تکرار می‌تواند نتایج معاملات شما را متحول کند

by روانشناسی بورس و بازار فارکس in 2022-09-04
حالت شب

  تکرار می‌تواند نتایج معاملات شما را متحول کند

مقدمه:

بله، کاملا درست متوجه شدید. تکرار!

تا به حال به این موضوع فکر کرده‌اید که چرا در رشته پزشکی، جراحان و پزشکان برتر اغلب در یک زمینه تخصص می‌گیرند؟ ما این را قبول داریم که راجِر فِدِرر هرگز نمی‌تواند در زمین فوتبال جای مِسی را بگیرد و همینطور مِسی هم نمی‌تواند به جای فِدرر تنیس بازی کند.

بعضی از موفق‌ترین افراد در زمینه‌های مختلف از جمله موسیقی، علم و دانش و حتی معامله‌گری، اغلب تنها در یک چیز متخصص می‌شوند. اینکه گفته می‌شود بیل گِراس استاد اوراق قرضه است، دلیلی دارد. وقتی به بازار سهام فکر می‌کنید، نام بافِت به ذهن شما خطور می‌کند. البته ممکن است هر دوی این افراد خارج از حیطه تخصصی خود نیز به موفقیت‌های دست یافته باشند. اما اگر بواسطه تخصص آن‌ها نبود، هرگز به این مقام و شهرت نمی‌رسیدند.

تکرار یک فرایند روانشناسی است که انسان‌ها از ابتدای تاریخ به آن پی برده‌اند. فرایند تکرار بقدری واضح و روشن است که اغلب تمایل داریم قدرت اثرگذاری آن را نادیده بگیریم. نه تنها تکرار باعث بهبود فرایند کاری شما می‌شود، بلکه بطور ناخودآگاه سبب می‌شود چیزهای آشنا را تشخیص دهید. تصور کنید در یک اتاق شلوغ حضور دارید و ناگهان صدای آشنایی از یک رادیو می‌شنوید. اولین فکری که در این لحظه به ذهن شما می‌رسد، نام برندی است که آهنگ این آگهی تبلیغاتی به آن تعلق دارد و شما قبلا این آگهی را بارها و بارها دیده یا شنیده‌اید.

حال همین احساس آشنایی را در زمان مشاهده بازار تصور کنید. آشنایی با ستاپ معاملاتی که حاصل ساعت‌های بیشماری از تکرار است، نه تنها می‌تواند اعتماد به نفس شما را حین انجام معاملات افزایش دهد، بلکه احساسات شما را نیز تحت کنترل قرار می‌دهد.

تکرار چگونه می‌تواند در معاملات شما موثر باشد؟

بطور کلی معامله‌گران تنها در فواصل زمانی کوتاهی روی کار خود متمرکز هستند. انگیزه و اشتیاق زیاد برای کسب پول و درآمد باعث می‌شود بسیاری از معامله‌گران مدام از یک جفت‌ارز به جفت‌ارزی دیگر، از یک سیستم معاملاتی به سیستم معاملاتی دیگر، از یک دوره آموزشی به دوره آموزشی دیگر و غیره گرایش پیدا کنند. البته معامله‌گران تنها افرادی نیستند که از این لحاظ مورد سرزنش قرار می‌گیرند. در این روزگار و زمانه که انبوهی از اطلاعات وجود دارد، رسانه‌های مالی نیز از یک داستان بزرگ سراغ حکایتی دیگر می‌روند و به این ترتیب کار را برای کسانی که دیسیپلین کافی برای عدم توجه به سروصداهای رسانه‌ای ندارند، سخت و دشوار می‌کنند.

در میان این سروصداها و مزاحمت‌ها، پایبندی به فرایند و انجام دادن چندین باره یک کار سبب می‌شود تمرکز خود را حفظ کنید. اگر این فرایند تکرار به درستی بکار گرفته شود و با ذهنیت خوبی همراه شود، می‌تواند باعث شود سیستم معاملاتی به بخش ناخودآگاه ذهن شما منتقل شود. در این صورت انجام معاملات دیگر زحمتی نخواهد داشت و متوجه خواهید شد که معامله‌گری بیشتر شبیه به یک پدیده طبیعی شده است. در این شرایط حتی معاملات ناموفق نیز خیلی بار روانی نخواهند داشت و اعتماد به نفس شما بسیار افزایش پیدا کرده است.

شروع تکرار برای بهبود معاملات(تهیه ژورنال شخصی)

 • یک سیستم معاملاتی انتخاب کنید که به آن علاقه یا باور دارید. حتی یک سیستم معاملاتی بسیار ساده مثل سیستم دو مووینگ اورج (میانگین متحرک) نیز خوب است.
 • یک ژورنال در قالب وبلاگ شخصی راه‌اندازی کنید. برای این منظور از تمام منابع رایگان مانند  سرویس های ارائه وبلاگ یا حتی فضاهای Google استفاده کنید.
 • برای شروع، هر روز در ساعت مشخصی، قالب (تمپلیت) معاملاتی خود را روی یک جفت‌ارز اجرا کنید (ساعات پیش از شروع بازار یا ساعات اولیه بازار آسیایی ایده‌آل هستند).
 • بنویسید که بازار در حال حاضر به چه صورت است، وضعیت اندیکاتورها چگونه است و اینکه فکر می‌کنید بازار در طول روز چه رفتاری خواهد داشت.
 • اگر تازه‌کار هستید، از تایم‌فریم‌های میان‌روزی استفاده کنید و تدریجا این روش را روی تایم‌فریم‌ روزانه نیز پیاده کنید.
 • سطوح هدف قیمتی را یادداشت کنید و بنویسید که چرا فکر می‌کنید بازار آنگونه که شما بیان نمودید، رفتار خواهد کرد.
 • یک برنامه جایگزین هم بنویسید.
 • این فرایند را هر روز تکرار کنید و یک داستان ادامه‌دار بنویسید. تحلیل‌های روز گذشته را پیگیری کنید. صحت و سقم تحلیل‌های خود را براساس واقعیات بررسی کنید. برای مثال، «در جفت‌ارز EURUSD علیرغم اینکه EMA-10 از EMA-20 عبور کرده بود، قیمت تا ۱٫۱۲۰ صعود نکرد و در عوض قیمت تا سطح ۱٫۱۰ کاهش پیدا کرد. سخنرانی ماریو دراگی باعث شد ارزش یورو کاهش یابد.» یا اینکه «قیمت در جفت‌ارز EURUSD مطابق انتظارات تا ۱٫۱۲۰ صعود کرد. سخنرانی ماریو دراگی باعث افزایش ارزش یورو شد». ممکن است با گذشت چند روز متوجه شوید که چرا رفتار قیمت با انتظارات شما اختلاف داشته است.
 • در عرض چند هفته متوجه خواهید شد که یک سیستم معاملاتی ساده مانند استفاده از دو مووینگ اورج، می‌تواند بطور خودکار به یک سیستم قابل اعتماد تبدیل شود.

نمونه جدول ژورنال

جدول زیر به شما کمک می‌کند تا برای نحوه نوشتن ژورنال روزانه خود یک ایده داشته باشید. اطلاعات زیر براساس استفاده از سیستم کراس مووینگ اورج‌ها و ترکیب آن با اخبار و تحلیل فاندامنتال نوشته شده است.

تاریخ ۲۰۱۶/۰۵/۰۱
جفت‌ارز (EURUSD(D1
قیمت ۱٫۱۲۰
سیگنال صعودی (روز گذشته EMA‌های ۱۰ و ۲۰ کراس کردند)
هدف امروز ۱٫۱۲۵
هدف جایگزین ۱٫۱۱۸۵
اخبار امروز انتظار می‌رود شاخص قیمت مصرف‌کننده (CPI) آلمان به اندازه ۰٫۳۰ درصد افزایش یابد
اخبار دیروز CPI منطقه یورو بیشتر از رقم پیش‌بینی شده بود. ۰٫۵% در برابر ۰٫۳۰%
دیدگاه من قیمت در جفت‌ارز EURUSD بایستی تا ۱٫۱۲۵ افزایش یابد، چرا که این سطح یک حمایت بوده و شکسته شده و بعلاوه کراس صعودی مووینگ اورج‌ها نیز این هدف قیمتی را نشان می‌دهد
دیدگاه دیروز انتظار می‌رفت قیمت در جفت‌ارز EURUSD تا سطح ۱٫۱۰ کاهش یابد، اما اینطور نشد. در عوض، مووینگ اورج‌ها یک کراس صعودی تشکیل دادند. همچنین CPI منطقه یورو از رقم پیش‌بینی شده بیشتر بود.

 

جنبه روانشناسی پشت روش تکرار بسیار ساده است. زمانی که تحلیل‌های معاملاتی روز گذشته خود را مشاهده می‌کنید، در واقع بطور ناخودآگاه سعی می‌کنید ذهن خود را آموزش دهید تا برخی از الگوها یا علائم مشخص بازار را فیلتر کند. با گذشت زمان و شناخت نقاط ضعف و قوت خود، نتیجه این خواهد بود که اعتماد به نفس بسیار زیادی پیدا می‌کنید و به درک بالایی از خود می‌رسید. در این شرایط ذهن شما بطور خودکار ستاپ‌های سودآور را به شما نشان می‌دهد و همچنین شما را از ورود به موقعیت‌های مشکوک یا ضعیف بازار دور نگه می‌دارد.

در پایان به یاد داشته باشید که مِسی، فِدرر، گراس و بافِت در عرض یک سال یا حتی دو سال به اوج موفقیت خود نرسیدند.

کار نیکو کردن از پر کردن است.

گرداوری و ترجمه : آکادمی ویو

دوره پرایس اکشن

منبع: orbex

اینستاگرام اکادمی ویو 

یوتیوب آکادمی ویو 

4.8/5 - (774 امتیاز)
88 Comments
 1. با سپاس فراوان
  بسیار کاربردی و مفید .
  خدا قوت به تیم حرفه ای آکادمی ویو .

 2. عالی و اموزنده.

  • بسیار عالی
   ممنونم از گروه بزرگ و دانا و کاربلد آکادمی ویو و استاد بزرگوار

 3. یکی از بهترین مطالبی که خوندم ممنون

 4. بسیاار عالی بود تشکر از استاد عزیز و تیم سایت خسته نباشید

 5. محمد حسین 2020-08-02 at 20:52 پاسخ

  عالی بود استاد خیلی ممنون

 6. سعیدپاشایی 2020-08-02 at 20:53 پاسخ

  سلام استاد همیشه سربلند و سالم باشید و جوانان وطن را به قله هایموفقیت برسانید

 7. محمد حسین 2020-08-02 at 20:53 پاسخ

  عالی بود استاد امینو خیلی ممنون

 8. reza purkhosro 2020-08-02 at 20:56 پاسخ

  مثل همیشه عالی بود

  • بسیار مفید و آموزنده بود ممنون از زحمات جنابعالی آرزوی موفقیت و شادکامی برای شما استاد دلسوز همه بچه‌های آکادمی

 9. مقاله ای ارزشمند و درجه یک.ممنون از تیم آکادمی

  • سلام استاد وقت بخیر
   بسیار عالی بود
   طبق فرمایش شما
   تکرار نه تنها باعث بهبود فرایند کاری شما می شود
   بلکه نا خداگاه سبب می شود چیزهایی آشنا را تشخیص دهید
   دقیقا من به این موضوع در مارکت رسیدم
   البته با تمرین و بررسی زیاد گذشته مارکت
   به یک ستاپ معاملات جامع اما در عین حال ساده و روان دست یافته ام
   تهیه ژورنال و چگونگی ثبت آن بسیار عالی بود
   و این که انتظاراتمون و دلیل آن را بنویسیم و روز بعد آن را بررسی کنیم که آیا محقق شده است یا خیر
   و اگر نشده علت چی بود ؟
   بسیار خوب و برای من آموزنده بود
   تشکر بسیار فراوان

 10. بسیار عالی و کاربردی

 11. بسیار عالی موفق و پیروز باشید

 12. مثل همیشه عالی

 13. ممنون بابت مطالب خوب و کاربردی

 14. مسعود توکلی 2020-08-02 at 23:56 پاسخ

  ممنونم، همیشه اسم ژورنال رو میشنیدم
  ولی کسی برام، اینطوری باز ش نکرد
  ممنونم از شما

 15. عالی توضیح دادید ، من هم این روش رو اجرا کردم و نتایجش منو متعجب کرد
  تشکر میکنم از تیم آکادمی ویو

 16. بسیار عالی و آموزنده
  تشکر از تیم آکادمی ویو
  این مقاله باعث شد من یکسری تغیرات در چک لیستم بدهم
  تشکر دوستان عزیز

 17. عالی بود. ممنون

 18. مثل همیشه عاااالی. تشکر از تیم سایت

 19. بسیار عالی و آموزنده

 20. حلقه گمشده ۹۹/۹۹ درصد تریدرها

 21. سلام ممنون از این مقاله من قبلا اصلا به چک لیست اهمیت نمیدادم چن وقتی هست دارم واسه خودم پلن و چک لیست تهیه میکنم ی جای مقاله ای که زحمتش رو کشیدین جفت ارز EUR U SD جدا نوشته شدن اولش من رو به اشتباه انداخت اصلاح کنید بهتر میشه.

 22. سلام بسیار عالی بود

 23. ممنون از ترجمه و ارسال مقالات اینچنینی که دید میده به آدم.

 24. بسیار مفید بود.
  ممنونم

 25. عالی بود . خیلی ممنون

 26. خسته نباشین خیلی مقاله خوبی بود استاد ، این مقاله همون ضربه استاده ، من هزار ضربه ای که یک بار تمرین کردی نمیترسم ، از یک ضربه ای که هزار بار تمرین کردی میترسم .
  ممنون استاد

 27. واقعا تمرین اصولی و بررسی نتایج و تکراران خیلی مهم هسن

 28. تکرار کردن باعث میشه بدون دلیل خاصی پیشرفت کنیم، وقتی کار مشابهی رو که هنوز به نتیجه ی دلخواه ما نرسیده رو تکرار می کنیم و بیشتر و بیشتر انجام میدیم بعد می بینیم که میشه و خیلی خوب نتیجه میده، در این مورد بقیه می پرسن چه طور تونستی، چه کار کردی و بعد خود شخص تعجب می کنه

  لنس میگه تریدر باید برنامه ی مرور داشته باشه، میگه معاملات خوب رو که انجام دادین یا فرصت های خوبی رو که بررسی می کنید رو عکس بگیرید و پرینت کنید، در طول هفته برنامه داشته باشید که اون ها رو مرور کنید، اینطوری قابلیت این رو پیدا می کنیم که ستاپ های خوبی رو در حین تشکیل تشخیص بدیم یا حتی سناریو های مختلف رو که به ستاپ های قابل ترید تبدیل بشن رو متصور باشیم

  وقتی می خوایم تمرین ها رو تکرار کنیم باید این ذهنیت رو داشته باشیم که درسته اطلاعات رو سریع دریافت می کنیم و درک می کنیم اما یادگیری اون ذره ذره و آهسته رخ میده

  تشکر از استاد امینو

 29. موفقیت، محصول عادت‌های روزانه است، نه یک دگرگونی بزرگ و یکباره در کل زندگی.
  ایجاد عادت‌های ماندگار، دشوار است. مردم تغییرات کوچک اندکی ایجاد می‌کنند و چون نتیجهٔ قابل توجهی مشاهده نمی‌کنند، متوقف می‌شوند. فکر‌ می‌کنید «یک ماه است که هر روز می‌دوم، پس چرا هیچ تغییری در بدنم نمی‌بینم؟» زمانی که این‌گونه فکر‌ها غلبه کنند، خیلی راحت عادت‌های مثبت به آخر خط می‌رسند.

 30. سلام بسیار عالی لذت بردیم

 31. سلام و خدا قوت
  مقاله بسیار خوبی بود ،تشکر فراوان
  همگی تجربه ترکیب استفاده از چک لیست و تکرار فراوانش رو در خیلی از امور داریم، مساله مهم تعهد هست که ملکه ذهنمون بشه و نتیجه شیرینش رو خواهیم دید…

 32. سلام با تشکر از مقاله عالی ببخشید یه سوال منظور از تایم فریم میان روزی چیست؟ متوجه نشدم

  • سلام
   منظور تایم فریم های ۴ ساعت و ۱ ساعت و ۳۰ دقیقه و ۱۵ دقیقه و ۵ دقیقه و ۱ دقیقه هست.

 33. عالی بود و بسیار مفید

 34. فوق العاده بود
  ممنون از مقاله های عالی که انتخاب میکنید

 35. این مقاله بسیار مهم و خوب بود . خیلی ممنونم

 36. محمد شیخ 2021-11-19 at 11:44 پاسخ

  بسیار آموزنده و کاربردی درود بر امینو عزیز و تیمش

 37. دقیقا من تجربه عملیش رو داشتم فوق العاده عالی ممنون بابت مقاله

 38. آره فقط کافیه ی کار ثابتی رو به صورت مستمر ادامه بدیم بقیه کارها خود ب خود حل میشه

 39. محشر بود
  خیلی ممنون.

 40. مثل همیشه عالی سلطان❤💯💯

 41. تشکر از استاد عزیز و آکادمی ویو
  بسیار مختصر و مفید

 42. سعید فیاض فر 2021-11-21 at 20:04 پاسخ

  بسیار عالی و قابل تامل بود واسه من جناب دهقان. متشکرم

 43. در این شرایط حتی معاملات ناموفق نیز خیلی بار روانی نخواهند داشت و اعتماد به نفس شما بسیار افزایش پیدا کرده است

  به به لذت بردیم (عالی)

 44. در این شرایط حتی معاملات ناموفق نیز خیلی بار روانی نخواهند داشت و اعتماد به نفس شما بسیار افزایش پیدا کرده است.
  به به لذت بردیم(عالی)

 45. درود بر شما
  نکته ای بسیار ظریف و کاربردی را اشاره فرمودید که پرداختن به آن نتایج مطرح شده را در بر خواهد گرفت .
  و من امیدوارم به توصیه شما عمل کننده باشم .

 46. واقعا لذت میبرم از مقالات استاد
  این یکی محشر بود مخصوصا قسمت ژورنالش
  ممنون از تیم اکادمی ویو و استاد عزیزم

  • ممنون از اینکه به خواسته های ما دقت میکنین و در مورد ژورنال نویسی هم مقاله گذاشتین تشکر استاد عزیزم
   دقیقا زمانی که دارم چک لیستم رو ۱۰۰۰ مورد تو گذشته بازار بررسی میکنم و خسته شدم، این مقاله رو گذاشتین و باز انرژی گرفتم برای ادامه دادن به بررسی ۱۰۰۰ موردی
   به بقیه دوستان هم بسیار این کار رو پیشنهاد میکنم که تاثیر تکنیکالی و روانشناسی فوق العاده ای داره
   بازم ممنون از استاد و تیم آکادمی ویو

 47. بسیار عالی و متشکر

 48. واقعا عالی بود.
  خیلی وقت پیش که با آکادمی آشنا نبودم یه مدت ژورنال مینوشتم و واقعا تاثیر شگرفی داشت.نمیدونم چی شد دیگه ادامه ندادم،شاید تنبلی.
  این مقاله من رو یاد اون ژورنال ها و اثر تکرار ها انداخت با اینکه آموزش اصولی ندیده بودم ولی اثرات مثبت و خوبی برام داشت و باعث می شد پرتاب های بعدیم رو تصحیح کنم.
  حالا کنار امینو آموزش ببینیم و ژونال بنویسیم که دیگه مارکت رو شخم میکنیم.

 49. تاثیر گذار و قابل تامل 👌👌

 50. خیلی عالی بود استاد عزیز ممنون از شما

 51. رضا نظری 2021-11-22 at 13:34 پاسخ

  سلام……از شما درس می آموزم….برقرار باشید و تندرست

 52. دیدگاهی ساده و کاربردی که درک این موضوع فقط در طی زمان امکان پذیر هست مچکرم استاد

 53. سلام و عرض ادب .
  مقاله خیلی عالی و مفید مثل همیشه عالی خسته نباشید میگم خدمت استاد عزیز و تیم قدرتمند شما .

 54. بسیار مقاله کارآمد و مفیدی بود…. ممنونم از استاد امینوی عزیز… تریدر و تحلیل گر بازارهای های مالی و همچنین از نظر من روانشناس و متخصص موفقیت فردی…امیدوارم همیشه شاد و موفق باشید.

 55. بسیار عالی مقاله بسیار مفیدی بود

 56. زنده باد استاد عزیز و گرانقدر

 57. واقعا عالی بود ممنون بابت انتقال مطالب مفید.
  برای ژورنال کردن ترید ها من از سایت trello استفاده میکنم گفتم شاید به کار دوستان بیاد
  موفق باشید

 58. این روزها بگن فارکس همه میگن : امین امین امین

 59. سلام
  عالی بود

 60. مقاله بسیار مفیدی بود

 61. بسیار عالی بود

 62. mehranrashedi2 2022-03-27 at 11:19 پاسخ

  بسیار عالی و مفید بود
  بنظر من یکی از کلید های طلایی که همه دنبالش میگردیم تکرار هست

 63. ارسلان حاتمی 2022-05-11 at 02:12 پاسخ

  سلام و عرض ادب بسیار مفید و اموزنده بود .
  با تشکر

 64. محمد حقیقتیان 2022-06-21 at 22:55 پاسخ

  درود و سپاس استاد دوست داشتنی

 65. با سپاس فراوان
  بسیار کاربردی و مفید .
  خدا قوت به تیم حرفه ای آکادمی ویو .

 66. سلام به استاد عزیزممم.جمله طلایی این مقاله : کار نیکو کردن از پر کردن است…. عالی بود و پربار انشاالله همیشه سالم و سلامت کنارمون باشید.

 67. مرسی استاد🙏
  معجزه تکرار و تمرین یک روش خوب

 68. عالی

 69. بسیار مفید ممنون

 70. کاش می‌فهمیدم چطور دقیقا بعد از اینکه به چیزی فکر میکنم یه مقاله از همون چیز (ژورنال) روو سایت قرار میگیره و این انقد داره زیاد میشه که دیگه نمیتونم اسمش رو «اتفاق» بذارم…
  هزاران بار ممنون از این پشتیبانی شبانه روزی و چند بعدی

 71. درود بر شما استاد سخاوتمند و تیم پرتلاش آکادامی ویو
  مگه میشه مقاله های کاربردی شما رو خوند و شگفت زده نشد
  عالی همچون گذشته

  پیروز و پایدار باشید

 72. با سلام
  خیلی ممنون،دقیق و به موقع بود
  دقیق دراین مرحله بودم و ایمان به ستاپ معاملاتیم رو تکمیل کرد
  خیلی عزیزی🌷🌷🌷

 73. ی استاد دوستداشتنی

 74. بهترییییین 💖

 75. مثل همیشه مفید و اموزنده و کاربردی خداوند به شما طول عمر با عزت بده

 76. مثل همیشه پربار و آموزنده.

 77. عالی مثل همیشه، من با مقالات شما یک مسئله ای دارم وقتی میخونم سوال برام پیش میاد، و وقتی اینجا میپرسم جوابی نمیگیرم و نمیدونم کجا سوالات راجب مقاله را بپرسم و جواب بگیرم(چون جواب نمیگیرم فکر میکنم نباید سوال بپرسم) اگه میشه این مورد رو روشن کنید ممنون میشوم. بعضی وقتها دوستان پاسخی میدن ولی چون از طرف آکادمی نیست تاییدش برام سخت میشه نمیخوام اشتباه ظرف ذهنم رو پر کنم و بعد تازه برم سراغ خالی کردن ذهنم. در مجموع شما توقع ما رو از آکادمی بردید بالا و این برای ما خوبه و شما کمی شلوغ بشید و اذیت از این بابت عذر خواهی میکنم

 78. بسیار مفید وتاثیر گذار

 79. الهام نعمتی 2022-09-13 at 19:19 پاسخ

  بسیار عالی بود عالی به معنای کامل تجربه👏👌تشکر از استاد عزیز🥰🌺

 80. نه تنها تکرار باعث بهبود فرایند کاری شما می‌شود، بلکه بطور ناخودآگاه سبب می‌شود چیزهای آشنا را تشخیص دهید.

  یک ژورنال در قالب وبلاگ شخصی راه‌اندازی کنید. برای این منظور از تمام منابع رایگان مانند سرویس های ارائه وبلاگ یا حتی فضاهای Google استفاده کنید.
  بنویسید که بازار در حال حاضر به چه صورت است، وضعیت اندیکاتورها چگونه است و اینکه فکر می‌کنید بازار در طول روز چه رفتاری خواهد داشت.
  سطوح هدف قیمتی را یادداشت کنید و بنویسید که چرا فکر می‌کنید بازار آنگونه که شما بیان نمودید، رفتار خواهد کرد.
  جنبه روانشناسی پشت روش تکرار بسیار ساده است. زمانی که تحلیل‌های معاملاتی روز گذشته خود را مشاهده می‌کنید، در واقع بطور ناخودآگاه سعی می‌کنید ذهن خود را آموزش دهید تا برخی از الگوها یا علائم مشخص بازار را فیلتر کند. با گذشت زمان و شناخت نقاط ضعف و قوت خود، نتیجه این خواهد بود که اعتماد به نفس بسیار زیادی پیدا می‌کنید و به درک بالایی از خود می‌رسید. در این شرایط ذهن شما بطور خودکار ستاپ‌های سودآور را به شما نشان می‌دهد و همچنین شما را از ورود به موقعیت‌های مشکوک یا ضعیف بازار دور نگه می‌دارد.

 81. کار نیکو کردن از پر کردن است و فیلم جالب و عالی در توضیح تکرارhttps://www.aparat.com/v/a2Ft0 داستان ضرب المثل « کار نیکو کردن از پر کردن است!» _ بهرام گور و گل اندام | نظامی

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  Cart