پنج سخن برای معامله گران در حال پیشرفت

توسط روانشناسی بورس و بازار فارکس که در 2023-09-19
حالت شب

پنج سخن برای معامله گران در حال پیشرفت(Five words for emerging traders)

 

مقدمه:

اگر شما یک تریدر در حال اموزش فاركس  هستید، حتما باید این مطالب را بدانید

 بسیاری از تریدرها به محض آشنایی با بازار فارکس هیجان زده شده واکثرا نیازی به آموزش فارکس را احساس نمی کنند وبدون برنامه و هدف شروع به ترید کرده و بعد از مدتی که ضررهای زیادی از نظر مالی و روحی متحمل می شوند تازه متوجه نیاز خود به آموزش و برنامه ریزی هدفمند می شوند

اخیرا موضوع و شخصی که توجه من را به خودش جلب کرد فردی بود به نام بنجامین فرانکلین که درباره او حداقل میتوان گفت که فرد تاثیر گذاری بوده است. او بینش و تفکر خوبی در مورد انجام دادن کارها, فرآیند روبرو شدن با مسائل, درمورد خودشناسی و همچنین عوامل موفقیت داشته است. این موارد باعث شد تا ذهنم به سوی معامله گری و همچنین فرآیند پیشرفت کردن معامله گران نوپا کشانده شود و به این فکر افتادم تا از گنجینه های مطالب بنجامین فرانکلین و بر اساس مطالبی که فراگرفتم, مقاله ای در مورد مسائلی  که به فرد معامله گر میتواند کمک کند بنویسم.

در ذیل پنج سخن برای معامله گرانی که در حال پیشرفت هستند ارائه می شود:

۱- هنگامی که شما برای آماده شدن در انجام کاری شکست میخورید، در اصل شما خود را برای شکست خوردن آماده می کنید.” بنجامین فرانکلین

در معامله گری، مانند تمام مهارت های دیگری که قصد فراگیری آنها را دارید, شما نیازمند به یک برنامه و طرح برای دست یابی به اهداف خود در جهت تبدیل شدن به یک معامله گر سودده میباشید. من همواره داستان هایی را از گوشه و کنار در مورد معامله گرانی می شنوم که با خواندن یک یا دو کتاب توقع دارند که بازار را در طی تعطیلات آخر هفته یاد گرفته و اقدام به معامله گری نمایند. اما به زودی متوجه می شوند که این کار بسیار دشوارتر و پیچیده تر از آنچه به نظر می رسد می باشد.

برای شروع شما میتوانید, اقدام به نوشتن اهداف خود به صورت کاملا واضح و شفاف نمایید و یک زمانبندی معقول برای رسیدن به آن ها در نظر بگیرید (این بازه زمانی را بیشتر از آنچه که مد نظرتان است در نظر بگیرید). سپس بررسی کنید که برای رسیدن از جایی که هستید به جایی که میخواهید برسید, چه چیزهایی نیاز دارید. احتمالا در این مسیر همانند تمامی افرادی که در یک مهارت به موفقیت دست یافته اند، شما نیز نیازمند یک مربی خواهید بود. پس از آن به نوشتن مراحل و گام های بعدی پرداخته و برنامه ای برای گذر از مرحله ای به مرحله ی دیگر تهیه کنید.

مسئله و موضوع مهم، آغاز کردن مراحل کار و انجام آن ها به صورت قدم به قدم تا رسیدن به مقصد خواهد بود. مایکل جردن در این خصوص سخنی دارد که مرا بسیار به یاد این مطلب می اندازد و آن این است که، ” من هرگز به مرحله بعدی فکر نکردم، تنها به اولین مرحله فکر کردم و برای رسیدن به مرحله ی بعدی تلاش نمودم. به همین دلیل، هرگز احساس نکردم که نمیتوانستم کاری را انجام بدهم و یا به اتمام برسانم چون من تمامی مراحل را برای رسیدن به هدفم طی کرده بودم.”

۲-” کار امروز را هرگز به فردا موکول نکنید.” بنجامین فرانکلین

نویسنده، نقاش، سیاستمدار، دانشمند، موسیقی دان، مخترع و دیپلمات تنها چندین نمونه از عناوین بنجامین فرانکلین هستند. چگونگی دست یابی وی به تمامی این عناوین خارق العاده است، اما تنها یک راه برای رسیدن به آن ها وجود دارد و آن هم تلاش های بسیار زیاد بدون اتلاف وقت است. گاهی اوقات بسیار متعجب میشوم از این که میبینم تعداد زیادی از افراد چگونه وقت خود را در چت روم ها، مکالمات کسل کننده یا به نوشتن درباره ی پست های بی دهدف وبلاگ ها تلف می کنند. دچار سوء تفاهم نشوید، تفریح و تنوع داشتن همیشه مهم است اما اقدامات و کارهای شما بخشی از میراثی است که از خود به جای میگذارید و تعیین کننده این موضوع میباشد که آیا شما یک معامله گر موفق می شوید یا خیر.

داشتن اهداف مشخص و روشن، درسی بود که درسخن اول توضیح داده شد اما گام بعدی تلاش بسیار زیاد برای تبدیل آن ها به واقعیت خواهد بود. از خود بپرسید که شما امروز به چه چیزی انرژی خود را اختصاص می دهید و اینکه این امر به شما در جهت دست یابی به اهدافتان کمک می نماید یا خیر. آیا این امر یادگیری در مورد پرایس اکشن یا سیستم معامله گری است یا صحبت کردن در مورد موضوع مسخره ای که بی ارزش است؟ من تقریبا مطمئن هستم که بنجامین بخش اعظم وقت خود را به طور پیوسته بر روی چیزهایی صرف کرد که به وی کمک نمودند تا کار و اختراعات خود را به مرحله بالاتر برساند و این دقیقا دلیل ماندگار شدن نام وی است. از خودتان بپرسید که آیا کاری که انجام میدهید همان چیزی است که دوست دارید در آینده به این خاطر به یاد آورده شوید. این به شما کمک میکند تا وقت خود را بسنجید و این که از آن در جهت تبدیل شدن به یک معامله گر موفق, به طرز بهینه ای استفاده می کنید.

۳- “مادامی که برای رسیدن به هدف حرکت میکنید شما شکست را تجربه خواهید کرد, پس از اشتباه کردن نترسید.” بنجامین فرانکلین

واقعا در مورد معامله گری در بازار فاركس این صحبت صدق میکند و همچنین میتوان گفت در سایر شغل های مهم نیز شکست وجود دارد. اگر شما از اشتباه کردن بترسید آنگاه هنگامی که موقعیت خوبی برای معامله کردن و پوزیشن گرفتن پیش می آید شما پر از ترس و دلهره خواهید بود.  آیا این اتفاق برای شما افتاده که به خاطر ضرر و اشتباه اخیر, برای معامله کردن در موقعیتی که پیش آمده دچار شک و شبهه شوید؟

ترس منجر به موفقیت و همچنین پذیرش ریسک که یکی از قسمت های معامله گری است نمیشود! فارغ از اینکه معامله گرهستید یا خیر و بدون شخصی سازی مسائل, به خودتان اجازه اشتباه کردن بدهید. با این کار شما به خودتان این اجازه را میدهید که تمام هوش ذاتیتان را در این فرآیند به کار گیرید و بتوانید ذهنیت یک معامله گر موفق را در خودتان بوجود آورید.

۴-“سه چیز وجود دارد که بسیار سخت هستند : فولاد , الماس و شناخت نسبت به خود.” بنجامین فرانکلین

شناخت نسبت به خود احتمالا سخت ترین کاری است که در طول دوران زندگیمان انجام خواهیم داد, درکنار مواردی همچون: مواجه با مرگ خود و یا عزیزانی که کاملا دوستشان داریم.

شروع فرایند معامله گری در واقع قرار گرفتن در مقابل آینه میباشد. چه متوجه این موضوع شده باشید و یا خیر, مارکت به شما قسمت های کشف نشده وجودتان را نشان خواهد داد, تصویر شخصی از خودتان, احساساتتان و این که چگونه با موارد نامعین و همچنین با شکست مواجه میشوید.

شناخت از خود برای فرآیند معامله گری ضروری است و بهترین کار این است که با خودتان روراست باشید. مخصوصا در مواجه با موارد ضعف و همچنین باورها وعقاید محدود کننده ای که دارید. برای درک و روبرو شدن با آنها شجاع باشید. در اصل شما روی مواردی کار خواهید کرد که قوی ترین عامل عقب افتادن شما هستند.

۵-“انرژی و پافشاری منجر به تسخیر هر چیزی خواهد شد.” بنجامین فرانکلین

فرآیند یادگیری معامله گری تا در آن به موفقیت برسید و یا حفظ موفقیت وقتی آن را کسب کردید, میتواند کار طاقت فرسایی باشد. روزهایی خواهد بود که هیچ چیز درست پیش نمی رود و آنجاست که میخواهید تسلیم شوید, جایی که پیروی نکردن از نظم وهمچنین هرم معامله گری و یا انجام ندادن کارهایی که به موفقیت شما کمک میکند راحت تر خواهد بود.

در این مواقع مهمترین چیز این است که تسلیم نشوید و از این فرآیند خارج نشوید و راه آسان را انتخاب نکنید. هر زمان که که شما در این مواقع پرچالش به سمت جلو حرکت کنید, این موضوع باعث خواهد شد که قدرت واستحکام شما بیشتر شود و این به شما اعتماد به نفسی خواهد داد که ستون اصلی فرآیند موفقیت شما خواهد شد و به شما اجازه خواهد داد تا نهایتا بر تمامی موانع غلبه کنید و به ثبات در این فرآیند برسید.

زمانی که گزینه ای به اسم تسلیم شدن وجود نداشته نباشد, پیشروی کردن تنها چیزی است که در انتظار ماست.

گرداوری و ترجمه:آکادمی ویو

منبع : ۲ndskiesfore

اینستاگرام آکادمی ویو
یوتیوب آکادمی ویو
دوره پرایس اکشن
دوره فراکتالی
آموزش فارکس

4.8/5 - (593 امتیاز)
نظرات 64
 1. واقعا این مقاله عالییی بود ممنون اما بعضی وقت ها نمیدونیم که ایا اشتباه میکنیم یا نه خودم البته بعضی وقت ها اینجوری میشیم و سعی میکنم حس خوب به خودم بدم
  بعضی جاها فکر میکنیم که داریم اشتباه میکنیم به خودمون شک پیدا میکنیم و این همون نامیدی و دشمن ماست و بزرگ ترین ضرر همیشه وقتی باهاش مواجه میشم احساس خوب به خودم میدم حر فهای خوب به خودم میزنم تا فراموشش کنم هیچموقع نباید به انتها فکر کرد فقط باید به جلو رفت
  به خودمون و کارمون ایمان داشته باشیم
  ممنون از ادمین های سایت و استاد عزیزم

  • مجتبی رضایی 2022-02-27 در 23:27 پاسخ

   سلام ،استاد دگرگونم کردی رفت خیلی جالب و هرروز صبح پاشدم گوش میدم .

   • سلام و ارادت استاد امینوی بررگ ،
    متوجه ترس فقدان یا از دست دادن در بازار شدم که این موضوع باعث شده معاملات را خیلی سریع ببندم و باز کنم و موقعیت های خوب را از دست بدهم ،و اجازه نمیدم پوزیشن هام به تارگت بخورن و قبل تارگت به ثورت دستی بسته میشن

 2. با سلام و درود
  این پنج سخن فوق العاده تاثیر گذار و جالب بود
  و جذاب ترین جمله: زمانی که گزینه ای به اسم تسلیم شدن وجود نداشته نباشد, پیشروی کردن تنها چیزی است که در انتظار ماست.
  ممنون

 3. واقعا عالی بود و جای فکر داره که چقدر بهش عمل میکنیم

 4. عالی بود..

 5. چقدر زیبا بود این مطلب

 6. تریدر شدن شاید مثل ساختن یه دیوار باشه اگر بخوای یکدفعه به همش فکر کنی یا میزاری کنار یا انقدر عجله میکنی که همش خرابش میکنی به نظر من کسانی که روزی یک آجر گذاشتن اما در جای درست و به بهترین صورت ، اونا قطعا میتونن مطمین باشن که تریدر میشن تا افرادی که شاید حتی یک دهه هست با خودشون و هدفشون درگیرن .سپاسگزار

  • سلام این جملتون رو باید با طلا نوشت این همون راز موفقیت در تریدر هست

 7. مقاله ی مفیدی بود . ممنون بابت مقالات. برای من کار امروز رو به فردا ننداختن و پذیرش شکست در مسیر پیشرفت نکاتیه که باید به درکشون برسم

 8. این مقاله خیلی خوب بود. سپاس

 9. زمانی که گزینه ای به اسم تسلیم شدن وجود نداشته نباشد, پیشروی کردن تنها چیزی است که در انتظار ماست.

 10. عالی بود

 11. سلام بر آکادمی ویو
  بازم یک روز خوب دیگه و مقاله عالیه دیگه
  دست همتون رو میبوسم با این مقاله هایی که گذاشتین و مارو در مسیر درست آموزش میدین
  آکادمی ویو = قدرت ذهن ، صبر ، نظم ، تمرین و ممارست ، داشتن هدف و در نهایت پــــــــیــــــــــــــروزــــــــــــی

 12. یاشار صاحب قران 2021-01-06 در 12:02 پاسخ

  یک کتاب جامع درمورد تمام جملاتی که اقای فرانکلین گفتن هست متاسفانه ترجمه نشده یکی از بهترین جملات این کتاب از نظر من اینه:
  “An investment in knowledge pays the best interest”
  “سرمایه گذاری در دانش بهترین بهره را می دهد”

 13. تمام كائنات با همه لايه ها و با همه بغرنجى اش در درون انسان پنهان است .
  شيطان مخلوقى ترسناک نيست كه بيرون از ما به دنبال فريب دادنمان باشد ، بلكه صداى است درون خودمان . در خودت دنبال شيطان بگرد ، نه در بيرون و در ديگران…
  و فراموش نكن هر كه نفسش را بشناسد ، پروردگارش را شناخته است . انسانى كه نه به ديگران ، بلكه به خود بپردازد ، سرانجام پاداشش شناخت آفريدگار است.

 14. بسيار عالي و انرژي بخش بود
  پيشرفت و نتيجه گرفتن تو اين مسير خيلي سخت هست ولي همونطور كه تو فايل هاي اشتياق سوزان استاد گفتن، تفكر مثبت و تلاش هدفمند مارو به جلو ميبره. اين سختي باعث ميشه كه كوچكترين نتيجه مثبتي لذت بخش باشه و بيشترين انگيزه و به آدم بده.

 15. من هرگز به مرحله بعدی فکر نکردم، تنها به اولین مرحله فکر کردم و برای رسیدن به مرحله ی بعدی تلاش نمودم. به همین دلیل، هرگز احساس نکردم که نمیتوانستم کاری را انجام بدهم و یا به اتمام برسانم چون من تمامی مراحل را برای رسیدن به هدفم طی کرده بودم.
  خدا قوت
  این جمله برای من خیلی الهام بخش و تاثیر گذار بود… سپاس فراوان

 16. عالی بوددددد

 17. عالی بود ممنون

 18. من هرگز به مرحله بعدی فکر نکردم، تنها به اولین مرحله فکر کردم و برای رسیدن به مرحله ی بعدی تلاش نمودم. به همین دلیل، هرگز احساس نکردم که نمیتوانستم کاری را انجام بدهم و یا به اتمام برسانم چون من تمامی مراحل را برای رسیدن به هدفم طی کرده بودم.
  بسیار زیبا بود این جمله…

 19. این مقاله چقدر جذاب بود و الهام بخش…
  توی دفترم برداشت هام رو نوشتم از هرکدوم از این ۵ نکته…
  هدفامو آپدیت کردم…باورهامو همینطور…
  چقد به دور دست فک میکردم، فهمیدم لازم نیس خیلی جلو رو نگاه کنم…
  عالیی بود…اول صبح با این مقاله ها روزمون بی نظیر ساخته میشه…

 20. علی جهانگیری 2022-02-27 در 22:01 پاسخ

  استاد دهقان شما واقعا عالی هستید
  مقاله بسیار زیبایی بود
  بسیاربسیارممنون

 21. عالی بود ممنون استاد

 22. سلام استاد مثل همیشه عالی و بی نظیر . ممنون

 23. تشکر از این مقاله بی نظیر
  خدایا شکرت از این اطلاعات گران بها که رایگان و بی منت گذاشته میشود

 24. واقعا این مقاله خارق العاده بود.
  مرسی که هستی امین جان❤️😘
  برای من دوتا مبحث واقعا عالی بود؛
  یکی به مرحله بعد فکر نکنید و مدت زمانی بیش از مدت زمانی که مد نظرتان هست را مشخص کنید
  و دیگری زمانی که گزینه ای به اسم تسلیم شدن وجود نداشته نباشد, پیشروی کردن تنها چیزی است که در انتظار ماست
  البته من هر مقاله رو چندین بار میخونم و بعد خلاصه نویسی میکنم.
  این مقاله رو باید ۱۴۰ بار خوند و بعد خلاصه نویسی کرد که بفهمی چه الماس هایی رو یادگرفتی.

 25. آریوبرزن 2022-02-28 در 00:08 پاسخ

  سلام و درود
  (من ادامه میدم) (I,LL CONTINUE…)
  سپاس فراوان

 26. حجت اله جمشیدی 2022-02-28 در 00:23 پاسخ

  ممنون استاد گرامی

 27. بسیار زیبا و پر انرژی بود . استاد عزیز ، خدا را شکر که دارم مطالب شما را پیگیری میکنم .

  زمانی که گزینه ای به اسم تسلیم شدن وجود نداشته نباشد, پیشروی کردن تنها چیزی است که در انتظار ماست.

 28. مقاله فوق العاده مفیدی بود

 29. سلام وقت بخیر
  من این مقاله رو از اولین مرتبه ای که گذاشتید تا حالا، بارها و بارها خوندم و گوش دادم مطالبی بسیار مفید و عالی دارد.
  ممنون از شما استاد گرامی

 30. سلام ، طبق معمول عالی بود

 31. مهران ازغندی 2022-03-02 در 22:57 پاسخ

  بسیار عالی بود
  پیشنهادتون برای اینکه از طرف دیگه بوم نیفتیم چی هست استاد ؟
  بعضی وقت ها این حس بهمون دست میده که فشار زیادی وارد میکنیم به ذهن و جسم
  البته نمیدونم بازی ذهن هست یا چی ولی ممنون میشم پاسخ بدید

 32. چقدر خوبه که تو این مسیر سخت با مقالات و رادیوتیوب ها و وبینارها کنارمون هستین و مدام ما رو شارژ می کنین
  تشکر استاد

 33. مثل همیشه عالی سلطان❤💯💯

 34. بی نظیر

 35. سلام .فوق العاده بود .

  شکست ها فقط اصلاح مسیر هستند.امینوی بزرگ.

  ممنون از استاد عزیزم.

 36. استاد جان یه دونه ای اونم واسه نمونه ای *)

 37. بدون وجود مبارک شما معامله گر شدن غیرممکن بود استاد
  چقدر روی روانشناسی ما دانشجوها دارید کار می کنید که همه ما به هدفمون که موفقیت هست برسیم
  خداوند پاداش نامحدود معنوی این انسانیت واقعی رو تمام و کمال به شما بده (آمین)

 38. عرض ادب و احترام

  اول تشکر،دوم تشکر،سوم هم تشکر

 39. سپاس فراوان از استاد مهربان و دلسوز و دوست داشتنی…. با آرزوی شادی و سلامتی و موفقیت بی وقفه برای شما برادر عزیزم امینو بزرگ.

 40. ممنون از زحماتتون

 41. ارسلان حاتمی 2022-05-16 در 21:22 پاسخ

  با سلام ممنون بسیار عاتی وتاثیر گذار بود

 42. عالی بود ممنون از شما استادعزیز سپاسگزارم

 43. ابراهیم یزدانی 2022-06-22 در 10:25 پاسخ

  بسیار عالی و کارآمد برای کسی که واقعا با گوش دل درک کنه و بهشون عمل کنه ، برای من که تازه شروع کردم مراحل آموزش رو جمله ؛ من به مرحله بعد فکر نمیکنم ؛ بزرگترین کارایی رو داره بازهم ممنون.

 44. سلام و خسته نباشید به استاد عزیزممم و دوستانم در آکادمی، مقاله بسیار بینظیر و کاملی بود… ۵ نکته طلایی که لازمه ی موفقیت در هر نوع شغلی هست.. علی الخصوص تریدری.

 45. سلام استاد مقاله بسیار تاثیرگذاری بود

 46. سلام استاد خسته نباشید
  در جمله پایین به جای نباشد باید نوشته میشد باشد
  زمانی که گزینه ای به اسم تسلیم شدن وجود نداشته” نباشد”, پیشروی کردن تنها چیزی است که در انتظار ماست.

 47. استاد شما معرکه هستید. پافشاری و انرژی ما برای موفقت و انسان بهتریی شدن باعث شد با شما و آکادمی آشنا بشم. مرسی که هستید

 48. این هنر علم که بتونی به دیگران در روشنایی افکارکمک کنی ارزش آموزش در مدارس و دانشگاه هم است.

 49. این مقاله رو تا بحال چندین بار مطالعه کردم و هر بار از دفعه قبل بیشتر به اهمیت نکات مطرح شده پی میبرم
  به دوستان هم توصیه میکنم علاوه بر نوت برداری چندین مرتبه این مقاله عالی را مطالعه کنند و خودشان را نسبت به دفعه قبل که مقاله را خوانده بودند بسنجند که چقدر توانسته اند این مطالب را در خود نهادینه کنند
  در انتها مجدد از جناب امین دهقان و تیم خوب آکادمی ویو تشکر میکنم

 50. تشکر استاد عالی بود

 51. Mohammad.Hashemi 2023-04-26 در 00:09 پاسخ

  سلام و درود و تشکر فراوان از استاد امینو و تیم پرتلاششون
  دارم روی گزینه دوم (کار امروز را هرگز به فردا موکول نکنید) و چهارم (شناخت نسبت به خود) کار میکنم تا اینجا که نتیجه عالی بوده
  برای گزینه دوم وقتی میخوام کاری رو انجام بدم و شروع میکنم به بهانه تراشی به خودم میگم فقط بلند شو و انجامش بده و به ذهنم اجازه نمیدم که بازیم بده.
  همه موارد فوق العاده سازنده و برای موفقیت ضروری هستند

 52. سلام. متوجه منظور از هرم معامله گری نشدم.

 53. عالی و بینظیر مثل همیشه

 54. Thinking is easy. acting is difficult , and to put one’s thoughts into action is the most difficult thing in the world.
  فکر کردن سهل است و عمل کردن دشوار – افکار خود را به عمل رساندن دشوارترین کار دنیاست (گوته)

  درود استاد امین دوست داشتنی مثل همیشه عالی 🌺

 55. سلام خداقوت
  استاد بنظرم سخن اول درست نوشته نشده یا اینکه من اشتباه برداشت میکنم اگر ممکنه یکبار دیگه سخن اول بنجامین را بازبینی بفرمایید که مشکل تایپی داره یا نه و اگر درسته توضیحی مختصر در مورد اون بفرمایید که خود جمله چجوری خوانده میشه.
  تشکر فراوان

 56. آیا این اتفاق برای شما افتاده که به خاطر ضرر و اشتباه اخیر, برای معامله کردن در موقعیتی که پیش آمده دچار شک و شبهه شوید؟
  فــر ا و ا ن

 57. سلام وقت بخیر،
  از جمله مقالاتی هست که هر روز باید شنید و مرور کرد، جملاتی کوتاه اما عمیق و پرمغز
  بسیار سپاسگزارم از استاد امینو بزرگوار و خانواده آکادمی ویو

 58. با سلام و احترام خدمت استاد گرامی
  ممنون بابت مقاله ی خوبتون تمامی مقاله را نکته برداری کردم و روی دیوار چسباندم هر روز بخونم و ملکه ی ذهنم بشه
  به نظر من در این مقطع از زندگیم جمله ی کار امروز و به فردا موکول نکنید برای من اهمیت بالای دارد.

  پیروز و موفق باشید

 59. درود بر شما. واقعا با توجه به اینکه بخش بسیار زیادی از مراحل تبدیل شدن به یک تریدر حرفه ای به مسائل روانشناسی مربوط است، مطالعه این مقالات کاملا ضروری و مفید است.

 60. برای شروع شما میتوانید, اقدام به نوشتن اهداف خود به صورت کاملا واضح و شفاف نمایید و یک زمانبندی معقول برای رسیدن به آن ها در نظر بگیرید (این بازه زمانی را بیشتر از آنچه که مد نظرتان است در نظر بگیرید). سپس بررسی کنید که برای رسیدن از جایی که هستید به جایی که میخواهید برسید, چه چیزهایی نیاز دارید. احتمالا در این مسیر همانند تمامی افرادی که در یک مهارت به موفقیت دست یافته اند، شما نیز نیازمند یک مربی خواهید بود. پس از آن به نوشتن مراحل و گام های بعدی پرداخته و برنامه ای برای گذر از مرحله ای به مرحله ی دیگر تهیه کنید.

  ” کار امروز را هرگز به فردا موکول نکنید.” بنجامین فرانکلین

  “سه چیز وجود دارد که بسیار سخت هستند : فولاد , الماس و شناخت نسبت به خود.” بنجامین فرانکلین

  “انرژی و پافشاری منجر به تسخیر هر چیزی خواهد شد.” بنجامین فرانکلین
  زمانی که گزینه ای به اسم تسلیم شدن وجود نداشته نباشد, پیشروی کردن تنها چیزی است که در انتظار ماست.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  سبد خرید