آیا معامله کردن در حساب دمو فایده‌ای دارد؟

توسط مقالات تکنیکال   در   2020-04-30

معامله کردن در حساب دمو چه کمکی به تریدر میکند

 همیشه در بین معامله‌گران فارکس این بحث وجود دارد که آیا معامله کردن در حساب دمو  (آزمایشی) فایده‌ای دارد. بعضی معتقدند این روش بهترین راه آمادگی پیش از انجام معاملات در حساب ریِل (واقعی) است. برخی دیگر باور دارند این روش چیزی جر اتلاف وقت نیست و هیچ شباهتی به حساب واقعی ندارد.بالاخره معامله کردن در حساب دمو ارزش وقت گذاشتن دارد یا خیر؟

قطعا می‌تواند ارزشمند باشد، اما در نهایت به نگرش و نحوه مواجهه شما با آن بستگی دارد.

آیا معامله کردن در حساب دمو فایده‌ای دارد؟-

درک حرکات بازار

معامله کردن در حساب دمو راه بسیار خوبی برای آشنایی با بازار است. حساب دمو به شما چگونگی حرکات قیمت، همبستگی کالاها یا جفت‌ارزها با یکدیگر و تاثیر اخبار بر قیمت را می‌آموزد. مطالعه بازار فارکس در یک حساب دمو، قطعا اولین گامی است که هر معامله‌گر فارکسی بایستی بردارد. به این معنی که آیا در حساب دمو معامله می‌کنید یا خیر.

به بیانی بسیار ساده، شما باید برای مطالعه نمودارها زمان صرف کنید.حساب دمو بهترین راه برای یادگیری نحوه استفاده از عناصر پایه تحلیل تکنیکال (فنی) است. این نوع تحلیل‌ شامل سطوح حمایتی و مقاومتی، خطوط روند، اندیکاتورها، تحلیل‌های فیبوناچی و بسیاری موارد دیگر می‌شود.

 اجرای ایده‌ها

پس از صرف زمان برای مشاهده و مطالعه نمودارها و توجه به چگونگی حرکات قیمت، ایده‌هایی برای نحوه معامله کردن به ذهن شما می‌رسد. شاید متوجه نکاتی در مورد واکنش قیمت نسبت به بعضی اندیکاتورها شوید، یا اینکه به رفتار قیمت در مواجهه با سطوح حمایتی و مقاومتی پی ببرید که در این نواحی بیشتر تمایل به برگشت دارد.

پیش بینی زمانی نقطه برگشت قیمت
مطالعه این مطلب

از طریق حساب دمو یاد می‌گیرید که روی ایده‌های خود کار کنید. با این روش می‌آموزید که چگونه براساس آنچه فکر می‌کنید در حرکات قیمت در حال وقوع است، معامله کنید.

آیا معامله کردن در حساب دمو فایده‌ای دارد؟-

آشنایی فنی با پلتفرم معاملاتی

در حساب دمو علاوه بر کار روی ایده‌ها، با بخش‌های فنی معاملات نیز آشنا می‌شوید. به این معنی که نکات و روش‌های کاربردی استفاده از پلتفرم (بستر) معاملاتی متاتریدر ۴ برای اجرای معاملات را یاد می‌گیرید.

با این روش می‌آموزید که چگونه به معاملات ورود کنید و حدود سود و ضرر را قرار دهید. همچنین یاد می‌گیرید چگونه حجم معاملات را تغییر دهید، چطور از ابزار اعلام هشدار (Alert) استفاده کنید و به چه صورت معاملات را مدیریت کنید.

آیا معامله کردن در حساب دمو فایده‌ای دارد؟-

اشتباه کردن در حساب دمو برای شما مطلقا هزینه‌ای ندارد. اما خبط و خطاهایی که به هنگام اجرا یا مدیریت معاملات در حساب واقعی مرتکب می‌شوید، می‌تواند هزینه سنگینی برای شما داشته باشد.

روانشناسی معاملات

در نهایت مزایای معامله کردن در حساب دمو، به نحوه نگرش و رویکرد شما به آن بستگی دارد. اگر آن را جدی بگیرید و به اندازه‌ای معامله کنید که گویی با پول واقعی کار می‌کنید، در این صورت می‌تواند بسیار مفید واقع شود.

به این معنی که فقط مطابق برنامه معاملاتی خود کار کنید، محتاطانه ریسک کنید، در صورت ضرر و کاهش موجودی حساب، مجددا پول واریز نکنید و با صبر و شکیبایی طوری معامله کنید مثل اینکه با پول واقعی سر و کار دارید. در این صورت به مرحله‌ای می‌رسید که می‌دانید استراتژی معاملاتی شما در شرایط حساب واقعی به چه صورت عمل خواهد کرد.

روندهای قوی در مارکت را چگونه شناسایی کنیم؟
مطالعه این مطلب

اما اگر مانند یک بازی با آن رفتار کنید، معاملات سنگین و بدون برنامه‌ای انجام دهید، هرگاه دچار ضرر شدید حساب جدید دیگری افتتاح کنید، در این صورت بطور واقع‌گرایانه با آن برخورد نکرده‌اید و لذا برای شما فایده‌ای نخواهد داشت.

آیا معامله کردن در حساب دمو فایده‌ای دارد؟-

اگر این دستورالعمل‌ها را بکار بگیرید و با حساب دمو همانطور برخورد کنید که با حساب واقعی رفتار می‌کردید، در این صورت می‌تواند ابزار بسیار ارزشمندی باشد. با این ابزار می‌توانید توانایی‌های معاملاتی خود را افزایش دهید و برای کار با یک حساب واقعی آمادگی لازم را کسب کنید.

گرداوری و ترجمه : آکادمی ویو

منبع: orbex

اینستاگرام آکادمی ویو

یوتیوب آکادمی ویو 

دمو- حساب دمو- معامله گر – معامله – آموزش فارکس –

2 دیدگاه
  1. بسیار مطلب عاالی و کاربردی ای بود برای من
    با تشکر از سایت خوبتون برای گذاشتن این مطلب🙏🏻

  2. محمد انور جعفری در 05:31  2020-05-01 پاسخ

    عالی #خدایاشکرت #مالایقیم

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    سبد خرید