعی کرده ایم مثلا خشم را کنترل کنیم ولی درنهایت ناموفق میشیم تنها راه حل ان مدیتیشن به کیفیتی که دران حالت حضور توجه خود را به رنجی که میبرید بدهید به اون رنج احترام بگذاربد وشاید باورتان نشود تنها عامل ترقی شما همین رنجهاستکه ما همیشه ازانها فراری هستیم برای مدیتیشن احتیاجی نیست کار خاصی بکنید فقط وفقط حضور داشته باشید وبجای اینکه افسار خود را به مثلا خشم و نفرت و غیره بسپارید توجه خودرا به اون رنجی که میکشید بدهید و جتی بهش احترام بذارید احساسی کاملا متفاوت را تجربه خواهید کرد احساس زنده بودن و درحال زندگی کردن بدست میاد برای بکبارهم که شده امتحان فرمایید

 11. شما نهایت یک انسان بزرگوارید ……

 12. اصل مارکت همین مقالات روانشناسی هست

 13. ممنون از مقاله خوبتون بسیار مفید و عالی بود امیدوارم اثر مثبتی برای خودم و همه بچه‌های آکادمی واقع بشه

 14. سلام استاد
  مقالاتتون عالی هستن خدا رو شاکرم که شما رو تو مسیر پیشرفت من قرار داد … تو این مدت که توی آکادمی هستم خیلی تغییرات اساسی کردم سیگار و رفیق بازی و رفتارهایی که مضر بودن برام کنار رفتن … ورزش کردن رو جزیی از کار تریدری خودم میدونم و به طور مرتب انجامش میدم مدیتیشن رو روزانه انجام میدم … ژورنال نویسی رو جدی گرفتم و هر جا باگی باشه اصلاح میشه به لطف خدا … لحظه حال و حضور داشتن و مشاهده کردن احساسات و هیجانات منو بیشتر با خودم آشنا میکنه و زندگی برام رنگ و بوی تازه ای گرفته … میدونم مسیر سختی هست ولی تو تیم امینو بازی کردن سختی ها رو به یاد موندنی و قشنگ میکنه … بابت راهنمایی هاتون از شما و تیم همراهتون سپاسگزاری میکنم

 15. استاد عزیزم از ته قلبم برات آرزوی سلامتی شادی و دلخوشی دارم
  واقعا نمیدونم چی بگم چطوری ازت تشکر کنم، منم مثل بقیه دوستان واقعا تغییرات تو زندگیمو خیلی خوب هر روز دارم میبینم.ممنونم ازت خداروشکر که هستی و حواست بهمون هست و مهمترین نکته های زندگی رو به ما میگی

 16. سلام
  ممنون استاد عالی بود

 17. سلام و عرض ادب خدمت استاد امینوی عزیز و خانواده ی بزرگ آکادمی ویو
  .واقعا ممنونم بابت این مقاله .
  مدتیشن و ورزش و کار روی روان وشناخت الگوهای ذهنی رو به صورت مرتب انجام میدم ،بعضی باورهای محدود کننده که ریشه در نوع تربیت دارن و خیلی عمیق هستن و میبینی در تمام ابعاد زندگیت دیده میشن و چطور تغییر بدیم ،اگه میتونین یه مقاله در مورد این بنویسید ،سپاسگذارم ،سپاسگذارم ،سپاسگذارم

 18. سعید رضا رادمنش 2022-06-22 در 07:45 پاسخ

  سلام استاد تعهد رو همین الان نوشتم چون قدرتی که در نوشتن هست شگفت آوره و من چندین ماه هست که هر روز بلافاصله بعد از بیدار شدن تمرینی دارم که حتما باید انجام شود و سوالاتی از پیش طرح شده دارم که باید هر روز صبح پاسخ داده شود و شب قبل از خواب باید بازخورد و نتیجه هر روز رو با باسخ به سوالاتی از قبل تعیین شده مورد بررسی قرار بدم که آیا به وظایف خودت عمل کردی یا اهمال کاری کردی و کارها رو به تعویق انداختی استاد بعضی موقع البته خیلی کم اتفاق افتاده خوابم گرفته اما نیمه های شب از خواب بلند شدم و ایدهای الهام شده رو نوشتم و صبح خیلی جدی در سر فصل کارهام قرار دادم و این تمرین فانوس دریایی معجزه پشت معجزه برام داره اتفاق میوفته و شما هم حرفهای منو کاملا تایید می کنید . سپاسگزارم از لطف بیکران استاد امینو

 19. سلام و خسته نباشید خدمت استاد عزیز و تشکر بابت مقاله بسیار آموزنده

 20. ارش عمرانی 2022-06-22 در 11:49 پاسخ

  سلام به استاد عزیز و همه دوستان
  ممنون از شما استاد عزیز و این که این تجربیات و اطلاعات خود را بدون چشم داشتی در اختیار ما قرار می دهید و بدانید که روی زندگی خیلی از ما تاثیرات بسیار شگرفی داشته و این انرژی مثبت هزاران برابر به شما باز میگردد
  امیدوارم خداوند هم شما و ما را یاری کند تا سطح اگاهی ما در مورد همه موضوعات روز به روز بالاتر برود
  لطفا درباره نحوه ارام کردن خود با مدیتیشن و تنفس هم مقاله ای برای ما تهیه کنید . بسیار ممنون

 21. درود بر حضرت امینو. زبان قصوره از تشکر خیلی دوست داریم استاد

 22. محمدرضا محسنی 2022-06-22 در 14:21 پاسخ

  خیلی عالی بود ممنون از وقتی که گذاشتین

 23. سلام و عرض ادب واحترام خدمت استاد عزیز
  در شرکتی کارگری میکردم و با ذهنیت اینکه بازارهای مالی خیلی راحت تر میشه کسب درآمد کرد اون کار رو رها کردم بعد از مدتی متوجه شدم کسب درآمد در مارکت و اصولا هر کاری هیچ تفاوتی با هم نمیکنه همون سختی و همون انضباطی شما در کار کارگری باید داشته باشید رو همون رو باید در مارکت هم پیاده کنید تنها فرقش اینکه سرکارگر کارگر خود شما هستید اگه سخت گیری کار کارگری رو تو مارکت مالی واصولا هر کاری به خودمون بگیریم موفقیت امکان پذیره ولی اگه این سخت گیری وجود نداشته باشه قطعا و ۱۰۰ در ۱۰۰ شکست حتمی میباشد ممنون

 24. فوق العاده واای من واقعا بدون داشتن اگاهی راجب این مقاله داشتم ی جورای تو زندگیم اجراش میکردم این بازی و…
  استاد جهان بینی یعنی چی؟

 25. سلام خیلی ممنون ازاین مقاله سرنوشت ساز
  درخصوص قسمت آخر مقاله که ناخودآگاه انسان را میبره ه به این سمت ،من چندماه گذشته ی خودم را باالانم که نگاه میکنم چون خواسته ی خیلی قوی داشتم اصلا خود به خود داره میبرتم به سمت جهان بینی.خیلی خیلی تشکر میکنم ازاستاد خوبم آقای امینوبابت این مقاله های بسیار زیبا

 26. شروع آشنای با شما میشه شروع یه خط جدید در زندگی. امیدوارم آگاهی پذیرش در هممون ایجاد بشه.
  مقالات و هر جمله ای که از طرف شما گفته یا نوشته بشه یه ویژگی عجیب داره…با هر بار خوندن جای تکراری شدن یه مفهوم جدید تر و عمیق تری در ذهن ایجاد میکنه. ممنون بزرگوار .

 27. عرض ادب و احترام

  خیلی ممنون از شما و تیم خوب اکادمی.
  خدا قوت پهلوان.

 28. عرض سلام و ادب، استاد گرامي وقتتون بخير باشه، همچنين ادمين و دانشجويان گرامي.
  بنده بسيار با اين شيوه موافق هستم و حاضرم در صورت صلاح ديد استاد تجربيات خودم رو نيز بيان كنم بصورت فايل صوتي، چرا كه با همين بازي و به اصطلاح ادا در اوردن خيلي از كارها، بغير از اينكه كم كم عادت درست بنده شد، بخشي از زندگيم هم نجات پيدا كرد. و طي ٨ ماه اخير كه ثبت نام كردم و ابتدا تصميم گرفتم در روانشناسي وجودي خود كار كنم، تغييرات رو بسيار تا بسيار زياد احساس ميكنم و چقدر كه كيفيت زندگي بنده بالا رفته.
  باتشكر از استاد امينو و اكادمي ويو بابت اين مقاله ارزشمند.

 29. خیلی خیلی عااااالی بود. تشکر استاد

 30. s.hassan.mousavi 2022-06-24 در 15:29 پاسخ

  صادقانه وظیفه داریم خوب و سرخوش مسیر زندگی را طی کنیم.
  هر کاری که فکر میکنم درسته با لذت انجام میدیم.
  از همه چی حالشو ببرید.

 31. سلام
  عالی بود

 32. سلام و وقت بخیر
  امیدوارم عالی باشید
  ممنون که زندگی مارو تغییر دادید تا نتایج تریدری ما تغییر پیدا کنه
  استاد شما در آکادمی تمامی جوانب زندگی و دنیا و تریدری و …. رو آموزش دادین
  شما فوق العاده هستید
  بهترینهارو آرزو دارم برا هممون

 33. سلام وقت بخیر. ممنون از مقاله های فوق‌العاده تون
  یه سوال داشتم. این جمله ای که فرمودید با مطلبی که قبلا گفتید”جمله تاکیدی رو جوری بنویسید که انگار الان هستید. مثلا نگید موفق بشم. بنویسید موفق هستم” این دوتا مورد با هم تناقض ندارن؟

 34. درود بر شما استاد دهقان نازنین

  دارن هاردی در کتاب اثر مرکب خود عنوان می کند که ” اگر میخواهید چیز بیشتری بدست آورید، باید به چیز بیشتری تبدیل شوید”

  صمیمانه از شما و تیم خوبتون برای ایجاد همچین دانشگاهی که به حق کارگاه انسازی ست، سپاسگزارم.

  تندرستی، آرامش و شادی برای تان آرزو می کنم

 35. استاد من از قدیم یادداشت میکردم و محاسبه میکردم خودمو ،خشم غیبت و کلا هر رفتاری که بنظرم باید اصلاح میشد و میتونم بگم به ارامش محض رسیدم اصلا چیزی منو ناراحت میکرد اگه کسی با من بد رفتاری میکردم احساس میکردم مشکلی داره که نیاز به کمک داره در اون شرایط همسرم بهم میگفت مثلا یه چیزی بهش میگفتی یا این باعث میشه دیگران سواستفاده کنن و انقد همیشه گفت که این رو درونم تغییر بده الان فکر میکنم که اینا درون من تغییر کرده و دارم کم کم شبیه افکار همسرم میشم،شایدم خودم خودمو رها کرده بودم و مشغله های زندگی منو از اصل دور انداخته نمیدونم ..

 36. مقاله بسیار عالی بود

 37. درود جناب امینو.
  عالی بود مثل همیشه. سلامت و شاد باشید.

 38. تشکر از شما

 39. این یکی از بهترین مقاله های روانشناسی بود ممنون از شما

 40. این اخلاقا علاوه بر معامله گر خوب ازمون یه آدم با آرامش و خوب هم میسازه در کل

 41. نشکر،عالی

 42. سلام استاد …مثل همیشه عالی و بدرد بخور بود ….از خدا میخواهم تا کمک کند بتوانم شکر نعمت داشتن استادی دلسوز و پیگیر همچون شما را بجا بیاورم …

 43. خیلی هم عالی فقط یک سوال
  توی کتاب نیمه تاریک خوندم که میگفت هر احساسی یا فکری رو که سرکوب کنیم و در برابر پذیرفتنش مقاومت کنیم در واقع بزرگترش میکنیم و قدرت بیشتری پیدا میکنه چون که زندانیش کردیم در ذهن و بروز پیدا نمیکنه اما وجود داره و یک جمله دیگه که داشت این بود که:هر چیزی که نتونیم باهاش کنار بیایم مانع حضور ما در لحظه ی حال میشه حالا با این اوصاف ایا بنظرتون سرکوب کردن و مهار کردن این افکار و احساسات کار درستیه؟یا راهه بهتری نیست برای مواجه با این نوع افکارو احساسات ؟
  خیلی ممنون میشم دوستان و استاد امینو بزرگوار نظراتشونو بگن

 44. عالی بود ممنونم ازتون.

 45. سلام استاد
  داری با ما چیکار میکنی ، ان شاءالله خدا هر چی که به صلاحته بهت بده .کاری که تو با ما میکنی یه عمر پدر و مادر و مدرسه و دانشگاه نتونست بکنه.فقط اینو بدون که خدا خیلی دوست داره که این حال رو بهت داده .

 46. کاش در مورد این جمله بیشتر توضیح می دادین
  ویژگی‌ها و مهارت‌هایی را می‌طلبد که با طبیعت انسان در تضاد است.
  چی درون ماست که با معامله گری در تضاد هست

 47. استاد امینوی عزیز
  شما نه تنها استاد ما در معامله گری ، بلکه روشن گر راه درست زندگی برای ما هم هستید.
  ممنون ازتون

 48. Mohammad.Hashemi 2023-05-06 در 02:54 پاسخ

  معامله گری یک«تنظیم کننده فوق العاده»است… سپاسگزارم جناب امینو

 49. اگر این حرفه را جدی نگیرید، هرگز به سودآوری مستمر نمی‌رسید.

  معامله‌گری شغل سختی است که بطور دائم شما را با انواع و اقسام ناملایمات مواجه می‌کند. در این حرفه بطور مکرر می‌بینید که شرایط آنطور که شما می‌خواهید رقم نمی‌خورد. ممکن است حتی خیلی سخت‌گیرانه از قوانین معاملاتی خود پیروی کنید، اما باز هم نتوانید که در کوتاه‌مدت به نتایج دلخواه خود برسید.

  شما باید دستگاه عصبی خود را به نحوی آموزش دهید که در برابر ناملایمات و سختی‌ها آرام باشد. شما باید روی واکنش‌های غریزی خود کنترل بهتری بدست آورید. و اینکه باید تلاش کنید این الگوهای ذهنی جدید را با تمرین کردن در هر کاری که انجام می‌دهید، تقویت کنید، چه در بازار و چه خارج از بازار.

  این تلاش و تمرین می‌تواند هم در زمینه روانشناسی و هم در زمینه فیزیکی انجام شود.

  مثلا در زمینه روانشناسی، دیگر کورکورانه در برابر اتفاقات مختلف واکنش نشان ندهید. شما بایستی مدام به این فکر کنید که واکنش‌ خود را در برابر چیزهایی که خارج از کنترل شما هستند، بهبود بخشید. بعلاوه، تغییر از دیدگاه منفی به دیدگاه مثبت کاملا ضروری و واجب است.

  در زمینه فیزیکی هم مثلا سعی کنید به اندازه کافی بخوابید. این کار باعث می‌شود بتوانید بهتر فکر کنید. یا مثلا بطور مرتب ورزش کنید. این کار باعث می‌شود انرژی اضافه را بسوزانید و در نتیجه صبورتر باشید. یا اینکه غذاهای سالم‌تر بخورید، این کار روی عملکرد اعضای بدن شما اثر مثبتی دارد.

  یاد بگیرید مدیتیشن کنید. برای خودتان ژورنال تهیه کنید. هر روز به اندازه ۵ تا ۱۰ دقیقه تمرین نفس کشیدن انجام دهید. این تمرین ظرفیت ریه‌های شما را افزایش می‌دهد.

  در طول زمان، انجام همین کارها و تمرین‌های کوچک، نتایج بزرگی به بار می‌آورد

  اگر به جنبه ذهنی و فکری خود توجهی نشان ندهید، همین الان به شما می‌گویم که پیشرفت شما متوقف می‌شود.

  شما باید از صمیم قلب بخواهید که به یک معامله‌گر موفق با سودآوری مستمر تبدیل شوید. بسیاری از معامله‌گران از این جنبه ذهنی و روانی غافل هستند و فکر می‌کنند چیز مهمی نیست. اما کنترل ذهن و جهان‌بینی شما، تأثیر شگرفی روی موفقیت شما در حرفه معامله‌گری دارد.

 50. سلام استاد
  وقتتون بخیر
  توی مقاله نوشتین تمرین روزانه ۵ الی ۱۰ دقیقه ای نفس کشیدن …
  میشه درباره این تمرین و چگونگی انجامش هم توضیحی بدین؟
  ممنون میشم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  سبد خرید