روش‌های کنترل استرس در حرفه معامله‌گری

توسط روانشناسی بورس   در   2020-05-05

چگونه استرس خود را کنترل کنیم؟

 در مباحث مختلف آموزش فارکس اکثرا از جنبه زیبای آن صحبت می شود و نکات اصلی برای موفق شدن به  معامله گرها  گوشزد نمی شود. یک آموزش اصولی در زمینه آموزش بورس باید شامل نکات اصلی برای موفقیت معامله گر در تمام زمینه ها باشد.از اصلی ترین این موارد روانشناسی است.

 اگر از دسته افرادی نیستید که از الگوریتم‌ها و ربات‌های معامله‌گری استفاده می‌کنند، بنابراین باید در این حرفه صرفا به شخص خودتان متکی باشید. البته باور کنید هیچ ایرادی ندارد بلکه بسیار موفق تر خواهید بود.

معامله‌گری فارکس یک بخش بسیار بزرگ روانشناسی دارد. چند لحظه تامل کنید. در نظر بگیرید که هیچ همکار یا کسی که حساب شما را مدیریت کند وجود ندارد. فقط و فقط خود شما بر همه چیز کنترل دارید. لذا تمام دانسته‌ها و نادانسته‌های شما تعیین کننده موفقیت و در نتیجه نوسانات موجودی حساب شما خواهند بود. در این شرایط شما هستید که تصمیم می‌گیرید پول خود را از دست بدهید یا به سرمایه خود بیفزایید. بله، کاری چالش‌برانگیز است و به همین خاطر می‌تواند استرس‌زا باشد.

روش‌های کنترل استرس در حرفه معامله‌گری

و همین استرس است که می‌تواند به هنگام باز و بسته کردن معاملات، شما را در موقعیت‌های سخت و دشواری قرار دهد. به همین دلیل، پیش از هر چیز لازم و ضروری است که نحوه کنترل و مدیریت استرس را بیاموزید.

نفس عمیق بکشید

شاید باور نکنید، اما نفس کشیدن می‌تواند حساب شما را نجات دهد. اما باید این کار را بطور صحیح انجام دهید. این روش را امتحان کنید: بایستید، دست‌ها را بالای سر خود آورید و عضلات دست را بکشید و در همین حال نفس عمیقی بکشید. سعی کنید اکسیژن را برای چند ثانیه داخل ریه‌های خود حبس کنید. این کار را حداقل ۵ مرتبه تکرار کنید.

چگونه در بازار فارکس یک معامله‌گر موفق شویم
مطالعه این مطلب

روش‌های کنترل استرس در حرفه معامله‌گری - آموزش فارکس - آموزش بورس

آب بنوشید

به من اعتماد کنید، قهوه کمکی نمی‌کند. این نوشیدنی تیره شما را بیشتر به هیجان می‌آورد، که در زمان استرس قطعا به دنبال آن نیستید. بنابراین، یک یا دو لیوان آب گوارا بنوشید. آب خیلی سریع باعث می‌شود خونسردی خود را بدست آورید و با وضوح بیشتری فکر کنید.

روش‌های کنترل استرس در حرفه معامله‌گری - آموزش فارکس - آموزش بورس

استراتژی خود را فراموش نکنید

معامله مطابق میل شما پیش نرفته؟ هیچ ایرادی ندارد. یکبار مبارزه تعیین کننده برنده و بازنده میدان جنگ نیست. لذا قوی باشید و روحیه خود را از دست ندهید. در عوض تمرکز بر احساسات منفی و مخرب، سعی کنید به علل معاملات اشتباه پی ببرید و اینکه چطور می‌توانید در آینده عملکرد خود را بهبود بخشید.

روش‌های کنترل استرس در حرفه معامله‌گری - آموزش فارکس - آموزش بورس

قدری خرج کنید و از زندگی لذت ببرید

هر روز هفته بطور متوالی در حال معامله کردن هستید. با سود بدست آمده چه می‌کنید؟ احتمالا هنوز در حساب معاملاتی شما باقی مانده‌اند. یکی از راه‌های مقابله با استرس و اضطراب این است که قدری از سود حاصل شده را برای خود خرج کنید. بعلاوه، شایعات بسیاری درباره پرداخت پول توسط کارگزارها وجود دارد. بنابراین با این کار می‌توانید سرعت و چگونگی پرداخت کارگزاری خود را نیز محک بزنید.

روش‌های کنترل استرس در حرفه معامله‌گری - آموزش فارکس - آموزش بورس

گرداوری و ترجمه : آکادمی ویو

منبع: forex-ratings

اینستاگرام آکادمی ویو

یوتیوب آکادمی ویو 

4 دیدگاه
  1. با تشکر فراوان باز هم مثل همیشه عالی و کاربردی .
    موفق و پیروز باشید

  2. خیلی هم عالی استاد تشکر

  3. چکیده ی بهترین ها.باور کنید همینه…

  4. خیلی عالی و موثر.ممنون از مقالات خوبتون…

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    سبد خرید